Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 cze 2009 - 22:48:38
Jak wyżej , od tygodnia mam brzuch jak balon, a do tego bóle całego brzucha i problemy z wydaleniem stolca. Brałam przeczyszczające środki, pomogły ale tylko jednorazowo. Miewałam zaparcia, ale nie do tego stopnia. Mam uczucie jakby mi coś blokowało wydalić stolec. Mocz oddaje normalnie, chociaż ostatnio bardzo często. Pijam mnóstwo wody. Myślałam, że mi się woda odkłada w organizmie, może tak jest....kurcze już sama nie wiem co jest.....może to od wątroby...robiłam badania w marcu, rzekomo wszystko w normie po za ciałkami ketonowymi i obniżonymi neurocytami. Diagnozę sobie sama postawiłam, bo nie zdążyłam przed wyjazdem za granice odwiedzić lekarza i w tym cały problem;-)...Proszę serdecznie o jakąś fachową poradę, bo rożne myśli chodzą mi po głowie, a najczęściej, że to rak wątroby lub jelita grubego. Proszę o wskazówki co mam robić dalej. Wiem, że najrozsądniejsze jest wybranie się do lekarza, jednak wolę poczekać, możne minie......już sama nie wiem Odpowiedz Cytuj
24 cze 2009 - 22:55:56
znam trn problem i bardzo wspolczuje... Mnie zaparcie dopada to conajmnie 1 w tygodniu, probowalam juz wszelkich metod, babcinych, z poradnikow nowosci medyczne i nicsad smiley z opisu wydaje mi sie, ze to zaparcie i nie zdziwilabym sie gdyby akurat nic Ci nie pomoglosad smiley Bop jak wspomnialam stosowalam juz chyba wszystkosad smiley Wiem jak to jest z wielkim wzdetym brzuchem. Moze czopek? Mimo wszystko wizyta ulekarza nie zaszkodzi. Moze specjalna dieta by nie dopuszczac do zaparc? Powodzenia. Odpowiedz Cytuj
25 cze 2009 - 00:01:24
Był czopek, były tabletki rozkurczowe, była dniówka na kefirze, jabłkach i wodzie, były diety warzywne, były ziarna, ryż ...zapomniała dodać, że przy spożywaniu posiłków odczuwam ból całego brzucha, co prawda chwilowy i kujący ale dokuczliwy. Po za tym nie mam chyba niepokojących objawów. Nie mam gorączki, nie ma krwi w kale.
Może to na tle nerwowym....bo jak piję melisę;-)) ból zanika, ale parcie pozostaje, to samo jest z puszczaniem gazów( nie mogę popuścić)Przepraszam za mój prosty język, ale marzy mi się puszczenie prawdziwego zdrowego bąka ( bez wysiłku) i normalna kupa, no i oczywiście brak balona;-)) Odpowiedz Cytuj
25 cze 2009 - 09:55:52
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 cze 2009 - 19:13:07
ile masz lat?
wzdęcie brzucha a płyn w brzuchu to dwie różne sprawy, myślę że gdyby to był płyn z pewnością byś go rozróżniła, brzuch jest wtedy chełboczący
myślę że o raka wątroby nie masz się co martwić
objawy pojawiły się niedawno więc istnieje duże prawdopodobieństwo że ustąpią same
bardzo prawdopodobne jest to, że wynikają one z jakichś sytuacji nerwowych, lęków lub stresów, bardzo często tak się dzieje

możesz napisać czy masz takowe problemy? (wspominałaś że pijesz melisę)

inne powody to infekcje dróg moczowych
masz jakieś problemy z oddawaniem moczu, częste sikanie, nagłe parcia na pęcherz, pieczenie podczas oddawania moczu?

mogą to być też dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, pisałaś że masz jakieś bóle brzucha, napisz dokładnie jaki się one lokalizują, czy są pod żebrami, na wysokości pępka czy poniżej oraz po której stronie? mają jakiś związek z przyjmowaniem pokarmu, pojawiają się tuż po jego spożyciu, godzinę po lub dwie? bóle promieniują do którejś łopatki, pleców lub do krocza?

masz biegunki? odbarwione stolce? smoliste stolce? tłuszczowe stolce? Odpowiedz Cytuj
26 cze 2009 - 10:38:05
Witam ponownie
Mam 28 lat, nadwagę i raczej nie miałam ostatnio żadnych większych stresów. Jakieś dwa lata temu, rok po urodzeniu dziecka dostałam bolesnych skurczy u podbrzuszu. Zbadałam się ginekologiczne, nie było żadnych problemów. Lekarz stwierdził, że być może mam zespół jelita nadwrażliwego, przepisała tabletki rozkurczowe, pomogły. Te same tabletki wzięłam 4 dni temu.( przez dwa dni po 3 tabletki na dzień) Nie wiem czy one czy melisa były przyczyna mojej ulgi, ale na dzień dzisiejszy ( 9 dzień) nie mam bólów , jedynie co pozostało, to mniejszy brzuch, piszę mniejszy, bo miałam twardy balon, zaczynający się od piersi teraz jakby opadł na dół. Jednak nadal jest ciężki. O kilku miesięcy jestem na diecie, dużo warzyw, ryżu, zbóż, ale jak mnie chandra złapie nie żałuję sobie innych pyszności;-) W marcu robiłam ogólne badania, morfologia, mocz, cukier, cholesterol. Wszystko wyszło w normie po za podwyższonym cholesterolem, ciałkami ketonowymi ( 15 mg/dl) i obniżonymi neurocytami we krwi. Reszta perfekcja. Cukier właściwy.
Zauważyłam jeszcze, że chyba zaczęłam mieć uczulenie na mleko, tzn po jego spożyciu, nawet niewielkie ilości w kawie ( którą uwielbiam pić z mlekiem)mam ból brzucha i ogólnie źle się czułam (bekanie, uczucie ciężkości). Od jakiegoś czasu nie pijam mleka, a do kawy stosuje najchudsze jakie może być i jest Ok.
Na dzień dzisiejszy czuję się już lepiej, po za trudnością w wydalaniem stolca i puszczaniem bąków;-) i czasami gdzieś mnie zakuje, poboli, ale nie jest to uporczywe. Miewam jeszcze ból pleców w odcinku lędźwiowym, ale to chyba od dysku, bo mam naruszony.
Odnośnie moczu, to oddaję go często. Nie odczuwam żadnych bólów ani pieczenia przy oddawaniu.
Co do stolców, to od trzech dni biorę rano ziołowy środek przeczyszczający, dzięki czemu bez większego wysiłku mogę się wypróżnić. Na trzech dniach poprzestanę i dziś spróbuje, beż środka wspomagającego.
Barwa stolca jest żółtawa, zauważyłam w którymś momencie, że jest lekko klejący.
Co do bólu brzucha na dzień dzisiejszy to ustąpił w momencie kiedy lekko spadł. Mogę przyjmować pokarm już normalnie i nawet lepiej się czuję jak coś zjem. Wcześniej ból miałam zaraz pod piersiami, kłujący, promieniujący po całym brzuchu. Balon-brzuch pojawił mi się nagle w jeden wieczór.

Wiem, ze moje opisane dolegliwości mogą mieć różne podłoże i najrozsądniejsze byłoby udanie się do lekarza.....i zrobienie wszelakich badań.... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 cze 2009 - 20:43:31
udanie się do lekarza to zawsze najlepsze rozwiązanie, to co my sobie tutaj piszemy ma jedynie charakter informacyjny winking smiley

badania można zrobić, morfologię, biochemię krwi i badanie moczu, takie wyniki powinny w zupełności wystarczyć na początek

jeśli dolegliwości będą się utrzymywać długo możesz spróbować diety eliminacyjnej to znaczy na np. tydzień wykluczyć jakiś produkt z diety i sprawdzić czy dolegliwości nie ustąpią i tak co tydzień z innym produktem poeksperymentować

czy masz coś takiego jak nagła potrzeba oddania stolca i różne odczucia przelewania w brzuchu, bóle które ustępują zaraz po oddaniu stolca? Odpowiedz Cytuj
28 cze 2009 - 23:43:34
Brzuszek nadal opadnięty, ale problemy z gazami i stolcem pozostały, z wysiłkiem. Zauważyłam również, że stolec hmmm nie wiem jak to określić;-)jest cienki...bóle ustały, czasami gdzieś za kłuje, ale generalnie powracam do normalnego funkcjonowania. Meliska działa, przynajmniej mi pomaga;-) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 cze 2009 - 23:59:29
czy to o czym piszesz można nazwać stolcem ołówkowatym? jest podobnej grubości? jest to dość charakterystyczny objaw i cenna wskazówka

zdarzają Ci się bóle stawów?

to może być jakaś choroba zapalna jelit albo polip, w tym celu najlepiej byłoby zgłosić się do specjalisty i wykonać kolonoskopię Odpowiedz Cytuj
29 cze 2009 - 16:50:18
Tak, mam bóle stawów zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, po oby stronach. Wydawało mi się, że to od dysku może promienieje ku górze, ale czasami mam takie uczucie jakby mnie nerki bolały. Podobno gdy nerki bolą jest straszliwy ból, takiego ów nie posiadam, ale odczuwam dyskomfort. Co do stolca to jest taki właśnie ołówkowy, cienki, ale po opróżnieniu odczuwam ulgę. Nie stosuję już środków przeczyszczających, i mam stolec w normie.Sama nie wiem.... do lekarza, oczywiście teraz to już nie wiem kiedy się wybiorę...ból miną, więc mi się nie spieszy, wiem, ze to nie rozsądne, ale przebywam za granicą i tłumaczenie tutaj lekarzom o swoich dolegliwościach przyprawia mnie o zawrót głowy....więc poczekam chyba na wyjazd do Polski Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 cze 2009 - 19:27:37
czy ciąża/ciąże były rozwiązywane siłami natury czy też poprzez cięcie cesarskie?

od jak dawna masz te ołówkowate stolce? czy to się pojawiło na dniach czy trwa dłużej?

czy w kale pojawia się śluz?

proponuję jednak udać się do lekarz, zrobić przynajmniej morfologię krwi z OB i badanie kału (głównie na krew utajoną)
jeśli to nie wyjaśni sprawy to USG, badanie moczu a w ostatniej kolejności kolonoskopię Odpowiedz Cytuj
31 mar 2010 - 09:41:12
Witam, mam 21 at i ja z kolei mam taki problem. Ostre bóle w mostku (coś w rodzaju zgagi tyle ze w żołądku)- pośrodku, tuż pod piersiami(tak odczuwam). Jest to uczucie jakby mi ktoś położył kilka kamieni w to miejsce, a także ostatnio nie mogłam się załatwić ;/ i tak mnie bolało ze nawet domowe sposoby nie pomagały, a do tego mam nieraz zawroty głowy i geeralnie czuję się taka osłabiona. Nadmienię ze ostatnio miałam troszkę stresu. I w związku z tym mam pytania: czy zatrzymanie się kału w organizmie może spowodować te bóle w okolicach mostka? oraz czy stres może spowodować takie rzeczy o których pisałam czyli zawroty głowy i to osłabienie? i ta sytuacja trwa już 2 dni, co ja mogę zrobić żeby minął ten ból? proszę o pomocwinking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 mar 2010 - 11:21:00
na pewno stres może powodować osłabienie, zawroty czy bóle głowy, ale czy tak jest u Ciebie tego nie wiem
stres może mieć wpływ także na zaparcia
co do problemów z wypróżnianiem spróbuj pić dziennie ok 3 litrów płynów i jeść płatki owsiane na mleku, zawierają sporo błonnika co może poprawić funkcję jelit

co do bólów za mostkiem to czy one nasilają się wieczorem w pozycji leżącej i jakiś czas po posiłku? to może być refluks żołądkowo-przełykowy, w takim przypadku zaleca się aby spożywać posiłki mniej syte ale częściej, spanie z wyżej położoną głową, unikanie papierosów, alkoholu, kawy, mocnej herbaty, ostrych przypraw a także powinnaś zgłosić się do lekarza, może przepisze coś na obniżenie poziomu kwasu żołądkowego i zobaczymy czy to pomoże Odpowiedz Cytuj
31 mar 2010 - 23:50:57
bóle za mostkiem dają o sobie znac rano jak wstaje i wieczorem- głownie jak się prostuje, i generalnie to miejsce za mostkiem mam trochę spuchnięte. Dziękuję zs rady winking smiley Odpowiedz Cytuj
01 kwi 2010 - 05:03:26
sugerowalabym bay udac sie rowniez do ginekologa Odpowiedz Cytuj
01 kwi 2010 - 05:14:01
bole moga byc zwiazane z wrzodami zoladka Odpowiedz Cytuj
01 kwi 2010 - 05:15:24
do "liduchowa"-to do niej mowie o ginekologu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.