Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 lip 2012 - 01:09:43
Wiekszość życia się garbiłam i mam wystający dość mocno kręgosłup od żeber w górę, najmocniej mi wystaje właśnie na środku pleców (nie jestem chuda, więc to nie od tego). Nie zwróciłabym na to uwagi, jednak mój chłopak mi powiedział że strasznie mi wystaje kręgosłup, a ludzie często mi mówili "nie garb się". No i przestraszyłam się w końcu, raczej u nikogo z moich znajomych nie zauwazyłam takiego wystającego kręgosłupa. Mam 21 lat - czy da się to cofnąć trzymaniem ciągle prostej pozycji i ćwiczeniami? Chcę też oczywiście iść do ortopedy, czy potrzebne jest skierowanie?

Drugie moje pytanie: chcę kupić podpiętki (takie korkowe) o wysokości 2 cm do butów, żeby mnie nie cisnęły w palce, ale takie podpiętki dostępne sa tylko na ortopedycznych stronach - czy można je normalnie nosić, tzn. czy nie wyrządzą krzywdy zdrowej osobie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lip 2012 - 10:50:38
co do podpiętek to Ci nie powiem, bo nie znam się na tym, jeżeli chodzi o kręgosłup to myślę że wystarczy na początek pokazać się lekarzowi rodzinnemu, aby Cię zbadał i sprawdził czy w ogóle jest się czym martwić, czy też wszystko jest w porządku, może skierować Cię również na prześwietlenie RTG
w tym wieku potencjalne wady kręgosłupa są już raczej niekorygowalne, chociaż dbanie o kręgosłup, ćwiczenia, aktywność ruchowa jest zawsze w cenie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.