Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2012 - 15:18:10
Bardzo proszę o pomoc. Mam 21 lat i od roku odczuwam pewne dolegliwości związane z układem pokarmowym. Przede wszystkim zmienił się mój kał, wypróżniam się kilka razy dziennie, kał jest luźny, papkowaty i cuchnący (tak wygląda prawie codziennie), bardzo często w kale pojawia się śluz, a dziś oddałam nadal luźny i papkowaty, ale do tego smolisty stolec (część stolca była czarna jak fusy, nie przyjmowałam żadnych leków ani nie jadłam niczego, co mogłoby to spowodować, jedynie piłam alkohol). Cały czas mam dziwne uczucie pełności w podbrzuszu (jakby coś było wewnątrz) lub po prostu wzdęcia, co jakiś czas pojawiają się też silniejsze bóle, a przy nich nasilenie biegunki. Często mam też gazy i wzdęcia, rzadziej przelewanie. Prawie cały czas mam też uczucie niecałkowitego wypróżnienia, pojawia się też lekkie swędzenie odbytu. Nie mam gorączki, zmniejszonego łaknienia ani nie chudnę (ostatnio nawet trochę przytyłam). Nie przyjmuję obecnie żadnych leków. Dodam jeszcze kilka informacji dot. początku choroby i badań, bo może okażą się przydatne. W grudniu zeszłego roku odstawiłam lek Aknenormin. W lutym zeszłego roku wszyscy w moim domu zachorowali na wirus, który dawał objawy jak grypa żołądkowa. Lekarz nie zdiagnozował dokładnie żadnego wirusa, kilka razy chorowałam już na grypę żołądkową, ale tym razem objawy były wyjątkowo nasilone. Na drugi dzień choroby byłam już nieprzytomna i podano mi kroplówkę oraz gentamycynę. Wkrótce potem zaczęły się problemy, które opisałam. Badanie USG jamy brzusznej wyszło dobrze, tak samo morfologia i badanie kału na pasożyty nic nie wykazały. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2012 - 18:44:18
a trzustka, wątroba były badanie (amylaza, lipaza, aspat, alat, ggtp, bilirubina)? badanie moczu? kolonoskopia? gastroskopia?
sprawy ginekologiczne zostały wykluczone?
czy masz tak że jak pojawia się ból brzucha to częściej oddajesz stolec? stolec jest wtedy luźniejszy a po wypróżnieniu ból brzucha mija?
może to być również zespół jelita drażliwego, ale myślę że wcześniej dobrze byłoby wykonać gastroskopię Odpowiedz Cytuj
14 mar 2012 - 18:47:01
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Badanie moczu nic nie wykazało, aspat i alat wyszły w normie (pozostałych badań nie robiłam). Czy to mogą być problemy ginekologiczne? Nie badałam się w tym zakresie, bo byłam przekonana, że to problemy z układem pokarmowym.
Tak, jak pojawia się ból brzucha, to częściej oddaję stolec i jest on wtedy luźniejszy, ale nie zauważyłam, żeby po wypróżnieniu ból brzucha mijał (gdy pojawia się silniejszy ból trwa on zwykle cały dzień lub kilka dni).
Czy moje problemy mogą być związana z terapią Aknenorminem lub chorobą, którą przeszłam, albo z antybiotykiem, który brałam? Dotychczas byłam diagnozowana właśnie w kierunku zespołu jelita drażliwego, ale czy ten zespół może dawać też takie objawy jak smolisty stolec? Zgodnie z Pana radą zapisałam się na gastroskopię na przyszły poniedziałek. Jakie badanie powinnam wykonać w następnej kolejności, jeśli gastroskopia nic nie wykaże? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 mar 2012 - 19:53:58
a TSH było badane?
jeżeli gastroskopia i ewentualnie kolonoskopia nic nie wykażą to bardzo prawdopodobne że nie ma organicznej przyczyny Twoich dolegliwości, mogą być to zaburzenia na tle czynnościowym, takie właśnie jak zaspół jelita drażliwego
można jeszcze spróbować stosować probiotyk i sprawdzić czy czasem nie masz nietolerancji mleka Odpowiedz Cytuj
19 mar 2012 - 19:51:22
TSH badałam już jakiś czas temu i było w normie, robiłam też USG tarczycy i też nic nie wykazało. Niewielka nietolerancja laktozy pojawiła się u mnie wraz z problemami z układem pokarmowym (problemy pojawiają się jedynie po wypiciu dużej ilości mleka – co najmniej pół litra). Gastroskopia wykazała zapalenie okolicy przedodźwiernikowej żołądka. Czy to zapalenie mogło być przyczyną wszystkich moich objawów, czy powinnam jeszcze się zbadać w jakimś zakresie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 gru 2012 - 12:21:06
nie sądzę aby to zapalenie okolicy przedodźwiernikowej spowodowało dolegliwości bólowe z dolnej części brzucha, jeżeli już to bardziej okolicy pod żebrami i pod mostkiem, uczucie nudności i braku apetytu
dolegliwości w okolicy podbrzusza mogą być spowodowane sprawami jelitowymi, drogami moczowymi i sprawami ginekologicznymi, najpierw trzeba wszystkie te sprawy posprawdzać zanim powie się że to zespół jelita drażliwego
wtedy kiedy chorowałaś i byłaś nieprzytomna leżałaś w szpitalu?
czy masz kartę informacyjną z tego pobytu w szpitalu? czy jest tam informacja, co tak na prawdę u Ciebie zdiagnozowano? bo gentamycyny nie podaje się na infekcje wirusowe Odpowiedz Cytuj
17 sty 2013 - 23:53:49
Moja mama miała często problemy z biegunką. Biedna męczyła się czasem nawet po kilka dni. W końcu postanowiłyśmy znaleźć jakiś skuteczny środek, który nie tylko zahamuje biegunkę w danej chwili, ale również będzie zapobiegać kolejnym. Myślę, że nam się udało. Przeglądając różne strony w internecie trafiłyśmy na Firmę CaliVita. Kupiłyśmy preparat "AC-Zymes". Jest to produkt, który zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, wykazujące wszechstronne działanie i aktywnie zwalczające patogeny, które dostały się do naszego układu pokarmowego, powodując m.in. biegunkę.
Od czasu stosowania tego preparatu mama nie ma już tego typu problemów. "AC-Zymes" pozwala jej zachować normalną florę jelit, eliminacje substancje szkodliwe dostające się do przewodu pokarmowego oraz zapobiega zaburzeniom procesów trawienia. Polecam ten produkt każdemu, kto ma tego typu problemu.
Tutaj macie link do sklepu, w którym ja dokonałam zakupu: [www.vitero.pl] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 sty 2013 - 18:20:10
wpis powyżej to oczywiście po prostu kolejna reklama tej samej firmy co kiedyś próbująca za wszelką cenę sprzedać swoje produkty.... Odpowiedz Cytuj
28 sty 2013 - 13:08:18
Moim zdaniem wygląda to na zespół jelita drażliwego lub podobnego schorzenia. Tak sądzę, bo sam zauważyłem takie objawy u siebie jakiś czas temu, a moja mama ma ZJD zdiagnozowane i to podobno jest w jakimś tam stopniu dziedziczne.
Proponuję zmienić dietę, nawet jeśli nie masz ZJD to powinno pomóc na takie dolegliwości. Więcej gotowanych potraw, ryb i drobiu, odstawić mięso wieprzowe - powoduje zaparcia, nie przesadzać z błonnikiem - powoduje biegunki, unikać produktów z glutaminianem sodu jak ognia - powoduje epickie biegunki, nie nadużywać serów żółtych i nabiału - powoduje zaparcia. Warto się też poruszać od czasu do czasu, dzięki temu przyśpieszamy perystaltykę jelit i lepiej się czujemy ogólnie. Oprócz tego można też spróbować jakichś preparatów i suplementów, leków sam bym nie ruszał bez konsultacji z lekarzem, ale np. coś takiego [drlucas.com.pl] może bardzo pomóc. Mus z owoców papai, więc działanie jest takie jak po spożyciu świeżego owocu - enzymy zawarte w papai pomagają uregulować pracę jelit, pomaga w rozkładaniu białka, pozwala pozbyć się uporczywych i nawracających biegunek i zaparć. Odpowiedz Cytuj
04 lut 2013 - 08:36:17
A czy dla osoby z jelitem drażliwym zakażenie infekcyjne w szpitalu CDI może być śmiertelne? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lut 2013 - 18:41:58
Czikita:
połączenie zespołu jelita drażliwego z zakażeniem Clostridium difficile nie jest w jakiś sposób bardziej groźne dla życia lub zdrowia, generalnie osoba zdrowa powinna bez problemu wyjść z takiego zakażenia, problem pojawia się u osób obciążonych licznymi schorzeniami, głównie w przypadku osób starszych, wtedy faktycznie taki organizm może się zdekompensować i istnieje pewne zagrożenie, ale tutaj sprawa jest indywidualna odnośnie każdego pacjenta Odpowiedz Cytuj
14 lut 2013 - 22:36:27
Moja mama miała często problemy z biegunką. Biedna męczyła się czasem nawet po kilka dni. W końcu postanowiłyśmy znaleźć jakiś skuteczny środek, który nie tylko zahamuje biegunkę w danej chwili, ale również będzie zapobiegać kolejnym. Myślę, że nam się udało. Przeglądając różne strony w internecie trafiłyśmy na Firmę CaliVita. Kupiłyśmy preparat "AC-Zymes". Jest to produkt, który zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, wykazujące wszechstronne działanie i aktywnie zwalczające patogeny, które dostały się do naszego układu pokarmowego, powodując m.in. biegunkę.
Od czasu stosowania tego preparatu mama nie ma już tego typu problemów. "AC-Zymes" pozwala jej zachować normalną florę jelit, eliminacje substancje szkodliwe dostające się do przewodu pokarmowego oraz zapobiega zaburzeniom procesów trawienia. Polecam ten produkt każdemu, kto ma tego typu problemu.
Tutaj macie link do sklepu, w którym ja dokonałam zakupu: [www.vitero.pl] Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.