Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 2 lat temu
Posty: 0 aron23
04 lut 2012 - 13:06:18
Witam, mam 23 lata i jestem nowy na forum ale szukam bardzo szukam pomocy. Jestem po rocznej kuracji lekiem na trądzik (aknenormin oraz axotret) lek skończyłem brać w sierpniu 2011 i po 2 tygodniach po przestaniu brania leku pojawiły się duże zmiany.

Zmiany jakie odczuwam

- Może to dziwne ale praktycznie z dnia na dzień obudziłem się rano nie tym samym człowiekiem co wcześniej
- Przez cały czas brania leku dokuczał mi silny ucisk w czole po 2 mc od końca terapii ustał
- Bardzo mocno pierzchną i schną mi usta oraz tworzą się zajady w końcówkach ust
- Czuje ciągły niepokój, lęk, nerwowość i nadpobudliwość
- Uczucie niepokoju oraz pojawiają się jakieś dziwne fobie (chce zaznaczyć że mam spokojne życie bez nerwów i stresów)ostatnio aż się boje wyjść z domu lub jechać autem
- W początkowej fazie byłem bardzo osłabiony praktycznie cały czas słabłem a usta miałem strasznie wysuszone - nie pękają, tylko schną / pierzchną
- Często się pocę i mam dziwny zapach potu jakiego wcześniej nie miałem (w nocy jest ok)
- Częste zaparcia
- Czasem pojawiał się rano lekki żółty nalot na języku
- Czasem pojawia się ucisk w lewym uchu
- Wybuchy agresji
- Mgiełka myślowa
- Strach
- Uczucie jakby strucia, otrucia bycia chorym
- W ciągu dnia pojawia się dziwny i brzydki smak śliny

Byłem u psychiatry ale na 95% wykluczyła choroby psychiki i poleciała szukać innej przyczyny zmian.

Moje wyniki badań krwi:

Glukoza 97 mg/dl (75-105)
Alat 66 U/l (5-41)
AspAt 43 U/l (5-50)
GGTP 35 U/l (5-60)
Bilurbina całkowita 0,4 mg/dl (0,1-1,1)
CRP 3,7 mg/l (0-5)
Kreatynina 0,8 mg/dl (0,7-1,2)
Żelazo 86 ug/dl (59-158)
Wapń całkowity 9,9 mg/dl (8,6-10,2)
Magnez 1,9 md/dl (1,6-2,6)
Sód 138 mmol/l (136-145)
Potas 3,7 mmol/l (3,5-5,1)
Chlorki 106 mmol/l (98-107)
Triglicerydy 75 md/dl (40-165)
Mocznik 26 md/dl (19-44)

OB 4 mm/h (1-10)

WBC 5,8 10'9/l (4-10)
NEUT 3,3 10'9/l (1,6-6,5)
NEUT% 56,2 % (40-65)
LYMPH 1,98 10'9/l (0,8-4,5)
LYMPH% 33,4 % (20-45)
MONO 0,53 10'9/l (0-1,2)
MONO% 8,9 % (0-12)
EO 0,07 10'9/l (0-0,5)
BASO 0,02 10'9/l (0,0-0,1)
BASO% 0,3 % (0-1)
RBC 5,48 10'12/l (4,5-5,9)
HGB 9,5 mmol/l (8,4-10,9)
HCT 44,2 % (40-51)
MCV 80,7 fl (80-93)
MCH 1,7 fmol (1,7-2)
MCHC 21,5 mmol/l (19,2-23)
RDW-SD 37,9 fl (37-57)
RDW-CV 13,1 % (11-16)
PLT 198 10'9/l (150-400)
PDW 14,3 fl (9-17)
MPV 11 fl (9-13)
P-LCR 32,7 % (13-43)
PCT 0,22 % (0,15-0,45)

TSH 3 gen. 1,92 ulU/ml (0,27-4,2)
fT4 1,20 ng/dl (1-1,6)
fT3 3,99 pg/ml (2,6-4,4)
anty-TPO <5,00 IU/ml (5-34)
Witamina B12 377,5 pg/ml (191-663)
anty-Helicobacter Pylori ujemny
HBsAG ujemny

Moje wyniki badań moczu:

Kolor bursztynowy
Ciężar właściwy 1,020 kg/l
pH 7 (5-7)
Leukocyty nieobecne
Azotyny nieobecne
Białko nieobecne
Cukier w normie
Ketony nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilurbina w normie
Erytrocyty w normie

Osad moczu
Nabłonki pojedyńcze
Leukocyty 2-4
Śluz skąpy

Badanie kału:
Enterococcus spp. POJEDYNCZE
Escherichia coli POJEDYNCZE
Candida glabrata POJEDYNCZE

Badanie IgG Specyficzne ELISA
M05 Candida albicans
Klasa 2,8
Stężenie 34,74 ug/ml

PROSZĘ O POMOC BO JUŻ NIE DAJE RADY Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3955
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lut 2012 - 13:58:12
badania nie wskazują na nic konkretnego, są w porządku, nie sądzę też aby przyczyną mogło być wcześniejsze stosowanie Izoteku czy podobnego leku, jeżeli takie złe samopoczucie miałoby miejsce w trakcie leczenia albo zaraz po nim to tak, ale nie kilka miesięcy po zakończeniu terapii, gdzie praktycznie leku już nie ma w Twoim organizmie Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 2 lat temu
Posty: 0 aron23
05 lut 2012 - 14:16:23
A jaki może być powód podwyższonego ALATU i takich zmian w osobowości, pierzchnięcia ust oraz dziwnego posmaku w ustach??? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3955
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lut 2012 - 12:48:50
AlAT nie jest podwyższony jakoś szczególnie, czasami może być to spowodowane dietą, alkoholem, niektórymi lekami, myślę że nie należy się tym przejmować, ewentualnie skontrolować AlAT, AspAT za jakiś miesiąc czasu i sprawdzić czy się poprawił

co do gorszego samopoczucia to nie widzę tutaj jakiejś konkretnej przyczyny, wyniki badań nie wskazują na nic konkretnego, u psychiatry byłeś i wykluczyła zaburzenia psychiczne, może jest to spowodowane aurą za oknem, czasami na takie sprawy dobry jest ruch, może jakiś sport? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.