Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik
25 kwi 2012 - 09:06:26
Witam.
Mam 60 lat. Od kilku lat mam zgagę i podejrzenie refluksu żołądkowego.Ale nie było dużego problemu bo po zażyciu środków przechodzilo. Gorzej teraz bo od 3 miesiecy mam silny ból w klatce piersiowej po prawej stronie promieniujący do obuch rąk,bardziej na PRAWA strone, (ból jest kłująco- pulsujący)do tego mam piekący oddech i uczucie "wzdęć" w klatce piersiowej.Zażywam tabletki od 2miesiecy Helicid 20 , żołądek juz w porządku ,zgaga przeszła a ten silny ból i piekący oddech jest nadal. Ból występuje po lekkim wysiłku i po pochylaniu, po chwili przechodzi i tak pare razy w ciągu dnia a teraz nawet i w nocy zdarza sie atak gdy śpie. Miałem robione: echo serca,USG, wysiłkowe, endoskopie, prześwietlenie klatki piersiowej-wszystko w normie. Ostatnio dostałem tak silny atak ,ze wylądowałem w szpitalu, zrobiono mi EKG podano środki przeciwbólowe, ból ustąpił , po powrocie do domu nadal bolało. Co to może byc? prosze o szybką odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 10:33:40
a czy jesteś nerwową osobą?
czy te bóle, pieczenie w klatce piersiowej są opasające? biegną dookoła klatki piersiowej do pleców? a może przeszywają i pojawiają się w którejś łopatce? nie promieniują do szyi, do żuchwy?
czy masz jakieś problemy z kręgosłupem? jakieś bóle pleców? karku?
drętwienia, mrowienia kończyn górnych?
myślałem o refluksie żołądkowo-przełykowym albo o przepuklinie rozworu przełykowego ale raczej to drugie potwierdziłaby gastroskopia, bo rozumiem że miałeś ją wykonywaną? Odpowiedz Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik
25 kwi 2012 - 13:08:29
Gdy mam silny atak to promieniuje az do głowy i obydwóch rąk,bolą obie łopatki całe plecy czuje też mrowienie. A jak jest nie nasilony to czuje jak boli wyżej mostka bardziej z prawej strony,wtedy tylko w tym punkcie boli jest to pulsujący ból. Czuje czasem jak by mi coś "stało" w przełyku..Po wypiciu kilku kieliszków alkoholu miałem na drugi dzień silny atak. Tak gastroskopie miałem wykonana i nic nie wykazało. 10lat temu miałem przepuklinę rozworu i nadrzerki ale teraz nic nie wykazało wiec mysle ze to przeszło. Zażywam teraz Polprazol 40 i mieszanke z ziół -siemię lniane, rumianek, liść mięty pieprzowej, ziele dziurawca , ziele tysiacznika, liść melisy. to zalecił mi lekarz rodzinny.Na razie ból nie nasila sie,jest bardziej łagodny. Jeśli to refluks to jaką diete mam stosować?tabletki? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 17:08:10
ma refluks żołądkowo-przełykowy i przepuklinę rozworu przełykowego stosuje się leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego, na przykład Helicid właśnie, niekiedy dokłada się do tego lek prokinetyczny jak metoklopramid czy zirid
co do diety, to lepiej jeść mniej a częściej, unikać papierosów, alkoholu, kawy, mocnej herbaty, ostrych przypraw, smażonych potraw Odpowiedz Cytuj
25 kwi 2012 - 21:32:52
ja myślę , że może to być zmiana w kręgosłupie piersiowym KM Th6-Th7 Odpowiedz Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik
02 maj 2012 - 21:02:56
Skąd takie podejrzenia, ze to zmiana w kregosłupie??dalej mam bóle w klatce pomimo diety i przyjmowanych środków. ale juz są łagodniejsze.. Odpowiedz Cytuj
04 maj 2012 - 19:44:39
nie wnikając w szczegóły, każda część naszego ciała jest unerwiona i jeżeli impulsy dochodzące do określonego miejsca w ciele są zniekształcone w jakikolwiek sposób to wcześniej czy póżniej w tym miejscu coś się dzieje , może to być zmiana odczuwania ,delikatne mrowienie , zmiany skórne, nowotwór.Głównym winowajcą (choć nie jedynym) bo bardzo ruchomym a zarazem twardym jest włąsnie kręgosłup. Zmiany w jego budowie mogą spowodować różne dysfunkcje w innych częściach ciała nawet po wielu latach( a przecież bolał nas przecież tylko kręgosłup po pracy) .Jest jeszcze inny problem a mianowicie badania , które robimy nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkie zmiany, więc nawet jeżeli zrobisz standardowe zdjęcia rtg może się okazać, że lekarz nic tam nie zauważy nieprawidłowego. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.