Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 lut 2012 - 11:48:09
Witam!
Jakiś czas temu na moich dłoniach pojawiła się swędząca, piekąca wysypka. Dermatolog stwierdził zapalenie skóry na tle alergicznym (niezaraźliwe). Niedługo później na lewej stronie ciała mojego dziecka również pojawiła się grudkowata, czerwonawa wysypka (lewa ręka, noga , tułów). Żadnych innych objawów. Pediatra wykluczył chorobę zakaźną, dermatolog stwierdził, że zdarza się u dzieci taka jednostronna wysypka i zalecił Pudroderm. Dziecko strasznie się po tym Pudrodermie drapie, więc w aptece polecili mi LIPIKAR BAUME AP, dodatkowo kąpiele w emolientach. Dziś zauważyłam niewielkie czerwone krostki na podniebieniu u dziecka. dziecko ząbkuje, gryzie smoczka. Czy te kropki na podniebieniu mają jakiś związek z tą wysypką??? Żadnych innych objawów typu gorączka, katar, kaszl itp nie ma. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 kwi 2013 - 10:08:09
nie wiązałbym od razu tej wysypki na podniebieniu z wysypką na skórze którą opisywałaś, to najprawdopodobniej są dwie różne sprawy, ale żeby dokładniej powiedzieć skąd wzięła się ta wysypka na podniebieniu, trzeba ją przynajmniej zobaczyć, tak więc dobrze byłoby pokazać się z dzieckiem u pediatry, jeżeli ta wysypka wygląda niepokojąco albo nie ustępuje pomimo upływu czasu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.