Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 lut 2012 - 22:03:10
Witam. Od dłuższego czasu obserwuję u synka bezbarwny mocz. W grudniu miał badanie moczu i wtedy kolor był żółty, badanie też wyszło w porządku. Miał robione również usg układu moczowego i nerek i też nic nie wykazało. Skąd więc teraz u niego bezbarwny mocz? Pieluszka nigdy nie jest żółta, a ostatnio zsiusiał mi się na kafelki w łazience i mocz wyglądał jak woda. Synek jest na butelce, oprócz tego dostaje już zupkę jarzynową i jabłuszko. Mleka wypija średnio 200-400ml dziennie, plus 120 ml kaszki i ok. 130g zupki. Stan ten trwa może już z miesiąc. Wcześniej w sumie nie zwróciłam na to uwagi, ale teraz zaczyna mnie to już niepokoić. Czy mam powody do obaw? Ostatnie kilka dni synek zwiększył sobie dawkę mleka i każdorazowo wypija 150ml (bo zwykle ledwo wypijał 120) Dziś np. wypił samego mleka 600ml/dobę plus 120ml kaszki i ok 200g zupki. Bardzo proszę o odpowiedź. Czy powinnam się martwić? Jutro na pewno wykonam badanie moczu, ale chciałabym wiedzieć wcześniej czy jest się czym niepokoić. Z góry dziękuję.! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lut 2012 - 13:03:34
może po prostu pokaż się z dzieckiem na wszelki wypadek u lekarza, badanie moczu pewnie trzeba będzie zrobić, sprawdzić chociażby ciężar właściwy moczu, ale nie ma większych powodów do niepokoju
wygląd moczu po prostu może być związany z dużą podażą wody a co za tym idzie, tyle samo wody nerki muszą wydalić z organizmu, stąd może być taki jasny mocz Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.