Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 maj 2012 - 12:20:03
Witam serdecznie.Mam silne bóle głowy plus zawroty głowy.Ból karku,który schodzi w dół do rąk.Rok temu wykonałam pierwsze badanie MRI kręgosłupa szyjnego.Oto jego wynik Spłycenie lordozy szyjnej.Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne.Cechy odwodnienia krążków międzykręgowych wielopoziomowo na poziomie C3/C4 i C4/C5 i C6/C7 wypuklina typu bulging struktur krążka międzykręgowego na 2mm z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie C5/C6 szerokołukowa portuzja struktur krążka międzykręgowego na 2 mm dokanałowo z modelowaniem worka oponowego i niewielkim zmniejszeniu przedniej rezerwy płynowej pajeczeniówki.W zakresie portuzji strefa o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych-ognisko pęknięcia pierścienia włóknistego krążka.Teraz wykonałam drugi raz badanie MRI kręgosłupa szyjnego.Wynik jest następujący Lordoza szyjna zachowana.Trzony kręgowe prawidłowej wysokości z cechami zwyrodnienia tłuszczowego szpiku.W przedniej części trzonu C4 hiperintesywna strefa śr 5 mm o wejrzeniu łagodnego naczyniaka.Osteofity przednich i drobne zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów C4-C7.Oraz wielopoziomowo w stawach Luschki-o największym nasileniu na poziomach C5/C6 i C6/C7.Wielopoziomowe niewielkie odczyny zwyrodnieniowe we stawach międzykręgowych C3/C4-C6/C7.Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego C5-C7.Występuje wielopoziomowa dyskopatia w postaci dehydratacji oraz proporcjonalna do zmian kostnych szerokołukowych owypukleń krążków międzykręgowych C5/C6 i C6/C7 na ok 2mm ( dokanałowo i dootworowo).Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze wraz z wypuklinami krążków międzykręgowych na poziomach C5/C6 i C&/C7 nieznacznie przeważają zachyłki boczne i otwory międzykręgowe bez uchwytnej kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych i nerwami rdzeniowymi w ich obrębie.Względna nabyta stenoza kanału kręgowego C5/C6-C6/C7 ze zmniejszeniu wymiaru strzałkowego do 10mm.Sygnał rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym nie wykazuje zmian.Obramowanie kostne kanału kręgowego w granicach normy.Miałam wykonane też badanie USG-tętnic szyjnych.Oto wynik Sciany tętnic szyjnych gładkie.Spektrum i parametry przepływu w tętnicach szyjnych wewnętrznych w granicach normy.Przepływ dogłowowy w prawej tętnicy zachowany.Lewej tętnicy nie uwidoczniono.Ponownie powtórzyłam badanie za 7 miesięcy.Oto wynik Sciany tętnic szyjnych gładkie.Przepływ w tętnicach wewnętrznych bez cech redukcji.Tętnic kręgowych nie uwidoczniono.Cech krążenia hyperkinetycznego.Rehabilitacja którą przechodzę dwa razy w roku nic nie daje.Badania ogólne w normie.Dwa razy miałam robione badanie TSH jest takie 1,818pl/Uml,drugie 1,353pl/Uml.Badanie EKG wszystko w porządku.Mam 45 lat.Teraz nasiliły się zawroty głowy w każdej pozycji.Ból towarzyszy mi cały czas.Ręce nam takie bezwiedne.Oprócz choroby kręgosłupa jestem wrzodowcem i alergikiem.Miałam mieć robione Angio-CT ale niestety jestem uczulona na środki kontrastowe.Mam prośbę żeby mi wytłumaczyć co oznaczają moje wyniki badań.Jakie powinno być dalsze leczenie.Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 maj 2012 - 14:18:28
masz zmiany zwyrodnieniowe w szyjnym odcinku kręgosłupa, one mogą powodować zawroty głowy, bóle głowy, zwłaszcza w jej tylnej części oraz bóle, drętwienia, mrowienia, niedowłady kończun górnych, być może, skoro leczenie zachowawcze do tej pory było nieskuteczne wskazana byłaby konsultacja z neurochirurgiem
dobrze byłoby również poradzić się laryngologa bo niekiedy zawroty głowy związane są z uchem
rezonans magnetyczny głowy był kiedyś wykonywany? Odpowiedz Cytuj
04 maj 2012 - 21:03:32
myślę, że wiele zmian może zostać choć częsciowo cofniętych przez chiropraktyka lub osteopatę oprócz "Na poziomie C5/C6 szerokołukowa portuzja struktur krążka międzykręgowego na 2 mm dokanałowo z modelowaniem worka oponowego " Odpowiedz Cytuj
05 maj 2012 - 12:23:06
Witam.Dziękuję za odpowiedź.Miałam wykonane TK-głowy.Mój wynik;Komory boczne miernie poszerzone nieprzemieszczone rogi czołowe zaokrąglone.Podobnie poszerzone są przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach półkul mózgu i móżdżku.Komory 3 i 4 o zachowanym kształcie położone prawidłowo.Tkanka mózgowy zmian w pochłanianiu nie wykazuje,patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się.Polipowate zgrubienia śluzówki w zatoce szczękowej prawej,zgrubienia śluzówki przyścienne w zatoce lewej i zatokach sitowych.Właśnie robiąc TK-głowy miałam pierwszy raz w życiu podany środek kontrastowy i po badaniu dostałam uczulenia,w postaci na szyj obok chyba tarczycy wyskoczyła mi taki wól miałam lekkie problemy z przełykaniem po dobie wszystko wróciło do normy.Dlatego później nie miałam Angio-CT tętnic szyjnych wykonane,tylko powtórnie wykonane USG-tętnic szyjnych. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2012 - 19:53:45
w TK głowy nic ewidentnego nie stwierdzono, zastanawia mnie trochę to poszerzenie komór mózgu, ale trudno mi powiedzieć czym to jest spowodowane, być może jest to wariant normy, najlepiej jeszcze porozmawiać o tym ze swoim neurologiem Odpowiedz Cytuj
07 maj 2012 - 14:01:48
Witam ponownie.Mam jeszcze pytanie dotyczące USG-tętnic szyjnych.Dlaczego nie są widoczne tętnice kręgowe.W pierwszym badaniu było widać tętnice prawą a teraz nawet tej prawej tętnicy już nie widać.Co to jest to krążenie hiperkinetyczne.Czy jest to coś groźnego i może prowadzić np:do udaru mózgu.Czy u mnie w badniu KT-głowy by wyszło że mózg jest nie dotleniony.Jak to z tym jest?Czy dla osób które są uczulone na środek kontrastowy stosowany w tomografii komputerowej jast szansa wykonać inne badanie dokładne tych tętnic bez podawania środka kontrastowego oprócz oczywiście USG.Czekam na odpowiedź.pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 maj 2012 - 12:08:36
USG jest badaniem w którym wiele zależy od umiejętności badającego, klasy sprzętu na którym wykonuje się badanie, oraz od ułożenia ciała w danym momencie, stąd też niekiedy pewne struktury są widoczne lepiej a niekiedy gorze
wniosek z tego taki że nie oznacza to jeszcze nic złego
krążenie hiperkinetyczne to takie kiedy praca serca z jakiegoś powodu jest wzmożona a ciśnienie tętnicze obniżone
być może będzie możliwość wykonania badania rezonansem magnetycznym z kontrastem, tam stosuje się inne środki cieniujące, ale musisz o to zapytać swojego lekarza Odpowiedz Cytuj
11 maj 2012 - 10:02:02
Witam serdecznie.Co to może oznaczać.Na polu jest upał +30 stopni a ja mam zimne dłonie i stopy.Takie objawy już mam od wielu lat.Czy to ma jakiś związek z kręgosłupem szyjnym i z tym krążeniem hiperkinetycznym.Jaka jest przyczyna takich objawów.Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.