Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 maj 2012 - 07:42:25
Witam,
z góry przepraszam jeśli taki wątek już istnieje. Mam problem, moja mama (50+) od dawna już choruje na autoimmunlogiczne zapalenie wątroby, przyjmuje leki i chodzi na kontrole do lekarza gastroenterologa. Wyniki są w normie (próby wątrobowe również). Ale ostatnio zaczęła chudnąć i jej stan psychiczny bardzo się pogorszył,ma czerwone kropki na ciele, bardzo to przeżywa i ciągle panikuje. Twierdzi,że już niewiele czasu jej zostało. Czy stan wątroby mógł aż tak się pogorszyć mimo dobrych wyników, obraz usg z tego co wiem od ostatniego razu - bez zmian. Lekarz rodzinny, twierdzi że jest ok. Poradźcie coś, proszę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 maj 2012 - 16:40:08
a ile Twoja mama schudła i w jakim czasie?
jeżeli jest to znaczna utrata wagi ciała w krótkim okresie czasu i bez konkretnej przyczyny (np. diametralna zmiana diety) to warto zrobić diagnostykę i ustalić co jest przyczyną
co do tych kropek na skórze to czy one wyglądają jak takie drobne (wielkości główki od szpilki) wybroczyny krwawe? czy może to jest zupełnie coś innego? gdzie dokładniej się lokalizuje? jakiej jest wielkości? to jest wyczuwalne pod palcem? swędzi? piecze?
lekarz widział te zmiany na skórze? Odpowiedz Cytuj
25 maj 2012 - 22:00:30
Zapomniałam wspomnieć,że mama choruje jeszcze na niedoczynność tarczycy i od stycznia dostawała
sterydy w zastrzykach. Od tego czasu twierdzi,że zaczęła chudnąć - ok 4kg, choć ona twierdzi,że od
sterydów się właśnie tyje.Kropki wyglądają tak jak Pan wspomniał-czyli krwawe wybroczyny,nie
wyczywalne, nie znikające przy ucisku,nie swędzą,nie pieką. Pojawiły się na rękach oraz brzuchu.Wydaje
mi się,że podczas ostatniej wizyty jeszcze tych zmian nie było,ale mama we wtorek idzie do
lekarza "od wątroby" - tego u którego się leczy, mam nadzieję że coś się wyjaśni.
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 maj 2012 - 12:19:55
tak, po sterydach raczej się tyje, zwłaszcza chodzi o tułów, głowa robi się bardziej okrągła, kończyny mogą chudnąć
badania ostatnio Twoja mama miała robione, podejrzewam że płytki krwi w morfologii krwi są w porządku?
jeżeli tak to przyczyną pojawiania się tych wybroczyn może być choroba wątroby, która może powodować zaburzenia krzepnięcia krwi
generalnie trzeba przynajmniej spróbować znaleźć przyczynę, myślę że lekarz hepatolog powie coś więcej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.