Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 cze 2012 - 14:01:11
Witam, jestem mężczyzną mam 30 lat, palę papierosy i piję w weekendy. Dwa dni po trzy dniowej imprezie (piłem alkohol ok 0,5l wódki dziennie przez 3 dni, dodatkowo 3go dnia się przejadłem) zabolał mnie bok, - lewa strona na wysokości końca żeber (dołu żeber) NA OBSZARZE OK 1/2 DŁONI , ból był dość silny w nocy - brałem nospe ale nie pomagało. Rano zażyłem espumisan (miałem usg jamy brzusznej 4 lata temu bo często bolał mnie brzuch- okazało się że to nie żołądek tylko mam tendencję do zbierania się gazów w jelitach) i poszedłem do lekarza - pani doktor opukała mnie i nic mnie nie bolało, jakby mi LEKKO przeszło, ale nadal czuję ten bok. Biorę espumisan i nospe - jest o wiele lepiej.
zrobiłem badania krwi i moczu. to są moje wyniki:
WYNIKI BADAŃ RÓWNIEŻ W ZAŁĄCZNIKU
LEUKOCYTY-16, ERYTROCYTY-5,6, HEMOGLOBINA- 18,3, HEMATOKRYT- 50%, MCV- 90, MCH- 33, MCHC- 33,6, PŁYTKI KRWI 217, RDW-CV- 13,2%, PDW- 13,1, MPV- 10,4, P-LCR- 27,9%, NEUTROFILE- 13,15, LIMFOCYTY- 1,72, MONOCYTY- 1,09, EOZYNOFILE- 0,03, BAZOFILE- 0,0, NEUTROFILE- 82,2%, LIMFOCYTY- 10,7%, MONOCYTY- 6,2%, EOZYNOFILE- 0,2%, BAZOFILE- 0,1%.
ALT (ICD-9: I17)- 42, AMYLAZA W SUROWICY (ICD-9: I25)- 126.
AMYLAZA W MOCZU (ICD-9: I25) - 1259.
WYNIKI BADAŃ W ZAŁĄCZNIKU Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 cze 2012 - 00:46:55
masz podwyższoną amylazę, zarówno w surowicy krwi jak i w moczu, niekiedy dzieje się tak przy zapaleniu trzustki, lokalizacja bólu i błąd dietetyczny również by się zgadzały, do tego morfologia krwi wskazuje na jakiś stan zapalny
być może przyczyną jest zapalenie trzustki, niekiedy jednak zapalenie błony śluzowej żołądka również może dawać dolegliwości bólowe w podobnej lokalizacji i podwyższoną amylazę, musisz z wynikami pokazać się u swojego lekarza Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.