Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 0 klops2580
17 cze 2012 - 13:49:42
Witam . od ok 3 lat mam czeste silne bole głowy , mrowienie mog i zawroty głowy i mialem mri głowy oto wynik ;


Badanie wykonano aparatem Philips Achieva 1,5T uzyskując obrazy T1, T2 i PD zależne w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej przed i po podaniu środka kontrastowego.


W okolicy pogranicza zatoki poprzecznej i esowatej po stronie prawej widoczna jest drobna przestrzeń płynowa średnicy 11mm odpowiadająca najpewniej torbieli pajęczynówki.
W obrębie płata czołowego półkul lewej mózgu stwierzono drobne wlk. 5mm, pojedyncze podkorowe ognisko hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR nie wykazujące wzmocnienia po podaniu paramegnetycznego środka kontrastowego, zmiana niespecyficzna naczyniopochodna ewentualnie demielinizacyjna lub poinfekcyjna. Innych zmian ogniskowych oraz obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w mózgowiu nie stwierdzono. Obszar siodła i nadsiodłowy prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Przestrzenie płynowe przymózgowei bruzdowanie na sklepistościmózgu nieposzerzone. W objętym badaniem odcinku rdzenia kręgowego zmian nie stwierdzono.


czy ten wynik jest prawidłowy ? co mam rozumiec pojeciem naczyniopochodne? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 cze 2012 - 10:10:19
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
czy te mrowienia, drętwienia, zawroty głowy pojawiają się jakoś rzutami? czyli że nagle się zaczynają i trwają do kilku tygodni i są dość nasilona a potem ustępują? czy też może po prostu czasami je odczuwasz i nie są one zbyt nasilone?
których kończyn one dotyczą?
czy zdarza się że ręka albo noga nagle robi się bardzo słaba?
ktoś w rodzinie leczy się na coś u neurologa? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 0 klops2580
18 cze 2012 - 23:13:44
reflusk zolodkowy , biore polprazol ,mrowienia nie sa bardzo nasilone odczuwam je czesto jak np dłuzej pochodze lub jak jestemm dlugo wyprostowany ,nik nie leczy sie u neurologa Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 0 klops2580
19 cze 2012 - 13:36:32
co o tym wyniku sadzisz? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 cze 2012 - 11:05:49
trudno coś w tej chwili powiedzieć
na pewno trochę zastanawiające są te ogniskowe zmiany w MRI, mogą ale nie muszą być one przejawem jakiegoś schorzenia neurologicznego, na pewno warto pokazać się z tym wynikiem badania u swojego neurologa, podejrzewam że on również nie będzie w stanie w tym momencie powiedzieć dokładnie co jest przyczyną, być może będzie trzeba Cię poobserwować i wykonać za jakiś czas ponowne MRI Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.