Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 kwi 2012 - 16:57:50
Witam serdecznie!
Od jakiegos czasu mam dziwne dretwienie nog, ktore zaczyna sie od posladkow a konczy na palcach u stop. Do tego mam problemy z rownowaga i zawroty glowy.Mialam robione rtg kregoslupa, ktore nic nie wykazalo. Ortopeda nastawil mi rowniez kregi szyjne, bo mialam zablokowane. Zastanawiam sie czy to cos powaznego? Co jeszcze powinnam zrobic?
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 01:05:07
w jakim jesteś wieku?
badanie RTG którego odcinka kręgosłupa było wykonywane?
czy lekarz badał Cię unosząc Twoje nogi pojedynczo do góry z pozycji leżącej na plecach? czułaś wtedy ból?
czy jakieś badania krwi były wykonywane?
które dolegliwości doskwierają Ci najbardziej? Odpowiedz Cytuj
25 kwi 2012 - 14:05:05
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Mam 32 lata.Wykonane mialam trzy zdjecia rtg kregoslupa. Coz co do rodzaju to niestety nie mam pewnosci, tzn. szyjny na pewno, jedno boczne. Lekarz nie unosil mi nog do gory. Badan krwi tez nie mialamm robionych. Najbardziej doskwiera mi to uczucie jakby zdretwienia od posladka az do palcow u stop. Zawroty glowy ustaly, ale mam nadal problem z rownowaga. Wyczytalam gdzies o miesniu gruszkowatym zastanawiam sie czy to moze byc to? Nie wiem czy ma to jakies znaczenie, ale pare miesiecy temu mialam PZNW. Mam diagnoze przewleklego zapalenia w OUN.
Z gory dziekuje, pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 17:18:00
PZNW mam rozumieć jako pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, tak?
często jest to pierwszy objaw stwardnienia rozsianego (SM) albo boreliozy
czy wiadomo co w Twoim przypadku wywołało pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego?
czy miałaś wykonywany rezonans magnetyczny głowy? wyszło coś w badaniu?
testy na boreliozę miałaś wykonywane?
przyczyna może być właśnie w OUN albo w lędźwiowym odcinku kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
25 kwi 2012 - 19:02:36
Tak dokladnie mialam PZNW, czyli pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego pod koniec listopada 2011r. Niestety zaden z lekarzy nie chce zainteresowac sie borelioza. Robia tylko badania w kierunku SM. Nikt nie chce zbadac boreliozy. Co prawda kleszcza nie pamietam, ale ponoc nie trzeba pamietac, tym bardziej, ze mam psa, ktory mial ich duzo. Jak wspomnialam o boreliozie to zostalam poinformowana, ze to na pewno nie to. Tylko skad ta pewnosc skoro zadnych badan nie mialam. Rezonans mialam w trakcie PZNW. Niestety wyszly zmiany stwierdzajace podejrzenie SM. Mialam rowniez punkcje, w ktorej znalazly sie prazki oligolkonalne oraz przeciwciala rozyczki i VZV. Jutro mam wizyte u neurologa. Mam dostac skierowanie na rezonans. Diagnozy SM nie mam, bo moge ja ponoc otrzymac dopiero po drugim rzucie, albo jak wyjda nowe zmiany w MRI. Tylko caly czas mysle co z tym dretwieniem? Nie chce isc znowu do szpitala. Prosze o rade. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 19:25:29
te drętwienia mogą wynikać właśnie ze zmian w OUN i możliwego stwardnienia rozsianego, faktycznie aby potwierdzić SM musi pojawić się kolejny rzut choroby albo nowe ogniska demielinizacyjne w mózgowiu, ale bardzo prawdopodobne że to jest właśnie przyczyna
te drętwienia mogą jeszcze wynikać ze zmian w kręgosłupie, ale niech zdecyduje neurolog czy go diagnozować puki co
najważniejsze jest teraz aby zająć się tym potencjalnym SM Odpowiedz Cytuj
30 kwi 2012 - 14:39:13
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Niestety po wizycie u neurologa okazalo sie, ze to kolejny rzut, a co za tym idzie rowniez diagnoza - sm. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 maj 2012 - 20:50:27
no tak, ale pamiętaj że SM to jeszcze nie wyrok, jest teraz sporo nowych leków, które hamują chorobę, ważne abyś była pod opieką doświadczonego neurologa, który ma do czynienie z nowoczesnym leczeniem SM i odpowiednio Cię pokieruje Odpowiedz Cytuj
06 cze 2012 - 18:14:37
Witam!
Czy po przebytym niedawno rzucie powinny powstac nowe zmiany w rezonansie czy niekoniecznie? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 cze 2012 - 19:19:28
nie musi tak być zawsze, ale zazwyczaj przy rzutach choroby pojawiają się nowe ogniska zapalne w mózgu albo rdzeniu kręgowym, ewentualnie te starsze ulegają wzmocnieniu po podaniu kontrastu, świadczy to wtedy że toczy się w nich aktywny proces zapalny, te zmiany demielinizacyjne które nie ulegają wzmocnieniu po podaniu kontrastu uważa się raczej za blizny po przebytych wcześniej rzutach choroby Odpowiedz Cytuj
06 cze 2012 - 19:40:11
Dziekuje za szybka odpowiedz. Chodzi o to, ze bylam dzis na MRI lekarz radiolog stwierdzil, ze nie mam nowych zmian (ostatni rezonans listopad 2011), a mialam ponoc rzut 6 tygodni temu, po ktorym dostalam diagnoze sm. Rezonans mialam z kontrastem, opisu nie mam jeszcze. Lecze sie w Niemczech, a tu z wynikami jest inaczej. Dostaje najpierw je lekarz, ktory wysyla na badanie. Ja rozmawialam tylko z radiologiem, ktory porownywal zdjecia z dzis i te z litopada. Stwierdzil, ze nowych zmian brak. Moze jednak to nie sm? Co Pan o tym sadzi? Prawie cala moja historia zawarta jest w poprzednich postach, moze jestem naiwna, ale caly czas mam nadzieje, ze to jednak nie sm....
Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 cze 2012 - 10:43:53
doskonale Cię rozumiem, że liczysz na to że to jednak nie jest SM
jednak wszystko wskazuje na to że jednak to właśnie stwardnienie rozsiane
potwierdzenie nowych ognisk w MRI nie jest wymagane do rozpoznania tej choroby, jeżeli miałaś przynajmniej dwa rzutu to już kwalifikuje się to jako stwardnienie rozsiane i raczej szanse że jest inaczej są małe
ale pamiętaj że choroba ta może przebiegać bardzo łagodnie i na to warto liczyć Odpowiedz Cytuj
13 cze 2013 - 14:46:21
Witam
od ub. r. biore avonex teraz zbliza sie lato , wiec chcialabym zaczac brac beta karoten czy moge? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.