Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 lut 2012 - 20:56:43
Witam serdecznie. Mam 24 lata i proszę o pomoc. Piszę w sprawie dolegliwości, która przez pewien czas mnie już dreczyła. I teraz ponownie wróciła. Chodzi o ból/ lekkie kłucie w lewym boku, na wysokości piersi i w okolicach żeber. W zeszłym roku miałam kompleksowe badania - od badań krwi, UKG serca po badania ultrasonograficzne jamy brzusznej i wszystkie wyniki były jak najbardziej poprawne, bez żadnych zmian chorobowych. Jedynym moim problemem jest nerwowość, przez to często mam nadciśnienie. Pod koniec zeszłego roku przestraszyłam się tego bólu i udałam się do lekarza. Lekarz stwierdził, że to „neufraugiczne” (nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę) zapalenie międzyżebrowe. Że wynika to także ze stresu oraz powodem może być lekka skolioza. (ból przechodził także na łopatkę). Wg zaleceń zaczęłam chodzić na basen, jeździć na rowerku i w razie bólu miałam brać Aulin. Do tego czasu nic mi nie było, ból nie doskwierał. Aż do teraz… Dodam również, że badałam swoje piersi, bo przestraszyłam się czy nie mam jakiegoś guza.. ale na szczęscie nic nie wykryłam. Faktem jest, że bok lewej piersi przy dotyku (tak jak między żebrami) boli. Nie jest to ból nie do zniesienia, ale coraz bardziej się boję. Stąd moja gorąca prośba!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lut 2012 - 14:53:06
moim zdaniem nie masz się co stresować, te bóle zdarzają Ci się już od dawna, lekarz Cię badał, w badaniach dodatkowym nie stwierdzono nic nieprawidłowego, lekarz zdiagnozował nerwobóle albo zapalenie mięśni międzyżebrowych, tak więc nie jest to nic poważnego, ewentualnie lekarz może Cię skierować na jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne, powinno trochę pomóc Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.