Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 sie 2012 - 18:13:15
Witam smiling smiley Moje pytanie dotyczy bólów głowy. Miewam bardzo różne bóle: bóle połowy głowy, bóle za okiem, bóle potylicy, bóle czoła, skroni itd... to bóle rozpierające. Lekarz zdiagnozował u mnie migrenę jakieś 2 lata temu.
Jednak najbardziej niepokoją mnie bóle zaczynające się od kłucia w części ciemieniowej- w 1 miejscu, a potem rozchodzące się na skroń i potylicę, do tego dochodzi czasem ból ucha. Ból pozostaje potem jakby w przedniej ćwiartce głowy. Te bóle są bardziej piekące niż "bolące". Jednak każdy rodzaj wyżej wymienionych dolegliwości mija po tabletce przeciwbólowej. Częstotliwość występowania jest różna- najczęściej zdarzają sie przed miesiączką i w okresie owulacji. Są miesiące, że nie ma ich wcale a są takie, że występują nawet 5-6 dni w miesiącu.
Bardzo sie tym martwię, czy to nie jakiś guz lub coś podobnego...tyle się teraz o tym słyszy sad smiley
Gdy 2 lata temu wspomniałam lekarzowi o TK, powiedział, ze nie ma potrzeby. Ponieważ to skutek mojego znerwicowania, przemęczenia, itd... i to badanie tylko narazi mnie na niepotrzebny stres.
Czasami mam nudności- ale tylko wieczorem, kilka razy zdarzyły się wieczorne wymioty. Rano zawsze czuję sie świetnie- nic mnie nie boli... problem zaczyna się najczęściej około popołudnia, wieczora.
Piszę do Pana, gdyż ostatnio zdarzyło mi się niedowidzenie na 1 potem na 2 oko. pojechałam natychmiast do okulisty. Pani dr stwierdziła u mnie niedotlenienie siatkówki spowodowane najprawdopodobniej tymi bólami głowy. Przepisała mi tabletki na zaburzenia krążenia mózgowego.
Proszę o odp. czy Pana zdaniem konieczna jest u mnie TK?? Czy któreś z wymienionych bóli mogą być wskazaniem do dalszego leczenia??
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.
Mam 26 lat, nie palę, nie piję, niestety żyję w ciągłym stresie...
u nas na tk czeka się pół roku. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 sie 2012 - 13:50:16
Witam, przede wszystkim w Pani przypadku warto byłoby skonsultować się z neurologiem. Przyczyny tych bólów mogą być różne w tym także migrena, której często towarzyszą zaburzenia wzroku. Może to być też związane ze stresem, przemęczeniem, nerwami. Moim zdaniem warto byłoby wykonać tomografię żeby wykluczyć inne możliwe przyczyny tych bólów, ale najlepiej niech oceni to specjalista neurolog i zadecyduje czy są wskazania do tomografii czy nie. A jeśli nie to zaleci Pani odpowiednie leczenie. Odpowiedz Cytuj
19 sie 2012 - 18:34:39
Rozumiem. dziękuję . Odpowiedz Cytuj
19 sie 2012 - 20:40:23
Slusznie warto udac sie do neurologa aby ocenil badajac fizykalnie. to podstawa. dla pewnosci czy wszystko jest ok powinno wykonac sie rezonans . nie mniej jednak radzil bym pierw w zaleznosci od badania fizykalnego. wykonac badanie eeg z opisem. Tansze i rowniez duzo mowiace. ale ostatnie slowo ma neurolog. Dodatkowo jesli bol nie zostanie wyeliminowany dla zroznicowania od strony neurologicznej proponowal bym konsultacje laryngologiczna. Odpowiedz Cytuj
19 sie 2012 - 20:40:35
Slusznie warto udac sie do neurologa aby ocenil badajac fizykalnie. to podstawa. dla pewnosci czy wszystko jest ok powinno wykonac sie rezonans . nie mniej jednak radzil bym pierw w zaleznosci od badania fizykalnego. wykonac badanie eeg z opisem. Tansze i rowniez duzo mowiace. ale ostatnie slowo ma neurolog. Dodatkowo jesli bol nie zostanie wyeliminowany dla zroznicowania od strony neurologicznej proponowal bym konsultacje laryngologiczna. Odpowiedz Cytuj
19 sie 2012 - 20:41:08
19 sie 2012 - 20:41:08
19 sie 2012 - 20:41:09
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.