Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 maj 2012 - 10:17:51
Witam. Mam pytanie odnośnie męczącego mnie bólu nóg (stopy do mniej więcej pół łydki), pojawiającego się w fazie spoczynku. Bóle męczą mnie od dawna, ale ostatnio się nasiliły. Często też odczuwam zmarznięcie i cierpnięcie stóp. Zrobiłam USG Dopplera i lekarz swierdził zaburzone krążenie w stopach. Reszta tętnic w porządku. Przepisał Halidor, który przyjmuję 1x dziennie od tygodnia. Poprawy żadnej nie odczułam, czy powinnam przyjmować 2 tabl. dziennie jednocześnie? Kiedy możliwa jest jakaś poprawa? Powiem szczerze, że nie do końca jestem przekonana co do prawidłowej diagnozy, kupiłam również Zinaxin Forte, bo obawiam się, że bóle są reumatyczne. Bardzo proszę o wyjaśnienie przyczyn zaburzonego krążenia i dawkowania leku, bo nie dopytałam lekarza a wizytę mam dopiero w sierpniu. Mam 37 lat, wyniki krwi w normie (również frakcje), mam 158 cm wzrostu i ważę 57 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 maj 2012 - 23:11:37
rozumiem że w USG Doppler stwierdzono zaburzenia w krążeniu w tętnicach a nie żyłach, tak?
chorujesz na coś? nadciśnienie? cukrzyca?
dlaczego podejrzewasz że to mogą być problemy na tle reumatologicznym?
ja nie będę ustalał dawki leku, od tego jest lekarz, jeżeli ten przepisał określoną dawkę, to nie czuję się na tyle kompetentny aby coś zmieniać
czy masz czasami takie napady że bledną palce u rąk albo stóp? robią się blade jak ściana? Odpowiedz Cytuj
11 maj 2012 - 09:31:27
Nie wiem czy to krążenie jest utrudnione w żyłach czy w tętnicach, może podam wynik, który otrzymałam: Aorta brzuszna nieposzerzona, spektrum przepływu trójfazowe. Prawa kończ. dolna: tętnica udowa wspólna - spektrum przepływu trójfazowe, na tętnicy podkolanowej spektrum dwufazowe, na tętnicy grzbietowej spektrum dwufazowe, na piszczelowej tylnej spektrum dwufazowe. Nie wiem czy to dwufazowe to już ograniczone? W trakcie badania lekarz mówił, że uda i kolana w porządku, tylko stopy nieco ograniczony przepływ (przyłożył inne urządzenie tylko słuchał nie oglądał). Co do zaleceń to mam 1 op. 60 tabl. na m-c czyli 2 dziennie, ale nie wiem czy mam przyjmować jednorazowo czy w dwóch dawkach. Podejrzewam bóle reumatyczne, gdyż bardziej odczuwam dolegliwości w niskich temp. czasem też kręci mnie w palcach rąk. Reaguję na zmiany pogody itd. Nie choruję na nic, ciśnienie mam w normie. Mam jedynie stwierdzoną łagodną postać niedomykalności zastawki (bez leków), tętnice szyjne (badane u innego lekarza) bardzo dobrze (podobno jak u 20 latki smiling smiley) Ćwiczę 3 razy w tygodniu (od dawna , nie ze względu na diagnozę), jak mogę sobie jeszcze pomóc i kiedy możliwe są efekty leków? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
12 maj 2012 - 14:42:18
Jest to lek rozszerzajacy naczynia krwionośne więc z logiki by wynikało ,że należy brać 2 x dziennie,
ale jest to lek działajacy doraźnie,nie leczy przyczyny dolegliwości,jesteś jeszcze młoda i powinnaś dochodzić dlaczego tak się dzieje,może zrobić tomografie komp.sprawdzić czy nie ma jakiegoś tętniaka,po prostu znależć przyczynę. Odpowiedz Cytuj
14 maj 2012 - 20:18:22
Tak się składa, że szukam przyczyny. Zaczęłam od naczyniowca, myślę, że coś w tym badaniu dałoby wskazówkę, gdyby był tętniak. Czy mogę prosić o ocenę wyniku Dopplera? Czy są tam jakieś nieprawidłowości? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.