Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 kwi 2012 - 15:07:54
witam

od kilku lat mam zmiany na palcy dużym lewej stopy, a teraz również na prawym (również dużym) prawej stopy
wygląda to tak że pznokieć jest rozwarstwiony - można między palcem a papaznokciem przejechac np. pilniczkiem i wyczyścyć. Nie boli mnie. Jest koloru żółtawego do połowy. Zarówno lewy jak i prawy palec (duży) u stopy jest rozwarstwiony do połowy - wygląda to jak odbicie lustrzane. Niestety nie schodzi. Wydaje mi się że mogłem gdzieś coś załapać...
Na początku myślałem że to od ciasnego buta bo swego czasu pracowałem w anglii i niestety jakis czas nosiłem za małe buty, bo myślałem że się rozchodzą.
Paznokieć nie boli. Po prosu się rozwarstwia i nie ciekawie wygląda. Doszedł jeszcze nieprzyjemny zapach stóp. Zwłaszcza jak wrócę z pracy. Masakra.
Mam jeszcze jedno pyutanko - środkowy palec u lewej stopy odgiął się w lewo tak że nachodzi trochę na drugiego. Dodatkowo dochodzi tępe kłucie tego palca w trakcie chodzenia. Nigdy wcześniej tego nie miałem...

Proszę o pomoc... Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 kwi 2012 - 19:11:14
Masz typowe objawy grzybicy paznokci ,atakuje tylko nie wiadomo dlaczego duże paluchy,musisz iść do dermatologa,leczenie jest doustne i miejscowe ,praktycznie nie do całkowitego wyleczenia,jak by się wydawało ,że już jest po problemie,wraca jak bumerang,
/chyba ,że ktoś ma szczęście / ale trzeba
leczyć/. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 kwi 2012 - 17:39:47
właśnie tak jak mówi Wieka, masz typowe objawy grzybicy paznokci u stóp, charakterystyczne jest to podbarwienie paznokcia, jego oddzielanie się od loży, nieprzyjemny zapach stóp, sprawę pogarsza niewygodne obuwie, nadmierne pocenie się stóp
proponuję wizytę u dermatologa odpowiednie leki przeciwgrzybicze i unikanie na przyszłość czynników predysponujących Odpowiedz Cytuj
29 kwi 2012 - 13:54:56
dzięki bardzo, bedę musiał jednak się udać do dermatologa, myślałem że to jakaś pierdoła ale chyba raczej nie. a co do palca środkowego to czy ktoś wie od czego się wygina bo już mnie to irytuje i przeszkadza.... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 wrz 2012 - 14:12:55
a masz możliwość wykonania zdjęcia tego wygiętego palca i zamieszczenia go tutaj na forum? bo tak bez obejrzenia trudno cokolwiek powiedzieć
w jakiej perspektywie czasu on się wygiął? tygodnie? miesiące? lata?
masz jakieś problemy z puchnącymi stawami? zwłaszcza drobnymi stawami rąk i stóp?
napisz jeszcze czy intensywnie pocą Ci się stopy? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.