Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 sie 2012 - 16:05:11
Witam,
Od niedzieli u mojego dziecka pojawiła się czerwona plama w pachwinie udowej,zmieniłam pieluszki,zmieniam pieluszki co 2-3 godziny,kapie codziennie i do dziś się to powiększyło i na całych wargach sromowych jest jedna wielka plama czerwona plus 3 małe krostki na boku brzucha. W sobotę ostatni raz dziecko brało antybiotyk ponieważ miało zapalenie gardła.Może mi ktoś doradzić jak pomóć mojemu dziecku Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
03 sie 2012 - 16:49:24
Antybiotyk mógł wywołać odczyn alergiczny,najlepiej jakbyś pokazała to lekarzowi przy okazji by coś zapisał odczulajacego do picia i do smarowania niezależnie od czego jest to uczulenie /jesli to jest uczulenie/,
ja pamiętam jak moja córka była mała lekarka przy każdym antybiotyku zapisywała jej syrop odczulajacy,
zawsze możesz podać wapno ,też odczula, ale ja bym pierwsze kroki skierowała do pediatry. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sie 2012 - 17:11:57
jest też taka możliwość, że antybiotyk spowodował rozwój grzybicy, poprzez zniszczenie naturalnej flory bakteryjnej, czasami się to zdarza
a może po prostu jest to zwykłe odparzenie, nie wiem czy to właśnie nie będzie najbardziej prawdopodobna przyczyna
jedno jest pewnie, z dzieckiem trzeba pokazać się u lekarza pediatry albo u dermatologa, musi obejrzeć skórę i ocenić co jest przyczyną Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.