Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 kwi 2012 - 15:08:14
Oto wynik:
Spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej.
Na poziomie L3-L4 tylna wypuklina krążka międzykręgowego ograniczająca o ok. 3,8 mm światło kanału kręgowego(jego wymiar ap wewnątrzoponowy ok.10 mm),modelująca nieco worek oponowy,zwężająca obustronnie otwory międzykręgowe.
Obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 z nasilonymi osteofitami na tylnych krawędziach sąsiadujących trzonów kręgów ograniczającymi światło kanału kręgowego o ok. 5,5-6,5 mm wpuklającymi się dokanałowo z modelowaniem worka oponowego-zmiany bardziej nasilone na poziomie L5-S1 ze zwężeniem obustronnym zachyłków bocznych.Zmianom towarzyszą tylne wypukliny krążków międzykręgowych-na poziomie L4-L5 zwężająca obustronnie otwory międzykręgowe-wymiar ap światła kanału kręgowego wewnątrzoponowy ok.9-10 mm
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.

Mam 35 lat.Moja praca odbywa się w różnych pozycjach,rzadko siędząca.
Proszę o objaśnienie podanego wyniku,w jakim stanie jest mój kręgosłup,co dalej robić.
Dziękuje i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 kwi 2012 - 17:05:34
w kręgosłupie lędźwiowym masz zmiany dyskopatyczne, dyski międzykręgowe ulegają zwyrodnieniu, tworzą się w ich obrębie wypukliny i to prowadzi do dolegliwości bólowych, zaburzeń czucia a czasami niedowładów
o kręgosłup trzeba dbać, unikać obciążania, dużo się ruszać, uprawiać sporty (np. pływanie) do tego wskazana wizyta u neurologa aby pokierował leczeniem Odpowiedz Cytuj
20 kwi 2012 - 17:19:22
Byłem u neurologa.Dostałem leki,skierowanie na zabiegi:laser,magnetronik i Ćwiczenia McKenziego.Dostałem również skierowanie na konsultacje do neurochirurga.Czy czeka mnie operacja? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 kwi 2012 - 14:54:00
nie jestem Ci w stanie powiedzieć, czy w Twoim przypadku wskazana będzie operacja lub jakiś drobny zabieg neurochirurgiczny, po to właśnie dostałeś skierowanie do neurochirurga aby Cię zbadał, ocenił wyniki badania obrazowego i na tej podstawie stwierdził czy jest to zasadne, czy też może po prostu wystarczy leczenie zachowawcze i oszczędzanie kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
22 kwi 2012 - 20:05:57
Dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.