Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 maj 2012 - 16:17:27
Jestem dziewczyną i mam 23 lata, wzrost: 168 cm, waga: 57 kg
Lekarz rodzinny bagatelizuje moje dolegliwości, a ja naprawdę bardzo się męczę, już od lat. Dokucza mi wiele drobnych przypadłości, które postaram się wymienić:
- zmęczenie, ospałość, bezsenność, ale nie mam żadnych objawów depresji, dosyć łatwo się denerwuje, zwłaszcza z tego powodu, że moje ciało nie nadąża za moim żywym umysłem. Kiedy ostatnio badałam tarczycę, była w normie, a to było ok. 6 lat temu.
- bóle serca, zwłaszcza stresowe i pogodowe- kiedy jest zbyt gorąco, ale zdarzają się również bez przyczyny. Czuję wówczas silne kłucie, że nie mogę złapać oddechu, ucisk, duszności, kołatanie. Ciśnienie krwi zazwyczaj jest w normie, natomiast tętno ZAWSZE w okolicy 90 uderzeń/ minutę, nawet w trakcie odpoczynku, snu (miałam holter, kazano mi sprawdzać tętno i tyle). Kolki powtarzają się dosyć często, kilka razy w tygodniu, występują wtedy napady duszności, zlewania potem. Jak byłam dzieckiem występowały u mnie napadowe ataki bólu serca, łomotanie i co raz silniejszy ból- zaraz po tym jakby przeskoczenie jakiejś zastawki (?) i nagle ból ustępował. Po okresie takich silnych bóli serca spuchł mi staw kolanowy i ściągano mi z niego płyn, po tym dolegliwości na jakiś czas ustały. Wady serca nie stwierdzono.
- nadmierne owłosienie, nie mam hirsutyzmu (chociaż może to jakaś lżejsza odmiana tej dolegliwości) natomiast mam nadmiernie owłosione dosłownie całe ciałko, męczę się z depilacją, bo i tak daje krótkotrwały efekt. Mam silnie podrażnioną skórę przez golenie nóg, w ogóle skórę mam bardzo delikatną, cienką, prawie przezroczystą, suchą, zaś cerę mieszaną. Podwyższony poziom testosteronu.
- silne wypadanie włosów z głowy
- nadpotliwość, zwłaszcza pod pachami, piersiami, na pleckach. Stosuję Etiaksil i jest OK. tym niemniej jest to dosyć uciążliwe
- kłopoty jelitowe- CODZIENNE, uporczywe wzdęcia, zwłaszcza po ciepłych posiłkach; sporadycznie silne bóle w dole brzucha, które ustępują dopiero po defekacji lub lub gazach (wyraźnie jelitowe), częste zaparcia, czasem biegunki (zwłaszcza przy upałach). Szybka przemiana materii, ale za to fatalne wchłanianie, widoczne duże resztki pokarmu w stolcu. Od czasu do czasu bóle po lewej stronie brzucha- wg. Lekarza to żołądek (inne niż te zw. z sercem) ustępują po kilkudniowym zażywaniu Alugastrinu. Również napięciowe bóle brzucha, rodzinna tendencja do wrzodów żołądka, Czasem nieprzyjemny zapach z ust… A także zaśluzowanie przewodu pokarmowego, wyraźnie wyczuwalny śluz podczas przełykania, widoczny w kale itd. ;/… stwierdzony refluks. Przyznam, że kłopoty jelitowo- żołądkowe są chyba najbardziej uciążliwe.
- stwierdzone alergie pokarmowe (ok. 10 lat temu) na cytrusy i pomidory, a także wziewne- na pyłki roślin, zarodniki grzybów, trawy… Kurcze, strasznie to wszystko irytujące.
- obfite, nieregularne miesiączki, czasami co miesiąc, czasami np. co 3 miesiące. Kiedyś były dużo gorsze, musiałam zabezpieczać się trzema podpaskami na raz (dwie w jedne majteczki- jedna bardziej na przód, druga bardziej na tył, a trzecia w dodatkowe majtki, gdyby jednak tamte dwie nie wystarczyły- i z takim opatrunkiem musiałam funkcjonować całe gimnazjum i liceum, starczał na góra 2 godziny), jednak od czasu, kiedy zaczęłam współżyć seksualnie, okresy stały się mniej obfite i trwają krócej. Nadal są jednak bolesne, typowy PMS (chwiejność nastrojów, płaczliwość, zachcianki) zaczyna się już półtora tygodnia przed miesiączką, charakterystyczne bóle- ok. tygodnia przed. Stwierdzono niegroźną torbiel wokół prawego jajnika. Częste infekcje narządów rodnych, chociaż utrzymuję właściwą higienę, nieprawidłowa wydzielina z pochwy, ginekolog zaleca mi jedynie globulki, ale uważam, że to jest niewystarczające rozwiązanie.
- nawracające migreny, jeśli nie wezmę w porę tabletki przeciwbólowej mogę być pewna, że będę wymiotować z tego bólu
-ostatnio nieco pogorszył mi się wzrok
- bóle kostne- od dziecka męczy mnie również sporadyczny, acz silny, napadowy ból prawej ręki. Jest bardzo nagły, mogę nieraz coś upuścić. Ostatnio zaczął również dokuczać mi ból biodra, w pewnym momencie miałam nawet kłopoty z poruszaniem się (kiedy przestawiłam się z butów na obcasie na płaską podeszwę). Mam również lekką skoliozę, ale to chyba akurat nieistotne… Często bolą mnie stópki i czuję ciężar na nogach. Czasem drętwieją mi również palce u ręki, zupełnie bez powodu.
- jestem zgrabna, nie miałam nigdy problemów z nadwagą, ale mam rozstępy i cellulit na udach i pośladkach
- nawracające zapalenia pęcherza i cewki moczowej, krwiomocz, zwłaszcza kiedy jestem przemęczona. W okresach przemęczenia czepiają się mnie ZAWSZE również inne choroby typu PÓŁPASIEC, ZAPALENIE PŁUC (na cos poważniejszego zapadam generalnie raz na pół roku, nie jest to jednak grypa, a coś w stylu wymienionych wcześniej) na przeziębienia właściwie nie cierpię, wbrew pozorom nie mam takich problemów, jak katar czy angina.
- ostatnio pojawiły mi się na stopach zmiany skórne przypominające odciski… warto również dodać, że mam liczne znamiona- pieprzyki na całym ciele.
Jestem osobą wesołą, pełną życia, ale te wszystkie drobiazgi mnie wykańczają, mam wrażenie że jest tego zbyt dużo do ogarnięcia, nie wiem od czego zacząć. Na co się leczyć, co olać… Lekarz rodzinny traktuje mnie niepoważnie, bo nie wyglądam na chorą, a ja się męczę już tyle lat. Na co dzień jestem zapracowana- trudne studia, praca- ale już dość, pora zająć się zdrowiem! Mam wrażenie, że te dolegliwości, a przynajmniej część z nich, się za siebie zazębia. Potrzebuję Waszej pomocy, żeby to wszystko ogarnąć,
Pozdrawiam serdecznie i liczę na rady!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 maj 2012 - 12:27:01
po przeczytaniu Twojego posta nie wiem od czego miałbym zacząć, bo chyba wymieniłaś wszystkie możliwe objawy, każdego coś czasem zaboli, zakłuje, każdy ma czasami z czymś problem, gdyby każdy chciał tak wszystko diagnozować to by oszalał a przy nim jego lekarza, wcale nie dziwię się że lekarz rodzinny Cię bagatelizuje, skoro dolega Ci wszystko a badania są ok
masz problemy ze wzrokiem - okulista
masz problemy ginekologiczne - ginekolog
dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to może być właśnie zespół jelita drażliwego, ewentualnie jeżeli masz bóle w nadbrzuszu, niestrawność to może gastroskopia
piszesz że co pół roku masz jakąś infekcję, ja mam je częściej
piszesz że to nie grypa, podejrzewam że nie przeziębienie, więc co? byłaś z tym u lekarza? Odpowiedz Cytuj
10 maj 2012 - 10:44:07
Objawy te mogą sugerować Candida Albicans czyli grzybicę ogólnoustrojową. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.