Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 mar 2012 - 11:29:52
Johnnie88:
witam. od jakiegos czasu zauwazylem ze mam krwawienie z odbytu, tzn. ze jest ona widoczna na papierze i pojawia na samym koncu zalatwiania sie, jest koloru jasno czerwonego. Gdy to "nadchodzi" mam mocne parcie i lekko tak jakby szczypalo, wyczuwam wtedy lakkie zgrubienie w tych okolicach, puzniej ono znika i jest ok. oczywiscie do nastepnego razu. jutro ide do lekarza 1 kontaktu i mam nadzieje ze powie i pokieruje dalej bo mam juz mysli z najgorszego gatunku. dodam ze mam prace siedzaca i odczuwalem tez bole brzucha z lewej strony. Prosze powiedziec jakie sa niezbedne badania zeby postawic diagnoze. Niewiem co to moze byc i jakie sa tego przyczyny? i czym to moze grozic w przyszlosci? Prosze o pomoc!!!

Odpowiedź:
a w jakim jesteś wieku?
to krwawienie z odbytu które opisujesz może być spowodowane żylakami odbytu, to jest chyba najczęstsza przyczyna tego typu krwawień, lekarz rodzinny zbada Cię per rectum i będzie w stanie powiedzieć coś na ten temat, oczywiście dobrze byłoby wykluczyć też inne możliwe przyczyny krwawień z odbytu ale ta jest chyba najbardziej prawdopodobna Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.