Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 lut 2012 - 22:50:00
Witam od jakiś 4 dni puchnie mi kostka w prawej nodze, raz jest bardziej spuchnięta, raz mniej, na dodatek boli mnie ta sama noga w samym zgjęciu jak chodze mniej, bardziej na dotyk, nie wiem od czego to może być, krzywo napewno nie stanełam ważę 84kg, więc to chyba nie jest jakaś kolosalna waga, nie choruje na nic przewlekle, ale czuje od pewnego czasu, tak jakby serce mi czasami lekko kołatało, boje się, że może to coś związane może być z sercem, mam dopiero 21 lat, pracuje fizycznie w zakładzie produkcyjnym Bardzo proszę o jakąś radę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lut 2012 - 00:25:01
a czy ta kostka jest bolesna?
czy jakieś inne stawy również puchną? zwłaszcza drobne stawy rąk i stóp?
czy jak rano wstajesz to czujesz że drobne stawy rąk albo stóp są zesztywniałe? czy masz tak że musisz je rozruszać zanim odzyskają pełna sprawność?
a może masz tak że ten obrzęk kostki nasila się pod wieczór, po całym aktywnym dniu? Odpowiedz Cytuj
04 lut 2012 - 16:32:43
Rano wszystko jest w całkowitym porządku, obrzęk najczęściej jest wieczorem, z innych stawów to nie, jedynie kostka lewej nogi jets jakby grubsza, ale ona to już tak z rok jest taka, bez żadnych zmian, więc uznałam, że chyba taka moja uroda co do lewek kostki, a z prawą nigdy nie miałam problemów, jedynie teraz, boli trochę jak przyciskam, dzisiaj ból w podudziu jest o wiele mniejszy, kostka dalej spuchnięta i boli jak przyciskam tak około 4 cm wyżej nad nią, czyli ten ból zmiania jakby miejsce Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lut 2012 - 15:03:24
ile masz lat?
czy w rodzinie były problemy z żylakami?
czy Ty masz żylaki? a może pojawiają się pajączki/naczynka widoczne przez skórę?
takie obrzęki nasilające się wieczorami mogą być spowodowane przewlekłą niewydolnością żył kończyn dolnych, myślę że najlepiej pokazać się lekarzowi rodzinnemu, który Cię zbada i zweryfikuje to co napisałem Odpowiedz Cytuj
05 lut 2012 - 18:00:52
Mam 21 lat, nikt w rodzinie nie ma żylaków i Ja też nie,pajączków żadnych nie widze Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lut 2012 - 13:51:25
co prawda jesteś młodą kobietą i z tego co piszesz to w rodzinie nie było ewidentnych problemów z żylakami, jednak to wcale nie wyklucza do końca niewydolności żylnej, co do serca to nogi mogą puchną przy niewydolności serca, ale niby skąd miałaby się ona u Ciebie wziąć, poza tym wtedy dołączają się inne objawy i problem dotyczy obu nóg
to jest albo niewydolność żylna, albo jakiś stan zapalny w stawie, takie jest moje zdanie, musisz pokazać się lekarzowi rodzinnemu żeby to ocenił Odpowiedz Cytuj
07 lut 2012 - 12:35:00
Dobrze, dziękuję ślicznie za odpowiedź smiling smileysmiling smileysmiling smiley Odpowiedz Cytuj
22 sie 2012 - 20:57:49
Witam,
piszę z podobnym problemem jak pani wyżej.
Mam już trzeci dzień spuchniętą przyśrodkową kostkę w stawie skokowym. Zupełnie nie wiem, co może być przyczyną. Noga mnie w stawie nie boli, bolesność jest wokół kostki w promieniu około 10 cm! Sięga do łydki, opuchlizna lekko także.

Jakiś miesiąc temu coś mnie ugryzło właśnie w to miejsce, też była opuchlizna, ale to miejsce było też gorące, dostałam wtedy zastrzyk i smarowałam tetracykliną. Opuchlizna zeszła, ale został drobny ból.
Ale czy to może mieć jakieś powiązanie?..

Kolejna rzecz jaka może coś rozjaśnić - ostatnie 3 tygodnie pracowałam fizycznie, po 16-17 godzin dziennie prawie bez przerwy stojąc lub chodząc.. Może nadwyrężone? Ale jak mówię - staw mnie nie boli.

Pytał Pan poprzedniej Pani czy ma pajączki na nogach - ja mam w jednym miejscu na prawym udzie, co także mnie martwi. Moja mama też ma takie problemy, ale ona ma 57 lat, a ja 20!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sie 2012 - 21:55:03
Aneczka:
raczej nie sądzę aby ta spuchnięta kostka miała związek z tamtym ugryzieniem, już bardziej wiązałbym to z tą ciężką pracą fizyczną przez ostatnie tygodnie
nie miałaś takiej sytuacji, że źle stanęłaś? coś nagle zabolało?
czy noga puchnie bardziej po całym dniu a rano jest lepiej? czy też może nie?
z drugą nogą nie ma w ogóle problemów?
inne stawy nie puchną? Odpowiedz Cytuj
22 sie 2012 - 22:39:48
Nie przypominam sobie sytuacji, żebym źle stanęła.

Kostka puchnie bardziej wieczorem (na noc okładam Altacetem ale do rana schodzi tylko odrobinę). Rano mam zesztywniałe i lekko popuchnięte palce dłoni (pewnie od mycia naczyń i szybkich zmian z gorącej wody d zimnej-tak przypuszczam).

Co jeszcze w związku z kostką-opuchlizna nie jest bardzo ciepła, ale okolica kostki jest dość tkliwa i to w sporym promieniu.

Pewnie albo problem ze stawami, albo jakieś zapalenie żył? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2012 - 11:31:26
trzeba Cię zbadać żeby coś powiedzieć, najlepiej jakbyś pokazała się lekarzowi rodzinnemu, mi to bardziej wygląda na jakieś zapalenie stawu, ale tak na prawdę trudno coś sensownego powiedzieć nie widząc nawet Twoich nóg, zapalenia stawów również mogą mieć różne przyczyny, więc trzeba by to wyjaśnić
raczej nie wygląda to również na niewydolność żylną, która może powodować obrzęku wokół kostek Odpowiedz Cytuj
23 sie 2012 - 15:16:21
Witam, lekarz rodzinny przepisał Lioton1000 i cyklo3forte na razie, jeśli po tygodniu nie minie, mam przyjść i da skierowanie do chirurga.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi!
smiling smiley Odpowiedz Cytuj
23 sie 2012 - 15:26:09
w Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2012 - 15:27:36
no i dobrze, można również w ten sposób próbować, Lioton 1000 zawiera heparynę która działa przeciwzakrzepowo natomiast CycloForte teoretycznie powinien wzmacniać naczynia krwionośne, usprawniać krążenie i działać przeciwobrzękowo, do tego zadziała jeszcze czas który jest tutaj niezbędny, będziesz sama widziała czy będą efekty Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.