Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 lip 2009 - 18:01:03
Witam serdecznie i mam zapytanie: czy niski poziom hTSH może być przyczyną wypadania włosów ? Mam 0,35.
Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
07 lip 2009 - 21:39:38
A czy było oznaczone ft3, ft4? Bez tego nie da się powiedzieć czy mamy doczynienia z nadczynnością czy z niedoczynnością tarczycy.
W niedoczynności tarczycy może występować wypadanie włosów. Czy wypadają włosy na głowie czy w innej okolicy ciała?
Czy przebyła pani ciężki uraz, operację, ciąże (w ostatnim czasie)? Jakie są inne objawy? Na co pani choruje? Przyjmuje jakies leki? Czy była wykonywana morfologia? Odpowiedz Cytuj
08 lip 2009 - 15:50:18
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Na wyniku badania immunochemicznego jest tylko napisane "TSH tyreotropina (metoda ELISA"winking smiley. Morfologię mam w normie, poza WBC trochę podwyższone, bo 10,7. Włosy przerzedziły się na całym ciele. Nie miałam żadnych urazów ani też operacji. Również nie jestem w ciąży.
Przyjmuję tylko leki na serce: Effox long, Preductal MR i Polocard. Byłam leczona u dermatologa i była poprawa. Teraz znowu wypadanie włosów się nasila. Mój lekarz dermatolog nie wie o badaniu TSH. Są to tylko moje przypuszczenia, stąd to pytanie.
We wrześniu będę miała robione USG tarczycy.Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lip 2009 - 05:10:08
masz któreś z wymienionych objawów?
sucha lub przeciwnie ciepła i spocona skóra?
zaburzenia miesiączkowania?
kołatanie serca lub wolne jego bicie?
uderzenia gorąca lub odczuwanie zimna?
chudnięcie lub tycie?
zaparcia?
nadmierne pocenie się?
nadmierna nerwowość?
drżenia rąk?
bezsenność?

Są to objawy które mogą wskazywać na nadczynność lub ewentualną niedoczynność tarczycy

miałaś lub masz problemy z nadmiernym owłosieniem, trądzikiem, nadmiernym poceniem się
czy wypadanie włosów widać na głowie? to znaczy czy pojawiają się miejsca w których włosy są bardzo rzadkie?

co zalecił dermatolog? jakie leczenie? Odpowiedz Cytuj
09 lip 2009 - 09:31:28
masz któreś z wymienionych objawów?
sucha lub przeciwnie ciepła i spocona skóra?
- raczej tylko sucha skóra. Nie pocę się (chyba tylko wtedy, gdy przebywam w pełnym słońcu), gdyż piję bardzo mało płynów.
zaburzenia miesiączkowania?
kołatanie serca lub wolne jego bicie?
uderzenia gorąca lub odczuwanie zimna?
- uderzeń gorąca nie zauważyłam.
chudnięcie lub tycie?
- całe życie chudnę latem, a zimą przybieram na wadze.
zaparcia?
- tak zimą, latem jest nieco lepiej, ale nie normalnie.
nadmierne pocenie się?
- nie pocę się,chyba, że pracuję w słońcu (np. przy koszeniu trawy)
nadmierna nerwowość?
- chyba trochę za nerwowo reaguję
drżenia rąk?
- nie, chyba, że bardzo się zdenerwuję
bezsenność?
- raczej dobrze sypiam, choć sporadycznie się trafia, że zasypiam około północy. Odpowiedz Cytuj
09 lip 2009 - 09:34:22
Przepraszam, zapomniałam napisać, że mam 60 lat.
Dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lip 2009 - 17:17:19
TSH masz trochę za niskie, norma jest od 0,4 do 4,0 no chyba że na wyniku masz inne normy
chociaż z drugiej strony wartość nie jest dużo poniżej normy, jakichś szczególnych objawów niedoczynności lub nadczynności tarczycy nie masz, dobrze byłoby oznaczyć FT3 i FT4 Odpowiedz Cytuj
09 lip 2009 - 20:55:05
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.