Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 cze 2012 - 23:54:57
Narthul:
Witamsmiling smiley Piszę do Pana, gdyż często widziałem wiele Pańskich wypowiedzi i rad na forum a mam poważny problem zdrowotny i nie moge sobie z nim poradzić. Dodam, że nie pomogła nawet czterodniowa wizyta w szpitalu... Dzisiaj właśnie zostałem wypisany i właściwie nic u mnie nie stwierdzono, choć jest coraz gorzej. A chodzi dokładnie o bóle głowy i szereg dolegliwości z nimi związanymi. Bóle głowy wystepuja u mnie od kilku lat. Przez pewien czas przed bólem miałem mroczki przed oczami, co (według lekarzy którzy mnie badali) wskazywało by na migrenę. Sam tez w końcu pomyślałem że to może być migrena, jednak oprócz typowych objawów migrenowych miałem wiele innych. I jak się teraz okazuje, badanie EEG wykazało, że nie mam migreny. Dodam, że bóle głowy sa nieregularne. Czasem są "same z siebie" oraz po wszelkich uderzeniach i wstrząsach, po przebywaniu na słońcu. Dodatkowo zdarzają się zawroty, nudności, lekkie otępienia, drżenie kończyn, nerwowośc, osłabienia itp. Coraz bardziej utrudnia mi to życie a mam dopiero 17 lat. Dodam również, że jakieś 3 miesiące temu kolega kopnął mnie w twarz. Uderzenie było dośc silne, bardoz mnie osłabiło, źle i dziwnie się czułem, choć nie wymiotowałem. Niepokojący był również wyciek płynu móżgowo rdzeniowego. Stwierdzili mi to lekarze, którzy badali mnie teraz w szpitalu. Jednak po 4 dni obserwacji nie stwierdzili nic. Robioną miałem również Tomografię Komputerową z kontrastem, która podobno nic nie wykazała, choć nie jestem nawet pewnien czy wyniki oglądał radiolog, bo z tego co wiem to tylko moja lekarz prowadząca, neuropediatra, która to właśnie po obejrzeniu tych wyników wypisała mnie do domu. Robione miałem również badania krwi i moczu, które wyszły prawidłowo (niewielkie odchylenia od normy). Dodam jeszcze, że ostatnio (juz po urazie) mam skoki ciśnienia. Czasem jest w normnie a innym razem jego wartość wynosi nawet ponad 170 dla skurczowego i tak miedzy 70 a 110 dla rozkurczowego, oraz zmienne tętno. Lekarze stwierdzili, że głowa może mnie boleć od wysokiego ciśnienia, jednak to dopiero ostatnio zaczęły dziać się z nim takie sensacje, gdyż jeszcze 3 tygodnie temu było miej więcej stałe i wynosiło ok. 140/75. Nie wiem również czemu, ale ostatnio prawie ciągle mam lekki stan podgorączkowy(ok.37,3). Myślę, że warto również wspomnieć o wizycie u neurologa. Otóż to właśnie po niej zostałem w trybie pilnym skierowany na TK i obserwację w szpitalu. A więc Pani neurolog stwierdziła, że rzeczywiście coś z głową jest nie tak. Podczas badań (np. stanie na jednej nodze, chodzenie "tip-tokami" itp, strasznie traciłem równowagę i omal się nie przewróciłem. No ale jak już wcześniej wspomniałem Tk i EEG nic nie wykazało a ja czuję się ciągle źle i nie wiem co dalej robić. Zapomniałem jeszcze powiedzieć, że bóle głowy najczęściej zlokalizowane są od strony potylicy, czasem całej głowy. Bóle te są różne: rozrywające, promieniujące, kłujące, czasem jest uczucie "ciśnięcia" w głowie. Przy gwałtownym poruszaniu głową również odczuwam ból, choć cięzko mi go opisać. Szczerze powiem, że po pobycie w szpitalu jestem podłamany. Miałem nadzieję, że wreszcie znajdzie się przyczyna moich dolegliwości no a tu nic. Zdziwiła mnie jeszcze ostatnia rozmowa z Panią lekarz prowadzącą, która bez niczego wypisała mnie ze szpitala, stwierdziła, że z głową jest całkowicie w porzadku i to penie przez ciśnienie tak się dzieje, ale równocześnie ostrzegła, że następny taki uraz głowy może skończyć się tragiczinie. Wnioskuję z tego, że jednak nie dokońca jest z moja głową w porządku. Z reszta ja to czuję. Dlatego bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo na prawde nie wiem już co robić. Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiamsmiling smiley Paweł

Odpowiedź:
zakładam że faktycznie tomografia komputerowa głowy wyszła dobrze, bo nie mam wyniku przed sobą, ale skoro powiedziano Ci że jest dobrze to na pewno tak jest
w innych badaniach też nic nie stwierdzono
proponuję mierzyć to ciśnienie zwłaszcza wtedy kiedy pojawiają się bóle głowy, tak aby sprawdzić czy faktycznie jest związek
czy kręgosłup szyjny był prześwietlany? czasami bóle głowy w części potylicznej mogą być związane właśnie z kręgosłupem
możliwe też że są to po prostu napięciowe bóle głowy, związane z nerwami, ze stresem Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.