Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 lip 2009 - 10:48:04
Witajcie..
Mam 15 lat. Od dłuższego czasu zauważyłam, że skóra na twarzy w okolicach nosa i policzków jest trochę zaczerwieniona. Boje się, że mogą to byc początki trądziku różowatego. Doradzcie jak domowymi sposobami można zwalczyc zaczerwienienia na twarzy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 lip 2009 - 11:52:51
bierzesz jakieś leki?
chorujesz na coś?

od jak dawna masz te zaczerwienienia? podaj w tygodniach, miesiącach lub latach
czy poza zaczerwienieniem skóry twarzy pojawiają się też inne zmiany? grudki? krostki? jakieś poszerzone naczynka? łuszczenie się skóry? jakaś wydzielina? świąd?
czy ta zaczerwieniona skóra boli, piecze?
jest obrzęknięta?
czy jak patrzysz w lustro to to zaczerwienienie jest symetryczne po obu stronach twarzy?
czy pojawiają się jakieś ranki lub strupki?
jesteś alergiczką? miewasz katar sienny, alergie skórne, cierpisz na astmę, miałaś alergie pokarmową?
masz problemy z trądzikiem?
myślę że nie powinnaś szukać domowych sposobów tylko udać się do dermatologa który najbardziej wiarygodnie będzie w stanie ocenić te zmiany Odpowiedz Cytuj
20 sie 2009 - 08:45:34
Skóra łuszczy mi sie od około 2 tygodni od kiedy zaczełam stosowac zel Epiduo .Zel ten strasznie podraznił mi twarz ,skóra sie łuszczy i strasznie piesze nawet kiedy nakładam na twarz zwykły krem nivea sad smiley w jaki sposób moge poradzic sobie z tym problemem??? oprócz odstawienia epiduo poniewaz pomaga mi na pryszcze Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2009 - 12:31:55
trądzik różowaty dotyczy raczej osób starszych niż Ty
w Twoim przypadku podejrzewam raczej że jest to po prostu trądzik pospolity, ten z którym problem ma większość młodzieży, nie wiem czy leczysz się u dermatologa, ale jeśli nie to proponuję iść, na receptę może on, jeśli to konieczne przepisać jakiś skuteczniejszy lek na trądzik niż ten który używasz

te zaczerwienienia, chociaż ich nie widziałem, mogą jeszcze ewentualnie oznaczać jakieś uczulenie, masz do tego skłonność? jesteś alergikiem, masz astmę, jesteś uczulona na jakiś lek, miałaś w dzieciństwie alergię pokarmową? Odpowiedz Cytuj
20 sty 2010 - 23:50:36
Witam! ja jeszcze w tym samym temacie i błagam o pomoc :Od około 2 lat skóra na moim nosie jest zaczerwieniona i strasznie się łuszczy,ale nie swędzi,nie piecze i nie puchnie.
Mam przy tym cerę naczynkową , chociaż akurat na nosie poszerzonych naczynek szczególnie nie zaobserwowałam. Patrząc w lustro zaczerwienienie jest symetryczne po obu stronach twarzy. Nie powstają krosty, grudki ani ranki.
Mam 36 lat i w rodzinie trądzik różowaty jako cechę charakterystyczną, chociaż BARDZO SŁYNNY PAN DERMATOLOG z Gdyni nie potwierdził tej diagnozy (nie wykluczył również, po prostu za 300 zł za wizytę się do mnie słowem nie odezwał ;-) Po 3 miesiącach jego terapii antybiotykami, lekami przeciwgrzybicznymi i maściami przeciw trądzikowymi było może CIUT lepiej, ale nieznacznie, i po ok.2 tygodniach wróciło do stanu poprzedniego. Może ktoś miał coś podobnego i jednak mu się udało wyleczyć??? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.