Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 kwi 2012 - 23:55:42
Witam, mam na imię KINGA. Mam 18 lat i od jakiś paru lat borykam się z problemem bólu nóg. Jest to raz na jakiś czas. Kiedyś bolało mnie mniej ale teraz bóle stają się coraz mocniejsze. Przez jakiś okres czasu w ogóle tego nie było. Boli mnie w ten sam sposób śródstopie, ścięgno Achillesa i cała łydka z tyłu a do tego kolano. Ból jest w obu nogach ale zazwyczaj w lewej silniejszy.( Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale prawa jest dużo silniejsza i bardziej rozciągnięta). Dziwną kwestią jest to że ból jakby malał przy chwilowym staniu ale tez długo nie mogę stać bo nie mam siły. Bóle są zazwyczaj wieczorem. Bóle są jak cały dzień siedzę/leże i też jak mam bardzo aktywny dzień wiec wydaje mi sie ze to nie jest naciągnięcie albo nadwyrężenie. Lekką ulgę przynosi bandażowanie nogi i posmarowanie jej żelem przeciwbólowym. Noga jest tam wtedy chłodna ale wydaje mi się że krążenie jest w porządku. Poza tym robiłam masaże, masaże woda(ciepla-zimna), cwiczylam i bol nie ustawal. W cieplej wodzie jeszcze sie nasilal. Nasila się tez jeśli jest noga w pozycji leżącej i siedzącej. Zastanawiam się czy to nie jest jakaś choroba czy też czy to nie jest jakiś niedobór witamin? Dodam że czasami też mam nocne skurcze łydek a u mnie dziedziczne są żylaki. Czasami też bolą mnie same kolana w ten sam sposób przy dłuższym siedzeniu.. Nie mam pojecia co to jest ale staje się to coraz bardziej dokuczliwe więc pisze z prośbą o radę/pomoc. Czy jest konieczna interwencja lekarza? Co to może być?
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
24 kwi 2012 - 23:30:03
Kinga, Twoje objawy wskazują na stan zapalny; niestety nie znając Ciebie i Twojego trybu życia trudno odgadnąć przyczynę; myślę, że jak najbardziej jest to temat dla lekarza i nie zwlekaj z tym zbyt długo. Osobną sprawą jest dobór obuwia - źle wyprofilowane buty, buty na cienkiej podeszwie, buty na obcasie mogą powodować urazy stóp, nóg i stawów. Polecam zainwestować w dobre buty - wiele naszych pacjentek rozwiązało problemy z dolegliwościami stóp i stawów poprzez zastosowanie dobrych butów. Jeżeli chciałabyś konkretne rekomendacje, to zapraszam na priv, bo na forum chyba nie wolno wymieniać konkretnych marek... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 kwi 2012 - 10:10:24
trochę to zastanawiające, zwłaszcza że dolegliwości dotyczą obu kończyn
czy nogi nie puchną?
te bóle dotyczą głównie stawów (międzypaliczkowe, śródstopia, staw skokowy, kolano) czy może całych nóg?
czy jak rano wstajesz to drobne stawy nie są zesztywniałe?
nie pojawiają się jakieś drętwienia, mrowienia kończyn dolnych?
nie masz żadnych problemów z kręgosłupem? bóle pleców?
próbowałaś brać magnez z potasem na te skurcze? Odpowiedz Cytuj
11 maj 2012 - 15:57:51
Wlasnie nie puchna nogi, nic sie innego nie dzieje. Nie dretwieja i zadnych zesztywnien. zadnych dretwien nie odczuwam. Potas z magnezem biore regularnie wiec to nie jest to. Kregoslup to moze lekka skolioza ale poza tym wszystko okej. A jesli bola to tylnia czesc nog, zazwyczaj jedna mocniej. i sciegno achillesa. Sama nie wiem czy to tak mocno promieniuje na kolana czy to te stawy za kolanami tez bola.. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 maj 2012 - 09:44:33
bardzo trudno jest mi coś powiedzieć, ponieważ z tego co opisujesz to Twoje objawy nie są jakoś bardzo charakterystyczne, takie bóle mogą mieć bardzo różne przyczyny, piszesz że w rodzinie występowały problemy z krążeniem, więc może to ma jakieś znaczenie, może to właśnie niewydolność żylna, myślę że po prostu lekarz rodzinny musi Cię zbadać, może będzie chciał wykonać Doppler USG, podstawowe badania laboratoryjne, bo na chwilę obecną nie jestem Ci w stanie powiedzieć co to jest Odpowiedz Cytuj
13 maj 2012 - 23:05:54
a co pomóc może na takie jednorazowe bóle? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 maj 2012 - 18:59:26
jeżeli bóle są bardzo silne to tabletki przeciwbólowe, ale nie polecałbym robić z tego sposobu na bóle nóg ponieważ nie są one bezpieczne na dłuższą metę
może do czasu zdiagnozowania przyczyny poszukaj sama jakichś metod, może ciepłe kąpiele? może jakieś żele przeciwbólowe na kontuzje jak ketonal czy fastum?
może lekarz da Ci skierowanie na jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne?
do puki nie wiadomo co jest przyczyną, trudno radzić coś sensownego Odpowiedz Cytuj
21 maj 2012 - 20:13:58
Dziekuje i pozdrawiam smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.