Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 lip 2009 - 17:42:14
Witamsmiling smiley

Mam 20 lat. Zaniepokoiło mnie częste drętwienie kończyn, a zwłaszcza rąk. Wcześniej oczywiście zdarzało się, że będąc przez dłuższy czas w jakiejś pozycji dretwiała mi noga albo ręka, ale ostatnio zdarza się to bardzo często i w dodatku długo trzyma. Co dziwne wczoraj drętwnienie prawej ręki złapało mnie podczas pisania na klawiaturze komputera. I mimo, że zmieniałam jej ustawienie to zdrętwienie utrzymywało się koło 15min. Nie bardzo rozumiem co się dzieje w miom organizmie. Jestem ogólnie niskociśnieniowcem. Ciśnienie podwyższa mi się tylko podczas wysiłku. Przeważnie mam zimne ręce i niski puls. Od jakiegoś czasu, podczas szybszego wstawania miewam też lekkie zamroczenia. Rodzice uważają, że za mało się ruszamtongue sticking out smiley czy to rzeczywiście tylko kwestia ruchu?
Pozdrawiamsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lip 2009 - 14:04:59
jakie masz przeważnie ciśnienie i tętno?
czy ręce albo stopy Ci sinieją?
czy zdarzają się bóle rąk, nóg, pleców, stawów?
czy drętwienia dotyczą jednej połowy ciała czy obu?
miewasz bóle głowy? zawroty głowy? problemy z widzeniem (z ostrością, podwójnym widzeniem, drobnymi niteczkami w polu widzenia)
jesteś nerwowa, radzisz sobie w miarę ze stresem? Odpowiedz Cytuj
07 sie 2009 - 07:45:55
W tym tygodniu spotkało mnie coś strasznego: obudziłam się w nocy i nie miałam prawej ręki! Całej: od ramienia aż po palce. Bardzo się przestraszyłam, już prawie krzyczałam, ale poczułam, że czucie powoli wraca. Poźniej cały dzień jej dotykałam, żeby upewnić się, że jest. Wczoraj zdarzyło się to drugi raz: obudziłam się na plecach z prawą ręką pod głową i znów jej nie było. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło! Naprawdę zaczynam się bać. Nie jestem pewna, bo nie pamietam wszystkich drętwień, ale wydaje mi się że tylko z prawą stroną ciała mam takie problemy. Sinienia kończyn nie zaobserwowałam. Z bólem różnie bywa, czasem mnie boli głowa albo plecy, ale nie zdarza się to często. Zawroty głowy miewam tak jak wcześniej pisałam tylko podczas szybkiego wstawania. Jeśli chodzi o wzrok to jestem krótkowidzem i noszę soczewki, ale nawet w soczewkach zdarzają się zaburzenia ostrości. Mam też takie coś, żę jak długo się patrzę w jeden punkt to tworzy mi się taki dziwny obraz, ale może to normalne - nie wiem. Dzisiaj zmierzyłam sobie ciśnienie na nadgarstku kilka razy. Oto wyniki: 119/73 puls 66, 112/68 puls 67, 117/66 puls 65, 119/73 puls 64. Ciśnienie zawsze miałam podobne, natomiast puls mieścił się przeważnie w granicy 52-57. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 sie 2009 - 12:12:59
tymi drętwieniami w nocy to nie przejmowałbym się za bardzo, najprawdopodobniej wynikają one właśnie z trzymania głowy na ręce i to wywołuje drętwienie poprzez ucisk na naczynia albo na nerwy ręki

nie masz innych niepokojących objawów neurologicznych, jeśli jednak często zdarzają się drętwienia w dzień, kiedy nie da się ich wytłumaczyć położoną na ręce głową i dotyczą one także nogi, szyi lub pleców zgłoś się do lekarza rodzinnego, żeby to wyjaśnić Odpowiedz Cytuj
15 lut 2010 - 01:31:49
Ja jestem po operacj kregoslupa .Mialam skolioze ledzwiowa-piersiowa.Od pewnego czasu dretwieja mi nogi i bola ramiona.jestem tez po operaci kregoslupa z powodu przepuklin w kregoslupie. Odpowiedz Cytuj
21 lip 2010 - 15:33:04
Udaj się do specjalisty celem zbadanie, czy nie masz nerwicy jest to częsty objaw niepokoju wywołanego tą chorobą. Najlepszy sposób na radzenie sobie z takimi objawami jest nie myślenie o tym i nie przejmowanie się tym smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 lip 2010 - 15:54:18
gabrysiamisia:
to mogą być problemy związane z kręgosłupem
wszystko zależy od tego jak dawno była operacja i jak długo i często oraz jak intensywne są te dolegliwości
można spróbować to leczyć zachowawczo, jakieś zabiegi, może leki przeciwbólowe w razie bólu, masaże a jeśli nie będzie pomagać dobrze wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa (ze skierowania lekarskiego) bo może jeszcze nie wszystko jest tam w porządku Odpowiedz Cytuj
01 sie 2010 - 21:03:39
Witamsmiling smiley
Mam mam 30 lat i jestem matką 2,5 rocznej córeczki.Wczoraj pierwszy raz w życiu spotkało mnie coś tak okropnego że jestem bardzo wystraszona i nie wiem właściwie co mi się stało.Rano wstałam jak co dzień do dziecka i właściwie nic takiego ze mną się nie działo tylko miałam jakieś takie złe samopoczucie i byłam jakaś taka osłabiona,po jakiś trzech godzinach dalej czułam się źle tzn.było mi niedobrze i byłam bardzo słaba i ok godz.13:00 gdy robiłam obiad zrobiło mi sie bardzo niedobrze zbierało mnie na wymioty i nie mogłam ustać na nogach bo myślałam że zaraz zemdleje,po minucie prawie tak się stało,przewróciłam się w pokoju na podłodze i nie miałam nawet siły nic powiedzieć ani nawet ruszyć ręką po czym mąż przeniósł mnie na łóżko i wtedy sie zaczęło najgorsze,zaczęły mi mi strasznie drętwieć ręce zaczęło się od lewej,po chwili zaczęła drętwieć prawa ręka po czy zaczęły mi drętwieć oby dwie nogi,skończyło się na tym że miałam zdrętwiałe obie ręce i powykrzywiane przy nich palce,było mi duszno a zarazem chłodno,naprawdę niewiem jak to do końca opisać.Oczywiście mąż wezwał karetkę która przyjechała pół godziny od wezwania i zdążyło mi już to zdretwienie zejść ale samopoczucie było bardzo złe,przy tym wszystkim nie gorączkowałam ani nie było wymiotów.Oczywiście zostałam zabrana do szpitala ale po dwóch godzinach zostałam wypisana do domu ponieważ wszystkie wyniki z badania krwi były dobre.I teraz pytanie co to mogło być?W szpitalu nie uzyskałam takiej odpowiedzi a przeżyłam takie coś pierwszy raz w życiu i się bardzo zmartwiłam o swój stan zdrowia.Bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiamsmiling smiley)) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 lip 2011 - 13:44:46
Tysia:
na pewno wart to wyjaśnić
nie wiem dokładnie jakie badania miałaś wykonywane w szpitalu, ale na pewno powinna być zrobiona morfologia krwi, ciśnienie tętnicze, EKG, dobrze byłoby też wykonać tomografię głowy, oraz wedle uznania lekarza inne badania
najlepiej zgłosić się z tym do lekarza rodzinnego niech poszuka przyczyny
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? przyjmujesz jakieś leki?
nie cierpisz na nerwicę? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.