Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lip 2012 - 15:38:31
Aviator:
Witam znalazłem taki wątek: Od kilku dni po prawej stronie pod żebrami utrzymuje się silny, rozpychający ból. Zrobiłam badania krwi i moczu, HGB wynosi 13,7. Na izbie przyjęć otrzymałam 0.9% NaCl + 2 nospy + pyralgina dożylnie oraz do mięśniowo metoclopramit. Po 2h bóle przeszły, ale nie do końca. Wypróżnienia są nieregularne, a jeśli już to luźne o intensywnym zapachu. o Czym to może świadczyć.? I Pańska odpowiedź: w jakim jesteś wieku? czy ten ból minął i puki co nie wraca? kiedy to było? czy przy ucisku tej okolicy ból się nasila? wyczuwasz tam jakieś zgrubienie? to jest tuż pod żebrami? czy po tłustych posiłkach ten ból się nasila? czy stolce nie są odbarwione? jakie jasnożółte? czy ten ból nie promieniuje do prawej łopatki? czy aspat, alata, ggtp, bilirubina i USG brzucha były robione? Mam troche podobne objawy...

Mam 32 lata, wiem że kiedyś na badaniach okresowych coś napomknęli o próbach wątrobowcyh. Około dwóch tygodni temu pojawiło mi się pod skórą na żebrach podłużne zgrubienie, szerokości kilku milimetrów i długości około 4-5cm, które czasem jakby zanika a czasem nasila się, tak jak powyżej nasila się po tłustym posiłku(dzisiaj to zauważyłem). Trochę wtedy mocniej boli, a raczej swędzi i piecze i jak już to lekko kłuje pod żebrami. Dwa tygodnie temu w pracy mocno sobie ucisnąłem to miejsce i przeciągnąłem sobie mięśnia, tak przynajmniej myślałem, ale coś mi się to nie podoba. Mam problemy ze stolcem od dawna w sumie, jest raczej twardy i ostatnio żółty. Od paru tygodni miałem coś jakby infekcję. Bolało mnie gardło i podpuchły mi węzły, przytkało się ucho, ale nie wiem czy jest to ze sobą powiązane. Mieszkam w Anglii, więc zanim pójdę do lekarza chciałem coś podpytać.. Dwa tygodnie temu byłem w Polsce i zrobiłem ogólne badania krwi, były w normie. Ponadto od jakiegoś półtora roku mam poważny ból w prawym ramieniu, ale to chyba przez nadmiar pracy. Po wizycie u masażysty trochę przeszło. Jednak to wszystko niepokoi mnie trochę... Mój e-mail jakby co: aviator800@wp.pl. Będe wdzięczny za pomoc...

Odpowiedź:
czyli rozumiem że te bóle lub dyskomfort odczuwasz po prawej stronie pod żebrami, tak?
czy te bóle promieniują na prawą stronę pleców albo na prawą łopatkę?
objawy które opisujesz wymagają weryfikacji głównie pod kątem kamicy i zapalenia dróg żółciowych, trzeba pokazać się u lekarza pierwszego kontaktu (GP?) albo na Izbie Przyjęć szpitala, trzeba zrobić badania chociażby takie jak morfologia krwi, OB, CRP, bilirubina, GGTP, ALP, ALT, AST, amylaza, lipaza, USG jamy brzusznej, badanie moczu i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej Odpowiedz Cytuj
02 sie 2012 - 22:58:09
Dzięki za odpowiedź.
Pod żebrami też, ale nie zawsze. Ten ból, występuje czasem i jest to coś w rodzaju kłucia, a to coś pod skórą na żebrach częściej pobolewa ni to swędzi.. i nie schodzi. Byłem u lekarza GP i mnie olał, powiedział, że to przeciągnięty mięsień i kazał brać ibuprom, nie przeciągać się, ewentualnie przyjść po 10 dniach jak nie przejdzie. Tylko jak sprawdzić czy to nie mięsień jak w pracy jak na złość gonili mnie do jakiejś pracy fizycznej bo moja maszyna padła. Pójdę raz jeszcze jutro.. Dzięki za wskazówki. Jak mi nic w Anglii nie poradzą to przyjadę do Polski porobię badania. Jeszcze raz dziękuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sie 2012 - 09:51:34
możliwe że to przeciążony mięsień, ja Cię nie widzę więc trudno mi coś powiedzieć, myślę że to aby pokazać się u lekarza za jakieś 10 dni to rozsądna propozycja, przez ten czas się nic nie stanie, a jeżeli faktycznie jest to jakieś przeciążenie to powinno ustąpić, jeżeli tak się nie stanie to być może wtedy Twój lekarz zdecyduje się na wykonanie jakich dodatkowych badań żeby sprawdzić co się dzieje, ale może faktycznie nie będzie takiej potrzeby Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.