Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 mar 2012 - 16:53:37
Witam,
Mam problem z kręgosłupem - w lędźwiowym zmiany zwyrodnieniowe w krążkach L4/L5 i L5/S1 w postaci ich dehydratacji,obniżenie krążka na poziomie L5/S1,wypuklina na poziomie L4/L5 modelująca worek oponowy,wypuklina na poziomie L5/S1 uciskająca prawy nerw rdzeniowy.W szyjnym - degeneracja krążków C3/C4,C4/C5 w postaci ich dehydratacji i niewielkiego obniżenia,na poziomie C4/C5 wypuklina w umiarkowanym stopniu redukująca przednią rezerwę płynową z modelowaniem korzeni brzusznych na tym poziomie,zniesienie fizjologicznej lordozy.Na piersiowy nie było badania MR ale podejrzenia są,że jest równie nieciekawie.Często drętwieją mi kończyny,bolą mnie mięśnie rąk i nóg,stawy,a czasami mam wrażenie jakby bolały kości,ciągle mam podwyższoną temperaturę.Do tego na moich rękach i nogach bardzo widoczne są żyły,które czasem mnie bolą,szczególnie te pod lewym kolanem.Miałam robione usg kończyn dolnych które nic niepokojącego nie wykazało.Czy moje wszystkie dolegliwości mogą być spowodowane stanem kręgosłupa?Dodam jeszcze,że po przeciążeniu kręgosłupa najpierw kilka dni strasznie boli mnie odcinek lędźwiowy,nie mogę się wyprostować i chodzić,a później zaczynają się straszne bóle nóg i żył trwające 2-3 tygodnie,które stopniowo słabną i znikają.Pozostają tylko te,które odczuwam codziennie,czyli ciągły,w miarę znośny ból kręgosłupa i chwilowe bóle mięśni stawów itd.Czy te kilkutygodniowe bóle nie dające spać,osłabienie i podwyższona temperatura to też wina mojego kręgosłupa?Proszę o jakąś radę co mam z tym wszystkim zrobić,bo mam dopiero 29 lat a ciężko mi normalnie funkcjonować z tym ciągłym bólem.
Pozdrawiam
Anka Odpowiedz Cytuj
18 mar 2012 - 17:01:32
Dodam,że niepokoi mnie jeszcze moja lewa noga,która jest trochę zniekształcona,przy piszczeli mięsień jakby się zapadł,na łydce od wewnętrznej strony mięsień zbił się w guz który często jest zaczerwieniony, cała łydka i okolice piszczeli są zniekształcone tak, jakby mięśnie się pozbijały i poprzemieszczały.Proszę o odpowiedź i radę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 mar 2012 - 15:59:50
lekarz musi Cię zbadać, zwrócić uwagę na nogi i wtedy będzie mógł powiedzieć czy z nogami dzieje się coś niepokojącego czy też nie
w każdym razie nie jest wykluczone że to właśnie zmiany w kręgosłupie powodują te bóle kończyn dolnych, zwłąszcza jeżeli są rwące, ciągnące i nasilają się przy pochylaniu się do przodu Odpowiedz Cytuj
20 mar 2012 - 17:27:17
Dziękuję za odpowiedź.W kwietniu mam wizytę u neurochirurga więc zapytam o te łydki i co dalej z moim kręgosłupem.Jeżeli można mam przy okazji jeszcze jedno pytanie.Od jakiegoś czasu czuję się osłabiona,nadmiernie się pocę,miewam drżenia rąk,wypadają mi włosy,mam ciągle stan podgoraczkowy(do 37,8),powiększone węzły na szyi,co kilka dni biegunkę,schudłam około 4kg,ostatnie OB było 20.O czym mogą świadczyć takie objawy?Jakie wykonać badania?W listopadzie miałam zrobionych dużo badań i poza lekko podwyższonym Ob wszystko było ok.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 mar 2012 - 18:47:31
a jakie dokładnie badania były wtedy wykonywane (w listopadzie)?
czy wtedy te wszystkie dolegliwości już były obecne?
objawy które opisujesz są mało charakterystyczne tak więc trzeba wykonać podstawowe badania i spróbować poszukać przyczyny (morfologia, OB/CRP, TSH, badanie moczu, badanie kału, AspAt, AlAT, GGT, amylaza, elektrolity być może RTG klatki piersiowej, USG brzucha, badanie kału, czy inne badania) Odpowiedz Cytuj
22 mar 2012 - 11:57:39
Dolegliwości te mam mniej więcej od czerwca (węzły od niedawna).Podwyższona temperatura jet praktycznie ciągle,osłabienie i dolegliwości żołądkowe co kilka tygodni i trwają zwykle 2-3tyg.Do tego mam jeszcze silne bóle mięśni i stawów,ale nie wiem czy to od kręgosłupa czy ma to coś wspólnego z tym złym samopoczuciem.W listopadzie miałam robione takie badania:Mocz:leukocyty - ,azotyny - ,białko - ,glukoza - ,aceton - ,urobilinogen +,bilirubina -,erytrocyty - ,bakterie pojedyncze,nabłonki płaskie dość liczne. Z krwi były robione:glukoza,kreatynina,kwas moczowy,białko całkowite,CRP 0,19,cholesterol całkowity,cholesterol HDL,triglicerydy,cholesterol LDL,sód,potas,bilirubina,AST,ALT,RF,wapń zjonizowany oraz WBC,RBC,HGB,HCT,PLT,LYMPH,MONO,EO,BASO,LUC,NRBC,OB 20.Wszystkie te badania mieszczą się w normach poza OB.Kilka dni później miałam jeszcze robione AST,ALT (ponownie),Kinaza kreatynowa,Dehydrogenaza mleczanowa i również wszystko w normie.HBS i HCV ujemne.Proteinogram ok.Ekg ok.RTG klatki piersiowej ok.Borrelia,Chlamydia,Yersinia ujemne.Nie mam już pomysłów co to może być.Miesiąc temu miałam robione MR kręgosłupa szyjnego i neurolog oglądający płytę powiedział,że wydaje mu się,że tarczyca jest trochę powiększona.Co Pan o tym sądzi?Czy to możliwe żeby tarczyca powodowała takie dolegliwości?a może ma Pan inny pomysł smiling smiley Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 gru 2012 - 11:18:32
nie sądzę aby tarczyca powodowała takie dolegliwości, generalnie większość Twoich dolegliwości z dolnej części ciała wynika właśnie ze zmnian zwyrodnieniowych w kręgosłupie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.