Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 mar 2012 - 09:18:35
Witam! Cierpie od 7 lat na IBS ( postac mieszana ) i refluks. Mam 25 lat. Raz w tygodniu, sporadycznie częściej widze na papierze toaletowym zywo czerwona krew, jakbym sie dopiero co skaleczyla. Jest jej malo, takie plamki, po drugim, lub trzecim podtarciu juz jej nie ma. Raczej dzieje sie to gdy mam hmm bardziej zaparciowe wyproznianie - wowczas tez czuje takie jakby dyskomfortowe klucie od wewnatrz odbytu podczas owego wyprozniania. Dodatkowo doszlo mi czasem pieczenie i swedzenie odbytu - nie jakies uciazliwe ale czasem jest. Dodam ze pol roku temu mialam robiona kolonoskopie i wowczas lekarz nic niepokojacego nei wykryl i posatwil wowczas diagnoze zespolu jelita drazliwego.
Bylam w aptece to Pani z apteki polecila mi Masc AESCULAN - mam co do niej watpliwosci i zastanawiam sie nad zakupem masci Proctoglyvenol. Jeszcze jej nie stosowalam. Jak dlugo mam ja stosowac? Czy tylko na noc? Czy to moga byc poczatki hemoroidow w tak mlodym wieku??? PRosze o jakas rade. Dziekuje z gory. Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 mar 2012 - 22:37:49
między innymi siedzący tryb życia i dieta sprzyjająca zaparciom sprawia że hemoroidy pojawiają się u coraz to młodszych ludzi
czy w okolicy odbytu nie wyczuwasz jakichś guzków? nie pojawia się swędzenie odbytu? wrażenie że nie do końca się wypróżniasz?
objawy faktycznie mogą wskazywać na żylaki odbytu, jednak kolonoskopia zdaje się temu przeczyć, proponuję pokazać się lekarzowi, aby Cię przebadał i ostatecznie powiedział co o tym myśli Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.