Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 mar 2012 - 18:52:45
Witam z uwagi na to ze jestem straszna chipochondryczka robie sobie od czasu do czasu rozne badania dzisiaj robilam proby watrobowe i glukoze ... alat 20 , Aspat 21 bilirubina 0,89 glukoza 109 i moje pytanie brzmi czy to jest ok ?? badanie wykonywalam po 8 rano bardzo sie denerwowalam budzilam sie w nocy a po 24 wypilam herbate z 2 lyzeczkami cukru Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
01 mar 2012 - 20:03:45
Sama doskonale wiesz ,że masz dobre wyniki ,tym bardziej ,że je robisz często i normy pewnie masz w "małym paluszku"... Odpowiedz Cytuj
01 mar 2012 - 20:05:06
No tak ale jednak glukoza czy nie jest za wysoka ? Odpowiedz Cytuj
01 mar 2012 - 23:10:36
Proszę o odpowiedz .... Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
01 mar 2012 - 23:33:35
Nie jest za wysoka i nie rób sobie często tych badań bo to nie ma sensu,tylko niepotrzebnie się stresujesz,wiem ,że jest to zwiazane z Twoja nerwicą, głównie skup się na jej leczeniu. Odpowiedz Cytuj
02 mar 2012 - 00:06:23
Rozumiem ale jednak u mnie jest napisane na wartosciach od 70 -106 Pani w laboratorium tez mi mowila ze to nic nie znaczy ale mi to nie daje spokoju... pozwoli Pani ze grzecznie zapytam czy Pani jest Lekarzem ?? Bo ja bardziej na odpowiedz Artura bym liczyła jednak ... Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
02 mar 2012 - 15:17:28
Nie moja droga, nie jestem lekarzem,lubię pomagać ludziom ,podpieram sie wiedzą i doświadczeniem,
lekarz też odpowie ale trochę cierpliwości. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 mar 2012 - 22:45:43
glukoza odrobinę za wysoka, ale po pierwsze nie ma się czym stresować, nie oznacza to żadnej choroby
proponuję oznaczyć sobie jeszcze raz glukozę na czczo ale może już bez podpijania herbaty w nocy
co prawda raczej miało to niwielki albo żaden wpływ, ale lepiej mieć pewność
zobaczysz jaki będzie kolejny wynik
i nie stresuj się tak bo to też może mieć wpływ na wyniki! Odpowiedz Cytuj
07 mar 2012 - 15:05:48
Powtórzylam badanie na nastepny dzien glukoza na czco 75 mi wyszla a po sniadaniu po 3 bułkach z serem topionym po dwoch godzinach wyszło 94 Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 mar 2012 - 20:31:20
Burza w szklance wody...!?
Życze Ci zebyś nie przejmowała sie tak swoim zdrowiem...a wyjdzie Ci to na zdrowie... Odpowiedz Cytuj
07 mar 2012 - 23:57:13
Z całym szacunkiem ale wydaje mi się, że Pani próbuje mi dociąć w jakis sposób ? Po pierwsze zdaje sobie sprawe ze przejmuje się nadmiernie swoim zdrowiem jak i zdaje sobie sprawe doskonale że mam nerwice , a jesli Pani interesuje się medycyną tak bardzo to powinna Pani wiedzieć , że nerwice stwierdza się po wykluczeniu innych możliwych chorob somatycznych dlatego też wykonuje badania i uważam że wykonywanie badan jest jak najbardziej ok żeby człowiek mógl się uspokoic gdy jest wszystko ok i wiedza że jest się zdrowym jest lepsza niz nie zrobienie badan i wykonywanie ich jak jest już "za póżno" tyle się mówi o badaniach żeby się badać mamy do tego pełne prawo. Po drugie ja napisałam tutaj do Pana Artura po porade a nie do pseudo samozwanego lekarza , takim lekarzem jak Pani to ja tez jestem tz sie interesuje medyczyna dużo czytam ale nie daje nikomu porad na forum bo od tego są lekarze , którzy przez długie lata studiują medycyne także to tyle z mojej strony. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
08 mar 2012 - 15:34:42
Nie tylko lekarz może się tu wypowiadać,nie było z mojej strony złośliwości,życzę też
wiecej dystansu do siebie... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 mar 2012 - 15:49:13
a więc glukoza na czczo wyszła dobrze, zresztą glikemia przygodna, czyli ta w ciągu dnia czyli po zjedzeniu czegoś również się nieźle trzyma, tak więc moim zdaniem nie ma powodu do obaw, nic nie wskazuje na to aby to mogła być cukrzyca
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.