Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 sie 2012 - 01:23:13
Witam serdecznie.
Mam na imię Kasia mam 22 lata.
Od kilku lat męczy mnie uczucie flegmy w gardle ale nie było to tak uciążliwe. Kiedyś lekarz internista zapisał mi na to tabletki SINUPRET ale nic nie dał.
W ciągu ostatnich dni potrzeba odkrztuszania się nasiliła. Czuję też, ze spływa mi coś jakby z zatok. Ale nie chorowałam nigdy na nie.
Największy problem mam po wysiłku biegu, czy jeździe rowerem wtedy jakby zaczyna mnie drapać i kaszlę aż dosyć mocno. Dawniej nie odkrztuszałam kilka razy dziennie jak to jest teraz. Ostatnim razem nawet miałam odruch wymiotny jak przytrafiło mi sie to chwile po przebidzeniu ale nie wymiotowałam za to przez jakiś czas mój żołądek był tak wrażliwy jakby zwracał ale po jakimś czasie wróciło to do normy. Przyznam, ze się wystraszyłam. Flegma ma kolor zielony, żółtawy albo przezroczysty.

Jesli chodzi o badania, to robiłam kilka tyg. temu podstawowe i wyszły ok. oraz testy ELISA na alergię i wszędzie mam grupę 0 .
Czy to może być coś bardzo poważnego? Wybieram się do laryngologa ale terminy są dosyć odległe a mnie bardzo zestresowało tak silne odkrztuszanie czy powinnam się pośpieszyć i iść prywatnie?
Czytałam, że od flegmy można się też udusić, czy to jest prawda? Czy w moim przypadku powinnam czuć się tym zagrożona?

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sie 2012 - 09:32:53
myślę że nie jest to coś aż tak poważnego aby przyśpieszać wizytę u laryngologa, nie ma też ryzyka uduszenia się flegmą, o to możesz być spokojna
problem w mniejszym lub większym stopniu masz już długi czas i do tej pory nic złego się nie przydarzyło
przyczyny mogą być różne:
- alergia/astma - może nasilać się właśnie po wysiłku, ELISA igE ujemne wcale nie wyklucza alergii
- refluks żołądkowo-przełykowy
- zapalenie zatok
- problemy z migdałkami, z przegrodą nosa
- inne stany zapalne górnych dróg oddechowych
wizyta u lekarza laryngologa jest jak najbardziej właściwym posunięciem Odpowiedz Cytuj
03 sie 2012 - 17:44:18
Dziękuję bardzo za pomoc.
Czy jeśli jest ryzyko, ze to alergia/astma to powinnam ograniczyć wysiłek fizyczny?
Dodam, że rano miałam uczucie ,,zawalonego" nosa. Dopiero po kilkunastu minutach to ustąpiło.
Jeśli chodzi o refluks to czy jego diagnoza może odbyć się tylko przez gastroskopię?
Mam jeszcze pytanie odnośnie testów ELISA . Jeśli nie wykluczają alergii mimo, że na każdym bloku (tzn. pokarmowym i wziewnym) to czy równie dobrze może sie też okazać, że na jakiś pokarm jednak jestem uczulona?
I byłam zaskoczona, że w bloku gdzie były ryby okazało się, że nie sprawdzili alergenów na skorupiaki. Z tego co wiem własnie one często uczulają.
Na czym to polega? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sie 2012 - 18:34:42
nadwrażliwość oskrzeli może dawać o sobie znać przy wysiłku fizycznym, myślę jednak że jeżeli to nie są silne dolegliwości albo to nie trzeba ograniczać wysiłku, ewentualnie lekarz rodzinny może ci coś wziewnego przepisać
co do refluksu to czasami po prostu prostu przepisuje się lek na refluks i jeżeli pomaga to potwierdza to refluks
zatkany nos rano może wskazywać na laryngologiczną przyczynę
badania alergenów są wybiórcze, można być uczulonym na takie które nie były badane, wtedy w badaniu nic nie wyjdzie Odpowiedz Cytuj
06 sie 2012 - 18:24:17
Byłam u lekarza... na nudności dostałam leki a na flegmę - skierowanie do neurologa, na którym jest napisane ,,Przewlekłe choroby migdalków podniebnych i migdalka gardlowego" Tu prosiłabym jeszcze o odpowiedź czy od migdalków można się udusić?
Ostatniej nocy trudno mi się oddychało. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 sie 2012 - 18:57:54
lekarz Cię zbadał, gdyby było jakiekolwiek zagrożenie uduszenia się to na pewno by Cię tak po prostu z gabinetu nie wypuścił, to że odczuwasz duszności to nie oznacza jeszcze że możesz się udusić
trochę mnie tylko zastanawia co podejrzewa Twój lekarz i czym się kierował wysyłając Cię do neurologa, no ale na pewno miał powód Odpowiedz Cytuj
07 sie 2012 - 14:52:34
Przepraszam ja zrobiłam pomyłkę, oczywiscie laryngologa a nie neurologa z diagnozą jaką wpisałam powyżej.
Dziekuje bardzo za pomoc. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.