Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 maj 2012 - 01:38:50
Witam. 30 kwietnia br doznałem urazu kciuka. Był strasznie "wygięty". Diagnoza lekarza to zwichnięcie stawu śródręczno-paliczkowy. Po RTG okazało się także, że jest zerwane więzadło. Nastawiono kciuk i włożono w gips. Następnego dnia udałem się do miejscowego ortopedy, który stwierdził, że mam się pojawić na zdjęcie gipsu 16 maja. Teraz noszę stabilizator kciuka i nadgarstka (zdjęcie w załączniku). Mam się zgłosić na kontrolę do ortopedy za miesiąc. Czuję jednak ból pod pachą. Dość silny. Tak jakby było to więzadło ciągnące się od dłoni. Czasami także za nadgarstkiem. Kciuk jakoś dziwnie jest sztywny, mam wrażenie, że go nie czuję. Wszystkie palce mam spuchnięte. Gdy miałem dłoń w gipsie palce nie były spuchnięte. Czy objawy ustąpią z czasem? Może występuje uszkodzenie jakiegoś nerwu? A może potrzebna będzie niestety jakaś operacja. Zastanawiam się czy iść do jakiegoś renomowanego ortopedy. Proszę o pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 maj 2012 - 16:11:17
ból pod pachą nie powinien mieć związku z urazem palca, ścięgna kończą się maksymalnie na przedramieniu, ewentualnie stan zapalny dłoni może powodować powiększenie się węzłów chłonnych pod pachą i ewentualnie w ten sposób można to wiązać, nie da się jednak za wiele powiedzieć na temat Twojej ręki bez zbadania Cię, ale też nie ma co panikować, proponuję pokazać się po prostu na kontrolnej wizycie gdzie lekarz będzie mógł dokładnie ocenić czy wszystko goi się prawidłowo Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.