Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 mar 2012 - 19:02:49
Witam,
dziś odebrałam wyniki d dimerów. Ich wartość jest nieznacznie podwyższona - 637 (przy normie 500). Badanie zrobiłam ze względu na ból prawej nogi, który doskwiera mi od 2 dni. Boli mnie w pachwinie, ból promieniuje do kolana i pośladka. Czasem odczuwam też ból w prawym boku. Ból ma charakter rwący, nie jestem w stanie określić czy to mięśnie czy stawy. A na nodze pojawiły się plamki, przypominające wybroczyny, które pojawiają się u mnie co jakiś czas.Poza tym, nie ma żadnych obrzęków, ani opuchlizny. Czy wynik może wskazywać na zakrzepicę? Czasem odczuwam ból pleców, i chwilowe bóle w klatce piersiowej, ale to raczej z powodu nerwicy na którą cierpię. Dodam, że jestem na dzień przed okresem, a mniej więcej tydzień temu pojawiły mi się bóle w podbrzuszu i brunatno-brązowa wydzielina. Ginekolog, u którego byłam stwierdził stan zapalny. Czy może to mieć wpływ na podwyższone d dimery? Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że nie przyjmuję tabletek antykoncepcyjnych, nie palę, a w rodzinie nie ma problemów z krzepliwością krwi. Około 3 tyg temu miałam wykonywany współczynnik INR, który wyszedł w normie (1,02). Przyjmuję jedynie tabletki antydepresyjne. Do jakiego lekarza się z tym udać.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 mar 2012 - 23:09:16
zakrzepica może przebiegać bezobjawowo a jeżeli już się objawia i to bólem to głównie poniżej kolana, d-dimery nie są znacznie podwyższone
Twoje dolegliwości bólowe wskazują bardziej na problemy z kręgosłupem, zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych niż zakrzepicę, ostatecznie jednak musi zbadać Cię lekarz (wystarczy lekarz rodzinny) Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.