Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 cze 2012 - 20:39:58
Witam,
mam pytanko dotyczace rwy kulszowej a mianowicie czy dretwienie nogi minie, jestm troche wystraszona bo nie mam czucia w lewej nodze tzn jak chodze nie bardzo czuje ta noga i tak to wyglada jakbym ciagnela ta noge za soba. Nadal mam rwe kulszowa, bol troche ustapil ale nadal to uczucie dretwienia w nodze i bezwladu. w najblizyszm czasie mam miec zrobiony rezonans magnetyczny, chodze narehabilitacje i masaze ale ta noga mnie niepokoi i chcialabym sie dowiedziec czy jest szansa ze noga bedzie tak jak dawniej. Prosze o pomoc w tej sprawie, jakies sugestie czy cwiczenia ktore moge roic w domu.
dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2012 - 21:53:15
a w jakim jesteś wieku?
od jak dawna trwa ta rwa kulszowa?
nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak długo to będzie trwało i czy dolegliwości w pełni ustąpią same
myślę że rezonans magnetyczny pomoże odpowiedzieć na to pytanie
być może masz jakieś poważniejsze zmiany dyskopatyczne w kręgosłupie, jakiś ucisk na korzenie nerwowe i to powoduje twoje dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia, czy osłabienie kończyn
niekiedy w takich sytuacjach potrzebne jest leczenie neurochirurgiczne, ale może w Twoim przypadku nie będzie to potrzebne Odpowiedz Cytuj
22 cze 2012 - 23:25:44
mam 27 lat i problem z kregoslupem od kilku lat i rwe kulszowa poraz drugi w ciagu 3 lat i obawiam sie ze tym razem nie obedzie sie interwencji neurochirurga. Obecnie jestem w Anglii i to wlasnie tutaj kieruja mnie na wszystkie badania i do poradni neurochirurgicznej. czy taka operacja jest niebezpieczna? czy podczas porozy do Polski cos moze mi zaszkodzic i czy wogule powinnam podrozowac w takim stanie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 cze 2012 - 14:01:20
to znaczy tak, nie wiem dokładnie w jakim stanie jest Twój kręgosłup, z tego co pisałaś wcześniej, to dopiero czekasz na rezonans magnetyczny i on więcej wyjaśni, generalnie jednak dyskopatia sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do podróżowania, ważne jest jedynie aby nie dźwigać ciężkich rzeczy (w tym przypadku np. bagaży) ponieważ to dodatkowo może obciążać kręgosłup
zabiegi neurochirurgiczne są różne w zależności od potrzeby, od małoinwazyjnych przezskórnych procedur po otwarte operacje Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.