Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 lut 2012 - 12:41:44
Mam 44 lata.Mam bół prawego biodra i lędźwiowej częci kręgosłupa.Chodzę do ortopedy i rehabilitanta. Wydaje mi się że bez efektów.Cwiczenia rehabilitacyjne pogorszyły bół. Dostałam wit.E magne b6, aescin i zastrzyki najpierw naclofen(w czasie którego ból minął, ale po odstawieniu znowu bóle powróciły), potem discus composites, traumeel, zeel. 30 lat temu miałam usztywniającą operację kręgosłupa - skolioza. moje wyniki TKconfused smileytan po stabilizacji - do wysokości L1. Pogłebienie lordozy lędźwiowej, poziome ustawienie kości krzyżowej. Lewoboczna rotoskolioza kregosłupa lędźwiowego z asymetriąnprzestrzeni m-kręgowych.Na poziomach L2-L3, L3-L4, L4-L5 zaznaczone rozluźnienie pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych bez ewidentnych cech ucisku na pochweki korzeni nerwowych. Na poziomie L5-S1 delikatne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego z modelowaniem zarysów struktury wewnątrzkanałowych. Masywne skostnienia po stronie prawej wzdłuż zarysów wyrostków kolczystych i tylnych części łuków kręgów Th12-L3 z zatarciem szczelinstawowych stawów międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na przednich krawędziach trzonów kręgowych. Niedomknięcie łuku S1. Prosze o wytłumazcenie wyników i pomoc do jakego lekarza się zwrócic, bo od 6 miesięcy nie ma poprawy jeśli chodzi oból. Serdecznie dziekuję i pozrawiam. Dorota. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 lut 2012 - 19:37:02
przede wszystkim musisz sobie uświadomić że masz zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne w dolnym odcinku kręgosłupa, tych zmian nie da się cofnąć, głównie chodzi o to aby postępowały one wolniej, a w najlepszym wypadku aby nie postępowały wcale, oraz aby zmniejszyć dolegliwości
leczeniem zajmują się lekarze rodzinni, neurolodzy, ewentualnie ortopedzi i u takich specjalistów powinnaś szukać pomocy, leczenie to głównie leki przeciwbólowe, zabiegi fizjoterapeutyczne, rehabilitacja (kwestia dobrania skutecznego leczenia), czasami stosuje się gorsety ortopedyczne, jeżeli metody zachowawcze nie odnoszą skutki niekiedy zalecane są zabiegi neurochirurgiczne Odpowiedz Cytuj
06 lut 2012 - 11:46:31
Dziękuję za pomocsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.