Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 maj 2012 - 17:00:28
Witam wszystkich.Od jakiegoś czasu mam coraz silniejsze zawroty głowy.Około 2 miesięcy temu pojawiły się drętwienia rąk w tej chwili obejmują od połowy ramion do czubka palców.Mam wrażenie pogorszenia czucia.Do tego bóle karku barków i łopatek.Dziś odebrałam wynik rezonansu.Oto on:

-spłycenie fizjologicznej krzywizny szyjnej w pozycji leżącej
-degeneracyjne zmiany w krążkach międzykręgowych C3-C6 wyrażone ich dehydratacją i obniżeniem
-dokanałowe uwypuklenie krążków międzykręgowych C3/C4,C5/C6 powodujące brzeżny ucisk i nieznaczne modelowanie brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poz C3/C4
-dootworowe prawoboczne uwypuklenie krążka C4/C5 powodujące wraz z osteofitami tylnych krawędzi C4,C5 zwężenie wejścia do odpowiedzniego otworu międzykręgowego
-wysokość i struktura trzonów prawidłowa
-zwężenie przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego od C3do C7

Pytanie mam co dalej z tym i czego się spodziewać?Mam 31 lat jestem już po operacji usunięcia dysku w odcinku lędźwiowej i stabilizacji kręgosłupa na poziomie L5/S1...Dodam że przechodziłam jakieś 2 miesiące temu rehabilitację na odcinek szyjny która mi nie pomogła a w dodatku po 2 dniu jechałam z potwornym bólem w klatce piersiowej barków i karku na pogotowie po czym miałam przerwę w dalszych zabiegach z zaleceniem kilkudniowego odpoczynku. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 maj 2012 - 12:56:06
w odcinku szyjnym kręgosłupa masz dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, łącznie z dyskopatią, ostatecznie wynik powinien ocenić neurolog, aby być może wskazana będzie również wizyta u neurochirurga i rozważenie zabiegu neurochirurgicznego, tym razem na szyjny odcinek kręgosłupa, ponieważ masz dość spore zmiany dyskopatyczne no i co istotne, to prawdopodobnie one odpowiadają za odczuwane przez Ciebie dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia Odpowiedz Cytuj
16 maj 2012 - 16:43:57
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Jak się domyślam nie mam co liczyć na poprawę rehabilitacją?Od kilku tygodni biorę Tramal(50 lub 100) lub Doretę w zależności od nasilenia bólowego również w odcinku lędźwiowym(który od 2-3 tygodni jest stały o dużym nasileniu),drętwieją mi też nogi mam w nocy skurcze w stopach łydkach i udach dodam też że codziennie przyjmuję magnez.Czy jest możliwość że 'poszły'mi kolejne poziomy w odcinku lędźwiowym? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 maj 2012 - 20:00:17
nie da się wykluczyć że zmiany dyskopatyczne w odcinku lędźwiowym postępują, zresztą nie zawsze objawy korelują z obrazem kręgosłupa więc z tym jest różnie
to nie jest tak że rehabilitacja nie pomoże, ale nie ma się też co łudzić że Cię wyleczy
generalnie wzmacnianie mięśni kręgosłupa odciąża kręgosłup i faktycznie może być pomocne, ale tego nigdy do końca nie da się przewidzieć Odpowiedz Cytuj
18 maj 2012 - 07:03:26
W 2009 podczas rezonansu odcinka L-S na poziomie T12/L1 wykryto mi przepuklinę ale po operacji stabilizacyjnej dolegliwości bólowe ze strony odcinka lędźwiowego ustąpiły.Zaczęły się silne bóle kilka miesięcy temu i w tej chwili sama nie wiem co jest gorsze.Problemy z szyjnym czy lędźwiowym kręgosłupem.A jeszcze mam pytanie czy sine przeszywające bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane zmianami w kręgosłupie szyjnym? Odpowiedz Cytuj
18 maj 2012 - 07:05:03
Dodam że miałam robione badania EKG i Rtg klatki piersiowej i wyniki są prawidłowe. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 maj 2012 - 12:21:54
zmiany w kręgosłupie szyjnym mogą dawać bóle, drętwienia, mrowienia w okolicy potylicy, karku, barków, łopatek, kończyn górnych, w zasadzie w klatce piersiowej również do spółki z odcinkiem piersiowym
jednak zazwyczaj są to takie jednostronne opasające bóle
bóle przeszywające mogą mieć inną przyczynę
gdzie dokładnie są te bóle? po której stronie? gdzie promieniują? czy głębokie wdechy albo kaszel nasilają te dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
19 maj 2012 - 13:08:02
Najczęściej pod piersiami nagle łapią trudno wówczas wziąć głębszy oddech.Czasem też nad.Po wzięciu Tramalu bądź Dorety położeniu się lub większym wyprostowaniu ustępują ale przenoszą się na plecy.Tak mniej więcej.Łopatki barki kark i odcinek lędźwiowy rwą mnie niesamowicie,w nocy mam nagłe zdrętwienie nóg zwłaszcza prawej co wybudza mnie ze snu z uwagi na silny ból.
Póki co konsultowałam się z lekarzem rodzinnym i ortopedą oboje wysyłają mnie na konsultacje do neurochirurga.Jeszcze w czwartek mam neurologa jeśli i on mnie tam wyśle chyba będę musiała jechać...Zastanawiam się tylko czy obraz rezonansu kwalifikuje do operacji czy jakoś się wywinę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 maj 2012 - 18:20:57
na to pytanie już Ci nie odpowiem, od tego są neurochirurdzy aby właśnie kwalifikować do takich zabiegów neurochirurgicznych i je przeprowadzać, jeżeli również lekarz neurolog zaproponuje wizytę u neurochirurga to chyba nie będzie wyboruwinking smiley Odpowiedz Cytuj
19 maj 2012 - 20:53:34
Dziękuję bardzo za odpowiedź.Dam znać co powiedział neurolog i jak się wszystko dalej potoczyło może przyda się to innym osobom z podobnymi problemami Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 kwi 2013 - 18:09:47
Witam, a jak u Pani wyglądają dolegliwości, w czym tkwi problem i jakie badania do tej pory miała Pani wykonywane?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 maj 2013 - 20:58:16
Przede wszystkim lekarz neurolog musi ocenić czy to zwężenie kanału kręgowego jest na tyle poważane, że wymagałoby leczenia zabiegowego, bo jeśli tak to rzeczywiście te dolegliwości mogą mieć związek z tymi zmianami. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.