Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 lut 2012 - 00:19:31
Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu wyskakują mi twarde ( jak kość ) guzki na głowie.Lekko one swędzą i bolą przy dotykaniu. Wyskakują również mniejsze na szyi. Przypuszczam , że są to węzły chłonne. Również od ok. 2 lat mam dziwne wysypki głównie na głowie twarzy dekolcie i ramionach ( strasznie swędzą )wyglądają wręcz jak ugryzienia. Również zdarzają się noce kiedy zalewam się potem chociaż nie mam żadnych objawów przeziębienia. Nie wiem czy te wszystkie moje dolegliwości mają jedną przyczynę? Jedno wiem wszystkie zaczęły się około 2,5 roku temu. Wcześniej nie miałam żadnych tego typu problemów. Dodam że mam 25 lat. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 kwi 2013 - 14:35:48
a gdzie dokładniej lokalizują się te guzki?
czy one są jakby przyrośnięte do kości? jakby z niej wyrastały? czy może bardziej związane ze skórą lub przesuwane pod nią? czy te guzki są bolesne? skóra nad nimi jest jakoś zmieniona?

ta wysypka to są po prostu jakieś czerwone plamki? czy robią się jakieś strupki? krostki? jakieś inne wyniosłości? czy jak je uciskasz to bledną? Odpowiedz Cytuj
01 cze 2013 - 02:26:46
Guzki występują głównie z tyłu głowy.Te większe są jakby przyrośnięte do kości a te mniejsze przy naciąganiu skóry
przesuwają się razem z nią. Strasznie swędzą i czasami są lekko bolesne.Pojawiają się i znikają na przemian.
Jest okres kiedy się wszystko normuje i nie mam żadnych dolegliwości.Wysypka występuje punktowo np. jedno zaczerwienienie
na twarzy a dwa na plecach.skóra w tych miejscach jest lekko zgrubiona i zaczerwieniona jak przy ugryzieniach.
Strasznie swędzi.Okazuję się, że moja mama również ma te guzki i u mojego dziadka również występowały ( drapał je
tak mocno, że zaczęły mu się robić rany na głowie.
Biorąc pod uwagę cukrzycę na którą zmarł nie goiły się one najlepiej). Czy jest to genetyczne? Jeśli tak to co to
właściwie jest? Proszę o odpowiedź bo jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 cze 2013 - 13:13:30
masz możliwość sfotografowania tej wysypki i zamieszczenia zdjęcia tutaj na forum? może wtedy będzie łatwiej powiedzieć co to jest
może są to zmiany alergiczne, skoro są takie swędzące, może dobrze byłoby się z tym wybrać do dermatologa
co do tych guzków to dobrze byłoby gdyby zbadał je lekarz rodzinny, zrobił podstawowe badania krwi
może faktycznie są to powiększone węzły chłonne a może jakieś stany zapalne skóry, ale jeżeli są to węzły chłonne, to pytanie z jakiego powodu, trzeba spróbować to wyjaśnić w badaniach Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.