Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 cze 2012 - 22:13:59
Witam, zacznę od początku.
W piątek trochę imprezowalismy w parku i przez przypadek skręciłem kostkę. Ból natężył się dopiero na wieczór. Pod koniec dnia kostka była mocno spuchnięta więc pojechałem do szpitala.
Założono mi gips. Na wypisie mam napisane "uraz stawu skokowego".
Minęło już kilka dni.
Niestety gips uległ zniszczeniu i założyłem usztywniacz. Jednak ściągając gips zauważyłem sporego krwiaka.

Przypomniałem sobie wtedy rozmowę z lekarzem, który mówił że zastrzyki muszę mieć wypisane bo kiedyś ktoś nie wypisał i dziewczynie amputowali nogę.
Trochę mnie to przestraszyło więc na wszelki wypadek biorę zastrzyki i pigułki przeciw zakrzepowe.
Chciałbym się dowiedzieć czy ten krwiak może być spowodowany urazem ? Podobne ale mniejsze krwiaki mam na palcu i w jego okolicach. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 cze 2012 - 13:17:42
no jeżeli nie było żadnego innego urazu, stłuczenia, tylko ten który opisujesz to najprawdopodobniej powstał on właśnie wtedy, nie jestem Ci jednak w stanie powiedzieć czy jest to stłuczenie czy np. naderwanie ścięgna, chociaż w tym drugim przypadku byłby silny ból przy chodzeniu
w ogóle to lekarz przepisał Ci leki przeciwzakrzepowe czy bierzesz na własną rękę?
co to za zastrzyki? i co to za pigułki? bo żebyś przypadkiem nie brał za dużo, bo to się może źle skończyć Odpowiedz Cytuj
21 cze 2012 - 15:28:37
Leki zostały przepisane przez lekarza.
Zastrzyki to Clexane 40mg raz dziennie,
A kapsułki Cylo3Fort 2 razy dziennie.
Oprócz tego zacząłem smarować nogę altacetem.
Dodam że z drugiej strony zrobił mi sie podobny krwiak i przez noc się trochę rozszeryły. A sama kostka jakoś zżółkła. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2012 - 15:51:45
w takim razie w porządku, Clexane i Cyclo3Forte są jak najbardziej wskazane w tego typu urazach, trochę się przestraszyłem że może przejąłeś się zakrzepicą i sam na własną rękę stosujesz Clexane z doustnymi antykoagulantami takimi jak acenokumarol czy warfin, co byłoby już niedopuszczalne i mogłoby stanowić dla Ciebie poważne zagrożenie! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.