Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 lip 2012 - 20:38:27
Pilnie potrzebuję pomocy, nie wiem czy to coś poważnego, ale jest uciążliwe. Od dłuższego już czasu boli mnie małżowina uszna. Potrafię obudzić się w nocy z bólu ucha, głównie tego na którym właśnie śpię. Do niedawna wydawało mi się, że bolą mnie naprzemiennie obydwa, ale ostatnio zauważyłam, że to raczej prawe. Ucho boli mnie nie w środku, tylko zupełnie na zewnątrz i nie chrząstki małżowiny tylko ten płaski fragment ucha przylegający bezpośrednio do głowy. Często odczuwam pieczenie na bardzo małym fragmencie, jakby żyła się boleśnie rozciągała w środku, kłucie w tym samym miejscu, fale gorąca, ale też tylko na małym fragmencie małżowiny. Nie promieniuje na całe ucho. Dotykam, ale poza tym że pod dotykiem bili to nic nie wyczuwam. Co to może być? Najgorsze, że ta bolesność budzi mnie w nocy, muszę przewracać się na drugi bok, żeby poduszka nie podrażniała tego ucha. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 lip 2012 - 20:46:58
Podejrzewam, że te bóle są spowodowane po prostu zgniecieniem małżowiny podczas snu i z tego powodu niedokrwieniem tego miejsca bądź uciskiem jakiegoś nerwu co przejawia się bólem. Po przekręceniu sie ból po chwili ustepuje tak?? Myślę że przyczyna jest właśnie taka, ale pewności nie mam, więc może pokaż sie laryngologowi, opowiedz o dolegliwościach, on zadecyduje co dalej. Odpowiedz Cytuj
28 lip 2012 - 10:57:21
Witam, dziekuje za odpowiedz. Objawy rzeczywscie na to wskazuja, ale bol malzowiny odzywa sie rowniez w ciagu dnia, przy czym nie jest wtedy " klasyczny " jak w nocy odczuwany jako "zgniecenie ucha" a klucie i pieczenie. Czy mozna to w ogole laczyc z migrenami na ktore cierpie? Tak, wybiore sie do laryngologa oczywiscie, ale wolalam wczesniej przynajmniej orientacyjne upewnic sie, ze niejest to np normalne zjawisko. W sumie trwa to od jakiegos czasu a nie od zawsze dlatego mnie zaniepokoilo, no i jest uciazliwe. Jeszcze raz dziekuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 lip 2012 - 08:52:17
No rzeczywiście jeżeli byłoby to spowodowane zgnieceniem w trakcie snu to objawy raczej nie powinny pojawiać się w dzień. Co do migreny to jeżeli ten ból pojawia się właśnie w trakcie bólu migrenowego to może mieć to ze sobą związek, jeśli nie to raczej mało prawdopodobne. Ciężko mi powiedzieć w takim razie co to jest, być może jest to jakaś neuralgia nerwu unerwiającego małżowinę uszną , ale niech to już oceni laryngolog. Odpowiedz Cytuj
02 sie 2012 - 20:08:29
Witam ponownie, ta neuralgia bardziej do mnie przemawia, mam juz jakis punkt zaczepienia. Chyba od ucha do migreny jednak daleka droga :-) w trakcie migreny ucha nie odczuwam, ale moze to z powodu dolegliwosci bolowych samej glowy ktore sa czesto nie do wytrzymania, moze uchem nie mam sily zaprzatac sobie wtedy glowy, majac inny bardziej dokuczliwy problem. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.