Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 lut 2012 - 23:03:41
witam , mam 23 lata , od 4 miesiecy borykam sie z bolem brzucha oraz plecow , jest to odcinek od miednicy do ostatniego zebra , w tym samym bol brzucha oraz w tym samym miejscy plecow...wrazenie mam jak by ktos mnie trzymal po boku i sciskal lekko , bol ten nie pojawia sie u mnie codziennie , czasami jest , na drugi dzien go nie ma , poprostu powraca , nie mam innych dolegliwosci- wszystko wporzadku - i wlasnie moje pytanie brzmialo : czy jest to mozliwe ? otoz wybralam sie dzisiaj do lekarza , stwierdzil ze to nie trzustka - poniewaz trzustka oprocz bolu daje inne dolegliwosci ? czy jest to prawda ???
oraz strwierdzil u mnie , ze ten bol jest to bol miesni ... kiedy lezalam , przycisnal mi miejsce na boku plecow - wtedy pojawil sie bol ... lecz moj bol , nasila sie bardziej na brzuchu niz na plecach ? czy jest to wlasnie mozliwe ze miesnie moga bolec tak dlugo ?? ( dodam , codziennie po 2 razy wnosze wozek z zakupami na 2 pietro ) ... z gory dziekuje za odpowiedzi .
acha , lekarza kazal brac mi oibuprofen przez 2 tygodnie - po 3 tabletki dziennie , prosze mi powiedziec czy nie zaszkodzi to moim innym narzada ? z tego wszystkiego zapytalam sie jego zapytac... dziekuje smiling smileydodaje zdjecie , zeby pokazac gdzie dokladnie boli , i w tym samym miejscy tylko plecy tez ten bol obejmuje ( choc jak napisalalm , nie zawsze , czesciej boli mnie brzuch ) Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 lut 2012 - 00:07:08
W żadnym przypadku nie łykaj tyle tabletek przeciwbólowych bo dodatkowo wysiądzie Ci żolądek,tu trzeba zrobić badania ,żeby znaleźć przyczynę bólu,gdzie się zwrócić i
jakie badania zrobić to podpowie na pewno lekarz. Odpowiedz Cytuj
07 lut 2012 - 00:33:03
jak pisalam - u lekarza BYLAM DZISIAJ - jesli by mial mi cos podpowiedziec - wyslac na badania ,itp...- to chyba by to zrobil ... dal tylko tabletki przeciwbolowe ... pytalam sie nie tylko o to czy zaszkodzi , ale takze o inne pytania ... jesli mozna o odpowiedz na nie wszystkie...
lekarza nie moge zmienic , tutaj gdzie mieszkam nie ma takiej mozliwosci ... Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
07 lut 2012 - 13:56:55
Ja miałam na myśli lekarza na forum... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 lut 2012 - 20:19:52
moim zdaniem ten ból który opisujesz nie wskazuje na jakiś problem z trzustką
napisz czy ten ból dotyczy jakby ściany tułowia (czyli właśnie mięśnie) czy może jest jakby głębszy, jakby pochodził z narządów wewnątrz?
czy z oddawaniem moczu nie masz problemów? pieczenie cewki moczowej? mętny mocz? częste parcia na pęcherz?
czy przy wstrząsaniu ciała? na przykład przy jeździe samochodem, podskokach, bóle się nie nasilają? one nie promieniują do pachwin, do krocza?
czy nie masz tak że jak pojawiają się te bóle to częściej oddajesz stolec? jest on wtedy luźniejszy? po wypróżnieniu ból mija?
czy z kręgosłupem nie masz żadnych problemów?
czy te bóle są na tyle silne że utrudniają Ci funkcjonowanie? czy też są to takie bóle nad którymi spokojnie możesz przejść do porządku dnia?
jeżeli ich nasilenie nie wymaga stosowania leków przeciwbólowych to ja bym ich nie stosował osobiście, nie leczą przyczyny a jedynie łagodzą objawy Odpowiedz Cytuj
08 lut 2012 - 23:32:02
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ PANIE DOKTORZE !! smiling smiley
to tak , problemow z kregoslupem nie mam , choc od malego mam stwierdzone lekkie skrzywienie , lecz tego nie widac ani nie objawia sie jakimis bolami...
mam wrazenie ze boli mnie sciana brzucha , nie narzady wewnatrz , nie mam problwmow z jedzeniem rowniez moge pic alkohol i nic mnie po tym nie boli .... wyprozniam sie w mierae regularnie , stolce sa wporzadku , nie mam biegunek - zaparc , normalny kolor itp ... nie mam przy tym boli , ani przed ani po wyproznieniu , boli mnie jak przycisne mocniej okolice plecow , ale nie brzuch , gdy go dotykam . sciskam nic mnie tak nie boli ...
z oddawaniem moczu - rowniez nie mam problemow ... bol jest do wytrzymania , moge normalnie funkcjonowac - tylko jak pisalam wyzej - bol sie pojawia w jeden dzien na drugi dzien go nie ma ... i wlasnie nie wiem co o tym myslec ... bol nie ma zwiazku z jedzeniem , nie nasila sie ani nie ustepuje po jedzieniu...
czy to mozliwe ze bola mnie wlasnie miesnie ? juz ponad 4 miesiace ? hmm ...
aha zapomnialam dodac - bol mija , po cieplej kapieli bul przylozeniu termoforu ... dzikuje za odpowiedz smiling smiley Odpowiedz Cytuj
08 lut 2012 - 23:32:58
bol* - przepraszam za bledy .... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lut 2012 - 17:46:12
to co opisujesz wygląda bardziej na bóle ściany brzucha, być może faktycznie jest to jakiś stan zapalny mięśnia w tej okolicy, jeżeli byłyby to bóle związane z kręgosłupem to chyba przebiegałyby bardziej poziomo i opasująco
jeżeli bóle nie miną to wróć do lekarza, może skieruje Cię na jakieś zabiegi (np. solux albo pole magnetyczne) moim zdaniem tak właśnie należy próbować to leczyć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.