Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 cze 2012 - 19:35:37
Od jakiegoś czasu, raczej od dawna odczuwam ból kręgosłupa w dolnej części. Zaczęło mnie to niepokoić gdyż we wakacje wybieram się do pracy i raczej z bólem pleców nie bardzo będzie to pasować, ale do rzeczy... Ból odczuwam w dolnej części kręgosłupa. Odczuwam go tylko wtedy, gdy długo stoję w jednej pozycji lub gdy coś ciężkiego podnoszę.
Siedząc przy komputerze (ostatnio często) przyznam, że się garbię. Stwierdzono u mnie nadmierną kifozę piersiową. W wieku około 8 lat dostałem karuzelą w plecy (dolna część), ale wątpię by to miało coś wspólnego, gdyż teraz mam 19 lat i wcześniej o ile dobrze pamiętam nie odczuwałem tego. Nie jestem otyły, żeby zrzucać to na ból przez nadwagę, a raczej mam lekką niedowagę.
Osobiście wydaje mi się, że może to być przez to iż długo siedzę przed komputerem w pozycji zgarbionej - nie zawsze choć przeważnie. Proszę o rady. Jeśli okaże się, że to przez złe siedzenie to da radę iść normalnie do pracy (magazyn + ciężkie kartony) i ból ustąpi poprzez rozruszanie ciała czy może to być coś poważniejszego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 cze 2012 - 23:09:56
a czy ten ból gdzieś promieniuje? na pośladki? na biodra? na uda? do łydek? pojawiają się jakieś drętwienia, mrowienia kończyn dolnych?
czy jak się pochylasz albo unosisz pojedynczo nogi to ból się nasila?
czy z oddawaniem moczu nie masz problemów? czy ból nie promieniuję do krocza?
jeżeli bóle związane są z przeciążeniem mięśni spowodowanym siedzeniem przy komputerze to rozruszanie się może pomóc, natomiast jeżeli zdążyły wytworzyć się zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia to już niekoniecznie
proponuję pokazać się u lekarza rodzinnego aby Cię zbadał i zrobił RTG kręgosłupa lędźwiowego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.