Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 lip 2009 - 01:01:11
witam !! jestem tu nowa, pozdrawiam wszystkich z forum, myślę że będzie nam się miło współpracowało.

Moja ciocia ma przekłuty bębenek w uchu. Była u lekarza i zdiagnozował, że ma tam dziurę. Co ma dalej zrobić ?? Czy są w Polsce jakieś kliniki, żeby przeprowadzić taką operację. Jeśli tak to gdzie ?? I jakie są koszty przeprowadzenia takiej operacji?? Czy może zarośnie to samo ??? szukałam w internecie, ale nie spotkałam podobnego przypadku. Proszę o odpowiedź. pomóżcie !!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lip 2009 - 05:53:27
przede wszystkim napisz jak doszło do pęknięcia błony bębenkowej
czy są jakieś kłopoty ze słuchem? jeśli tak to jakie? czy ucho boli? czy wydobywa się z niego jakaś wydzielina? czy są kłopoty z równowagą? bóle głowy?

błona bębenkowa ma tendencję do zarastania i w większości przypadków zabieg operacyjny w ogóle nie jest potrzebny, trzeba dać organizmowi czas na regenerację, można też przepisać jakiś antybiotyk chroniący ucho przed infekcją oraz unikać intensywnego wysiłku i okazji do ponownych urazów Odpowiedz Cytuj
16 lip 2009 - 02:00:20
Pierwszy raz wyciekł był w maju, zeszłego roku po tym byłam przeziębiona. Dostałam antybiotyk i wszystko było w porządku. Po kilku miesiącach zaczęła regularnie wydobywać się wydzielina i byłam przeziębiona.Lekarz stwierdził dziurę w uchu, nie wiem jak do tego doszło. Słuch mam bardzo kiepski w tym uchu, miałam badanie komputerowe ucha i słuchu. Wciąż mam lęk, że będzie mi wydobywać się śluz(w uchu mam zawsze watę). Głowa od czasu do czasu mnie boli. Kłopoty z równowagą czasami się zdarzają. Lekarz stwierdził, że mam pojechać do Warszawy do lekarza, A ja nie wiem do jakiego, a jestem z Wielkopolski. Proszę o pomoc. Odpowiedz Cytuj
19 lip 2009 - 21:56:53
Proszę o odpowiedź. Lekarz chcę mnie skierować na operację, ale może ona nie jest konieczna ?? proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 lip 2009 - 15:43:11
z pewnością lekarze którzy Cię badają są jedynymi kompetentnymi osobami, które mogą stwierdzić czy konieczna jest operacja czy też nie, oni widzą jaki jest stan Twojego ucha i błony bębenkowej oraz mają w tym doświadczenie

jeśli błona bębenkowa nie zrosła się już tak długo a w dodatku masz problemy ze słuchem, infekcje oraz wydzielinę z ucha, to oznacza to że interwencja chirurgiczna jest raczej niezbędna

może ktoś kto miał jakąś styczność z laryngologami z Warszawy się odezwie i napisze Ci coś więcej, moja koleżanka miała zabieg laryngologiczny (raczej inny niż Ty bo plastykę strzemiączka) w Lublinie na ul. Chodźki w SPSK4 i była bardzo zadowolona
słyszy dobrze i nie ma żadnych problemów Odpowiedz Cytuj
24 lip 2009 - 23:02:55
Witaj,
Dużo też się mówi o Kajetanach. Wpisz w wyszukiwarce Kajetany i tam znajdziesz dużo informacji. Profesor Skarżyński jest znanym Laryngologiem. A operacją się nie bój, wiele już ich w życiu miałam i to właśnie zaczęło się od zwykłego bólu ucha ... smiling smiley. Będzie dobrze, trzeba w to wierzyć.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
25 lip 2009 - 08:43:37
Bardzo dziękuje za pomoc !!! Sprawdzę to Odpowiedz Cytuj
25 lip 2009 - 08:52:48
Nie masz za co smiling smiley po prostu dużo się o tej klinice mówi smiling smiley Odpowiedz Cytuj
14 gru 2009 - 23:27:55
Odpowiedz Cytuj
10 wrz 2011 - 13:04:37
Witam ja tez mam problem wczoraj uderzyłem się w ucho i teraz mam uczucie jakby było zatkane woda ale normalnie w miarę słyszę ale gdy zamykam nos i puszczam powietrze to wylatuje uchem, czy to pękniecie bębenka? jeśli tak to czy samo się to zregeneruje?.ucho mnie nie boli ale mam caly czas uczucie jakbym mial wode w uchu.z gory dziekuje za pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 wrz 2011 - 14:14:22
zdecydowanie powinieneś pokazać się lekarzowi, albo lekarzowi rodzinnemu albo laryngologowi, przede wszystkim ucho trzeba obejrzeć specjalnym wziernikiem, obejrzeć błonę bębenkową czy faktycznie nie jest uszkodzona, czy nie ma jakiegoś zapalenia, dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
12 sty 2012 - 10:13:17
15 lat temu na basenie pękł mi bębenek, miałam dość silne zapalenie które po 3 miesiącach w szpitalu udało się wyleczyć. Dziś nadal mam małą dziurkę w uchu która często mi o sobie przypomina, w szczególności przy zmianie pogody (wiatr, deszcz, śnieg) oraz różnego radzaju hałasy lub telefon. Niekórzy doradzają mi operacje, niektórzy równierz odradzają...co robić? sama nie wiem! Niby nauczyłam się z tym żyć, nie mam zakarzeń, zapaleń itd, ale ten ból głowy który co jakiś czas się powtarza, daje mi do myślenia. Mam 30 lat słysze na te "wadliwe" ucho i nie wiem co robić, bo chyba gwarancji na to,że po operacji będę nadal słyszeć nikt mi nie da? czy jednak tak? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 sty 2012 - 23:44:40
ale w jaki sposób o sobie przypomina ta dziurka?
na pewno nikt nie daje gwarancji 100% na to że zabieg odbędzie się bez żadnych powikłań, bo to się zawsze może zdarzyć, ale ogólnie te operacje wykonywane przez zespół z dużym doświadczeniem, czyli taki który wykonuje je regularnie, są bezpieczne
jeżeli masz z tym uchem jakieś problemy które Ci przeszkadzają a laryngolodzy proponują wykonanie rekonstrukcji błony bębenkowej to może warto? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.