Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 lip 2012 - 17:47:22
Witam, mam pewien problem...
Wczoraj na palcu środkowym pojawiła się jedna krostka a dzisiaj te krostki są już na prawie każdym palcu rąk, po jednej góra dwie na palec oraz pod palcami nóg.
Krosty te nie swędzą, tylko po dotknięciu ich odczuwam lekki ból.
Pytam na forum, ponieważ mamy sobotę i nie chciałbym się udawać do specjalnej poradni lub szpitala, bo 'zwykła na rejonie' dziś jest zamknięta.
Zamieszczę zdjęcia palca środkowego i kciuka, gdzie krosty są najbardziej widoczne. Niestety nie posiadam aktualnie aparatu i zdjęcia wykonane są za pomocą tego w telefonie. Odpowiedz Cytuj
14 lip 2012 - 17:52:01
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę edytować wcześniejszej wypowiedzi.
Zapomnniałem dopisać, że nie są to raczej ukąszenia, ponieważ ostatnie dni chodziłem w butach sportowych, więc to ukąszenie jest mało prawdopodobne.
I jeszcze nie wiem czy to ma jakiś związek czy to zwykłe ból gardła po zimnych napojach, ale odczuwam lekki ból w gardle oraz czasem dziwne takie jakby szczypanie pod językiem. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
14 lip 2012 - 19:58:19
To nie wygląda na krostki tylko jakieś poparzenia /1 zdjęcie/i odparzenia /2 zdjęcie/ ,
spokojnie poczekaj na rozwój sytuacji bo z tych zdjęć trudno coś wywnioskować,trzeba tu zamieszczać ostre zdjęcia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 lip 2012 - 20:11:14
Rzeczywiście zdjęcia są zbyt niewyraźne i ciężko po nich ocenić co to za zmiany. Ale same te "krosty" nie są specyficzne dla żadnej choroby. Być może jest to po prostu uczulenie na jakieś środki chemiczne, pokarmy itp.(jeżeli masz w domu jakieś leki "na alergię" to możesz je zastosować ).Narazie obserwuj te zmiany, jeżeli będzie ich coraz więcej, a poza tym pojawi się silny ból gardła, gorączka czy jakieś inne nowe objawy wtedy zgłoś się do lekarza bo być może rozpoczyna się jakaś zakaźna choroba. Odpowiedz Cytuj
14 lip 2012 - 21:31:47
Przepraszam za jakość zdjęć, ale tak jak pisałem nie mam dostępu do aparatu cyfrowego.

Wiem, że opis niezbyt wiele da, ale to są takie krosteczki podobne do tych, które występują po poparzeniu pokrzywą, z tym że te są twarde i te bardziej rozwinięte, białe.
Dziś w południe wziąłem Alertec, z gardłem póki co radze sobie za pomocą Strepsils Intensive, ponieważ "Herbitussin kaszel i gardło" nie zmniejszał bólu.
Czytałem troszkę na forum i [dooktor.pl] opisana tutaj choroba odpowiada, ale tylko z opisu. Nie chciałbym, błędnie wprowadzać w błąd i samemu utrwalać się w przekonaniu, że to właśnie to.

A i małe, już dosyć zauważalne krostki zaczynają pojawiać się na wewnętrznej części dłoni(3 lub 4 bo ta ostatnia jest tak delikatnie zauważalna, ale po dotknięciu czuć ten delikatny ból). Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.