Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 cze 2009 - 18:37:42
Chruję na raka płuc. Jestem po chemio i radioterapii. Nastąpiła progresja. Cztery tygodnie temu dostałam kroplówkę i tabletki Terceva. Spadły mi bardzo leukocyty i płytki krwi. Pytałam się lekarza czym je podwyższyć, dostałam odpowiedź, że nie ma takiej potrzeby, tydzień temu powinnam dostać następną kroplówkę i tabletki, ale ze względu na leukocyty i płytki krwi nie otrzmałam. Mam wrażenie,że jestem przez lekarza zbywana. Może ktoś wie co stosować na podwyższenie leukocytów i płytek krwi (obecnie biorę buraka w tabletkach - sama) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 cze 2009 - 03:01:12
leczenie raka płuca Tercevą to bardzo specjalistyczna procedura, sam lek raczej rzadko powoduje spadek liczby leukocytów czy płytek krwi, może jest to efekt wcześniejszej chemioterapii?

nie ma prostej metody na podniesienie ilości leukocytów i trombocytów we krwi, istnieje pewne leki zwane czynnikami stymulującymi (np. Filgastrin), które czasem stosuje się podczas chemioterapii aby ograniczyć spadek liczby leukocytów ale nie wiem czy akurat w Twoim przypadku ich stosowanie jest wskazane

w każdym razie możesz o to zapytać swoich lekarzy Odpowiedz Cytuj
28 cze 2009 - 12:25:42
dzięki za opinię i wskazówki Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.