Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 mar 2012 - 12:40:41
Witam!

Od ponad roku mam żółty nalot na języku. Czy mogliby mi Państwo pomóc w ustaleniu paru rzeczy i dopowiedzieć na parę pytań?

1. Co to dokładnie jest? Czy to może być grzybica? Żółty nalot mam tylko na języku (na jego górnej powierzchni)
2. Jaka jest tego przyczyna?
3. Jak z tym walczyć/leczyć?
4. Czy jest to zaraźliwe? np. przez kontakt bezpośredni (całowanie), czy picie z tej samej szklanki?

Tutaj zamieszczam foto:

- na tym foto mam wyszorowany język (taką specjalną drapaczką) i aż tak tego nie widać. Normalnie osad jest bardzo widoczny, a nawet po umyciu języka nadal jest, takie kropeczki jakby język był zabarwaiony:

[www.picshot.pl]
[www.picshot.pl]
[www.picshot.pl]

foto01

- po umyciu zębów często osadza mi się na języku osad z pasty (wtedy odczuwam pieczenie), ale pozniej znowu osad jest zółty i się znowu gromadzi:

[www.picshot.pl] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 gru 2012 - 17:35:21
a nie przesadzasz trochę z tym osadem na języku?
bo w zasadzie na zdjęciach język wygląda normalnie
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
masz jakieś inne dolegliwości?
od jak dawna masz zmieniony język? czy stało się to bezpośrednio po jakimś antybiotyku?
smaki czujesz normalnie? nie masz problemów z zatokami? z niedrożnym nosem? z migdałkami?
nie masz objawów refluksu żołądkowo-przełykowego? pieczenie w przełyku albo za mostkiem? kwaśne odbijanie się? uczucie goryczki w ustach? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.