Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 kwi 2012 - 17:45:02
Mam 19 lat, w wyniku upadku na rowerze niespelna tydz temu, doznałem zwichniecia barku-podwichniecie przednie.Obecnie chodze w stabilizatorze-kamizelce ortopedycznej. Rzecz ktora mnie niepokoi to dretwienie reki- dolna czesc przedramienia.Dłon jest sprawna lecz spuchnieta, mam wrazenie jakby jakas zyła byla lekko zablokowana.Dodatkowo czuje regularny bol i uczucie ciezkosci barku, ale to chyba normalne przy takim urazie. Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2012 - 21:42:01
Czy zdjęcie kręgosłupa też było zrobione? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 kwi 2012 - 22:11:52
czy doszło również do jakiegoś urazu ręki? bo jeżeli tak to tłumaczyłoby to jej obrzęk, ale jeżeli nie to trochę zastanawiające
drętwienia, mrowienia czy ogólniej zaburzenia czucia mogą być spowodowane obrzękiem tkanek miękkich i uciskiem na nerw, to powinno ustąpić z czasem, ale oczywiście jeżeli nie będzie się tak działo to warto o tym wspomnieć lekarzowi Odpowiedz Cytuj
20 kwi 2012 - 11:52:06
Minelo pare dni i dretwienie na szczescie ustalo, wszystko jest w porzadku.
Mam natomiast inne pytanie- po jakim czasie mniej wiecej mozna wrocic do aktywnosci(kolarstwo gorskie), wiem ze reka musi byc unieruchomiona ok 4-6 tyg, a nast rehabilitacja, lecz nie jest sztywno powiedziane ile ma trwac, oczywiscie zalezy mi aby byla jak najszybsza, lecz zdaje sobie sprawe ze taki uraz wymaga czasu, bo ponowne zwichniecia pogarszaja sprawe. Odpowiedz Cytuj
20 kwi 2012 - 11:52:07
Minelo pare dni i dretwienie na szczescie ustalo, wszystko jest w porzadku.
Mam natomiast inne pytanie- po jakim czasie mniej wiecej mozna wrocic do aktywnosci(kolarstwo gorskie), wiem ze reka musi byc unieruchomiona ok 4-6 tyg, a nast rehabilitacja, lecz nie jest sztywno powiedziane ile ma trwac, oczywiscie zalezy mi aby byla jak najszybsza, lecz zdaje sobie sprawe ze taki uraz wymaga czasu, bo ponowne zwichniecia pogarszaja sprawe. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 kwi 2012 - 14:33:39
tak właśnie myślałem że to drętwienie ręki ustąpi samoczynnie po kilku-kilkunastu dniach, związane jest to najczęściej z obrzękiem albo podrażnieniem samego nerwu
a co do tego jak długo będzie trwała rehabilitacja i w jakim tempie będziesz mógł stopniowo powracać do aktywności fizycznej to już musisz pytać swojego ortopedę Odpowiedz Cytuj
24 maj 2012 - 11:16:58
Witam, dwa tygodnie temu przy upadku zwichnąłem bark. Wczoraj spróbowałem wyprostować rękę w łokciu (bark unieruchomiony cały czas). O ile do kąta 160 stopni nie było źle, to przy pełnym wyprostowaniu pojawił się ból w łokciu i przedramieniu, a dłoń odrętwiała i lekko napuchła. Poruszałem tak kilka razy i jakiś czas potem mnie to bolało. Przy zgiętym łokciu tak jak jest podwieszony to jest ok, ale dłoń jest lekko odrętwiała cały czas. Miałem robione zdjęcie tylko stawu ramiennoł-opatkowego, bo po wypadku tylko to mnie bolało. Kolejny termin u ortopedy mam dopiero za 2 tyg. Czy powinienem robić coś wcześniej? Czy może to być od zastania mięśni i kości? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 maj 2012 - 13:29:37
Nemon:
nie jestem Ci wstanie powiedzieć jedynie na podstawie tego opisu czy coś może być więcej z łokciem lub ręką, trzeba Cię w ty celu zbadać, podejrzewam że lekarz ortopeda badała całą rękę (i nie tylko) i nic szczególnie niepokojącego nie stwierdził?
myślę że w takiej sytuacji decyzja należy do Ciebie co z tym robić, możesz zawsze pokazać się lekarzowi rodzinnemu, chociażby jutro niech zobaczy tą rękę i stwierdzi czy jest coś niepokojącego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.