Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 maj 2012 - 12:14:59
Od około dwóch tygodni boli mnie prawa stopa. Lekarz rodzinny powiedział że to zapalenie ścięgna podłużnego stopy. Mam 18 lat, 182cm wzrostu i 68kg wagi. Od półtora roku biegam (dystanse 3-5km). Ból pojawia się podczas chodzenia, a podczas biegu jest nie do wytrzymania . Jak wyleczyć to zapalenie? Zdjęcia rtg będę miała dopiero w poniedziałek. Czy smarowanie stopy maściami przeciwzapalnymi cos pomoże? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 maj 2012 - 13:10:00
a wiadomo skąd to się wzięło?
przeciążyłaś jakoś stopę?
uprawiasz jakieś sporty?
miałaś jakąś kontuzję?
pracujesz? czym się zajmujesz?
lekarz przepisał jakieś leki?
można oczywiście stosować maści czy żele przeciwzapalne i przeciwbólowe takie jak w kontuzjach powinny trochę pomóc, jednak lekarz powinien zdecydować czy nie zastosować coś więcej, może jakieś doustne leki przeciwzapalne, zabiegi fizjoterapeutyczne
ogólnie ważne jest ustalenie co spowodowało zapalenie Odpowiedz Cytuj
26 maj 2012 - 16:48:36
nie mam pojęcia skąd mogła się wziąść ta kontuzja. wiem że mam nieprawidło ustawioną stopę (nadpronacja). Biegam regularnie (3-5km). oprócz chondromalacji rzepki nie mam żadnej kontuzji. nei pracuje, jeszcze się uczę.lekarz nie przepisał mi żadnych leków i nie dał skierowania na żadne zabiegi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 maj 2012 - 20:55:19
a lekarz w ogóle coś zalecił?
czy stwierdził tylko że masz zapalenie ścięgna w stopie i tyle?
maści tak jak Ci wcześniej napisałem, możesz stosować, unikaj też przez najbliższy czas obciążania tej stopy (chociażby właśnie bieganie) tak aby stopa miała spokój i czas na regenerację Odpowiedz Cytuj
27 maj 2012 - 00:46:55
lekarz tylko stwierdził zapalenie ścięgna, nie było żadnych zaleceń
a nie mam nawet pojęcia jak to wyleczyć Odpowiedz Cytuj
20 cze 2012 - 19:53:32
Chyba też miałem zapalenie ścięgna. Bolało wzdłuż stopy przy naciąganiu dużego palucha. Ból podczas chodzenia, uniemożliwiał praktycznie bieganie. Jeśli masz to samo to odpuść sobie bieganie dopóki tego nie wyleczysz. Zobacz w moim wątku jak sobie załatwiłem nogę.

[dooktor.pl] Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.