Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 lut 2012 - 12:17:24
Witam,
Mam problem-jestem osobą, która jest bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia oraz zdrowia moich najbliższych, czasami czytam różne *głupoty* w necie, gazetach i mój ostatni problem jest właśnie zainicjowany przeczytaniem kolejnego artykułu a mianowicie-po obydwu stronach pod kolanami po zewnętrznej stronie przy ścięgnie wyczuwam (nie zawsze) pod skórą jakieś zgrubienia, te zgrubienia są tylko wyczuwalne przy bardzo delikatnie zgiętej nodze, przy całkowicie wyprostowanej nodze oraz przy zgięciu np. na siedząco nic kompletnie nie wyczuwam, są bardziej wyczuwalne, namacalne (nie wiem dlaczego) przy np. natłuszczeniu, czuje wówczas jak mi coś *przeskakuje między palcami*-są one jak już pisałam wyżej z tyłu kolan po zewnętrznej stronie, wyczuwam to w obydwu nogach. Nie wiem co to może być. Czy mogą to być węzły chłonne?czy one-węzły-są bardziej umiejscowione *wewnątrz* w dole kolanowym, czy w ogóle można je wyczuć poprzez badanie palpacyjne?
Proszę o rade.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 lut 2012 - 13:36:55
jeżeli węzły chłonne są powiększone to jest możliwość ich wyczucia w dole podkolanowym, niemniej jednak nie budzi to jakiegoś szczególnego niepokoju, jeżeli nie masz innych dolegliwości, zwłaszcza ogólnoustrojowych (złe samopoczucie, podwyższona temperatura ciała, chudnięcie bez powodu)
jeżeli Cię to niepokoi to po prostu pokaż się lekarzowi rodzinnego, niech zbada to co wyczuwasz i powie Ci to może być Odpowiedz Cytuj
21 lut 2012 - 13:50:47
Nie mam kompletnie żadnych innych objawów-a co do chudnięcia to raczej "w drugą stronę", badania podstawowe miałam w październiku zeszłego roku-wszystko było w porządku. Ja chyba bardziej potrzebuje psychiatry, bo za bardzo się wkręcam-ale czytając posty innych, pocieszam się, że nie jestem sama z tym problemem. Odpowiedz Cytuj
21 lut 2012 - 13:56:37
i jeszcze jedno-a gdzie są umiejscowione węzły chłonne pod kolanem? chodzi mi mniej więcej o lokalizację-bo to co ja wyczuwam jest w okolicach ścięgna po zewnętrznej stronie, i dlaczego jest to bardziej wyczuwalne podczas natłuszczenia?Jak się badam palpacyjnie robiąc okrężne ruchy pierwszym i drugim palcem nie mogę tego wyczuć, tylko jak "przejadę" dociśniętymi palcami skórę pod kolanem od środka do na zewnątrz to wtedy czuję jak coś "przeskakuje" Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lut 2012 - 12:17:08
nie wiem jak Ci mam to dokładnie opisać, one znajdują się po prostu w dole podkolanowym, pomiędzy ścięgnami mięśnia dwugłowego uda, jak jesteś tym zainteresowana to poszukaj sobie w internecie jakichś rysunków dokładnie je umiejscawiających Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.