Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 kwi 2012 - 17:32:24
Witam! Moim problemem jest utrata dużej ilości włosów. Wszystko zaczęło się ponad rok temu kiedy zacząłem zapuszczać włosy. Wtedy zauważyłem wstępnie,że wypadają mi włosy - podczas mycia, czy po spaniu na poduszce. Wydawało mi się to naturalne.
Od kilku miesięcy mam problem z włosami - dokładnie grzywką. Zauważyłem,że nie chce się układać, jest sucha, cienka i generalnie nie przypominała grzywki.
Ostatnio byłem u fryzjera z misją 'zrobienia czegoś z tymi włosami'. Niestety, albo stety wszystko wyszło na jaw. Mam rzadką grzywkę ponieważ pojawiły się 2/3 centymetrowe zakola. Jak spojrzę na to z perspektywy czasu, to mam wrażanie,że to przez stres. Mój dziadek jest łysy, ale czy łysina uwarunkowana genetycznie rozwinęłaby się tak nagle?? - w zasadzie w przeciągu pół roku ?
Czy jestem w stanie 'odzyskać' stracone włosy? Czy może to być spowodowane używaniem szerokiej gamy odżywek/masek do włosów? Czy jest konieczna wizyta u dermatologa? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 kwi 2012 - 17:42:54
w jakim jesteś wieku?
rozumiem że nie wyłysiałeś tylko zrobiły Ci się zakola i przerzedziły włosy, to jeszcze nie dramat winking smiley
w pewnym wieku to normalne
możesz pokazać się u dermatologa albo u lekarza rodzinnego, można zrobić podstawowe badania jak morfologia krwi albo TSH i sprawdzić czy nie masz anemii lub nadczynności tarczycy
a jeżeli wszystko jest ok to po prostu trzeba pielęgnować włosy odpowiednią odżywką Odpowiedz Cytuj
09 kwi 2012 - 18:35:16
22 lata. Dokładnie tak - zrobiły się zakola dwu centymetrowe.
Co do badań krwi, miałem niedawno robione i wszystko było w normie.
Jeżeli jest to normalne lub też spowodowane przez stres, będę w stanie odtworzyć stracone włosy? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 kwi 2012 - 20:12:09
w tym wieku u mężczyzn włosy się przerzedzają, cofa się też linia włosów, niektórzy w tym wieku łysieją, to jest dość normalne, nie jestem ekspertem od łysienia ale raczej nie odzyskuje się włosów w tym miejscu z którego się one wycofały, ponieważ zanikają tam mieszki włosowe
warto również wspomnieć że nie jest to to samo co wypadanie włosów, na miejsce tych które wypadły pojawiają się nowe Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.