Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 cze 2009 - 10:19:21
Mam 27 lat, od 7 mcy walcze w bolem kolana. Moja praca okresowo wymaga dlugiego siedzenia: mniej wiecej 6 mcy w roku pracowalam po 10h przez 7 dni, potem mam przerwe po 12h przez 2 dni. Po okresie wlasnie wzmozonej pracy przez 3mce, zaczelam odczuwac bol przy zgieciu kolana, ktory malam wraz z jego prostowaniem. Potem jednak bol zmienil sie w klujacy po zew. stronie lewego kolana tuz na granicy dolnej rzepki, w takim dolku. Bol byl szczegolnie dokuczliwy noca - nie moglam spac. Bol mijal w czasie ruchu. Urazow nie mialam, nie utprawialam sportow, nie puchlo, nie bylo cieple ani czerwone- tylko ten bol gdzies ze srodka od strony zew. Poszlam do ortopedy, zrobilam morfologie, OB, kwas moczowy, czynnik reumatl, bolerioze, USG, RTG. Sprawdzil ruchomosc, uciskal - zero bolu. Wszystko bylo w normie. Lekarz przepisal Voltaren retard i rehabilitacje - pole magn, solux, masaze, basen, rower stacjonarny. Po okolo 3 tyg. klujacy bol ustapil, zamiast niego pozostalo lekkie bolesne pulsowanie z tego samego miejsca, na granicy z rzepka, ktore nie raz ustepuje na tydzien lub dwa. Za to ostatnio w spoczynku przy prostej nodze w spoczynku odczuwam jak by zwarcie kosci - taki ucisk pod rzeoka ze srodka. Mija gdy zegne kolano. Jak zawsze bol glowie jest noca, czasem w ciagu dnia gdy dluzej siedze z prosta noga. Zadne masci ani tabletki przeciwbolowe nie dzialaja. Porzednio po praniu voltarneu, ketonalu czy aglanu tez ulgi nie bylo - tylko po cwiczeniach czulam sie dobrze. Nie wiem juz co robic - co jest tego przyczyna!!! Chce zajsc w ciaze i boje sie ze moje kolano moze dac mi sie we znaki! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 cze 2009 - 21:27:29
możesz napisać coś więcej o pracy którą wykonujesz?
czy czujesz przeskakiwanie w kolanie podczas poruszania tym stawem?
czy takie bóle dotyczyły kiedyś też innego stawu? np. drugiego kolana, biodra, łokcia, dłoni?
w badaniach masz jeszcze wynika badania antystreptolizyny, jest w normie więc to raczej nie jest reaktywne zapalenie stawów

to może być jakiś problem z łąkotką albo z więzadłami stawu kolanowego, najlepiej byłoby wykonać rezonans magnetyczny tego stawu, tylko że to jest drogie badanie i lekarze mają ograniczone możliwości jego zlecania Odpowiedz Cytuj
22 cze 2009 - 12:10:28
wlasnie problem w tym ze nie mam zadnych bolow podczas ruchow w zadnych plaszczyznach, moge je wykrecac na wszystkie strony, uciskac, skakac i NIC - dlatego 3 ortopedow rozkladalo rece mowiac ze nic mi nie jest. Pracuje w fabyce medycznej przy produkcji stentow. W prawdzie mamy przerwy co 2.5h, ale nie ukrywam ze przez 3 mce wcale mi sie ze zmeczenia chodzic nie chcialo. Do tego nie mieszkam w polsce i mialam duzo stresow ostatnio - niektorzy twierdza ze skoro bol wystepuje tylko w spoczynku, kiedy w zasadzie mam czas o nim myslec, to moze ma podloze psychiczne. Choc byl okres, kiedy po dlugotrwalek pracy nie moglam siedziec ze zgietymi nogami, bo klulo mnie w kolanie. teraz klucie przeszlo, tylko z zewnetrznej strony, w dolku pod rzepka odczuwam taki pulsujacy bol. Raz jest dzien lub dwa, potem mija na tydzien. Nigdy stawy mnie nie bolaly- no oprocz kregosluga w odcinku ledzwiowym gdzie mam lekka dyskopatie od 6 lat, ale teraz kregoslup mi prawie nie dokucza. Co do rezonansu - czy nawet lekkie zmiany w łekotce badz chrzastce pod koscia udowa, leczy sie tylko artroskopowo, czy ruchowa rehabilitacja mozna tez cos odbudowac? Odpowiedz Cytuj
23 lip 2009 - 14:48:07
wykoanalam rezonans magnetyczny, ktory wykazal jedynie umiarkowany wysiek w kolanie, reszta jest bez zmian. ostatnio odczuwalam pewne bole uciskowe podczas stania albo duzego zgiecia kolana oraz czasem noca jak by jakis plyn pod rzepka draznil mi kolano powodujac pulsujacy bol ustepujacy po ok 30 min. Zostalam skierowana do reumatologa, ktory po wywiadzie wykluczyl choroby reumatyczne - wysieku nie zalecil usuwac, gdyz moze to pogorszyc sprawe. Odeslal mnie do ortopedy - czekam na wizyte. Jak walczyc z tym wysiekiem - kazal mi oszczedzac kolano, tylko na basen pozwolil przez 2-4 tyg. Czy moje dolegliwosci moga byc spowodowane przecizenie? Poprzednio bylo one spowodowane siedzeniem i moze przykirczem miesni, a teraz czyzby rowerek na silowni codziennie i trenazer mogly mi zaszkodzic? czy wysiek sie sam usunie? nie widac opuchlizny, zaczerwienienia ani ciepla. Tylko czuje ze cos tam jest i czem mi pulsuje bol. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lip 2009 - 19:03:59
to czy wysięk minie, zależy od przyczyny jego powstawania
skoro masz dyskopatię to być może Twoje dolegliwości związane są właśnie z kręgosłupem, to dość częste, dysk uciska na korzenie nerwów unerwiających kolano i wywołuje jego ból a tak na prawdę problem jest gdzie indziej

czy Twoi reumatolodzy i ortopedzi wiedzą że masz dyskopatię?
jakie były jej objawy wcześniej? co Cię bolało? coś drętwiało? dolegliwości były bardzo nasilone? Odpowiedz Cytuj
23 lip 2009 - 22:05:44
wiedza o dyskopatii ale ze jest jak okreslaja niewielka, mowia ze nie ma wplywa. kregoslup mnie nie boli bo cwicze i plywam. rwy kulszowej nigdy nie mialam. staram sie oszczedzac kolano, ale czasem czuje taki jak wrazenie piekacego-pulsujacego bolu od tego plynu w stawie. ciekawe ile to potrwa? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lip 2009 - 22:47:47
a czy lekarze przepisywali Ci kiedykolwiek jakieś leki na to kolano? na przykład leki przeciwzapalne lub sulfasalazynę? czy po jakichś lekach było lepiej?

nie proponował Ci nikt żadnych zabiegów fizjoterapeutycznych? jakieś lasery, masaże, okłady? mogłyby one "rozgonić" stan zapalny Odpowiedz Cytuj
24 lip 2009 - 11:29:24
w marcu kiedy bylam u ortopedy dali mi dicoberl retard i kazali brac przez 2 tyg. ale tamtego klujacego bolu wcale nie zwalczalo- jak pisalam tylko ruch powodowal jego ustepowanie. lekarz zalecil mi wtedy pole magnetyczne, masaze, plywanie - co robilam. poczatkowo po polu bol sie nasilal, potem po 3tyg. ustapil. ale powrocil 2mce temu tyle ze zupelnie inny - teraz to ewidentnie jak bym czula uciski pod wplywem namiaru jakiego plynu, ktory raz jest z boku stawu, potem pod nim, a jesli dlugo leze to zawsze w obrebie rzepki. teraz reumatolog zalecil mi tylko odciazenie nogi i basen - bez lekow, gdyz nie widzi stanu zapalnego - brak ocieplenia, nie jest czerwone. ja jednak smaruje mascia felogel - przecizapalno-reumatyczna, ktora przynosi ok 3h ulge. czekam teraz na wizyte do ortopedy - ale to za jakies 2 tyg. Co do jakich kolwiek zabiegow, to nie wiem czy na wlasna reke moge je podjac- zwlaszcza ze staram sie zajsc w ciaze,a wiem ze ona wyklucza wiekszosc.robie rowniez oklady z kapusty i sody oczyszczonej - ale czy to dziala.....? Dodam ze podczas plywania bolu zadnego nie czuje, przy chodzenia raczej tez nie, chyba ze jakas ciezsza siatke musze niesc. tylko jak kolano odtaje to sie odzywa lekkim bolem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 lip 2009 - 17:04:14
faktycznie, jeśli starasz się zajść w ciążę to lepiej na własną rękę nie wdrażać żadnych dodatkowych zabiegów, jeśli już to po konsultacji z lekarzem

kapusta i soda może w pewnym stopniu mieć działanie przeciwzapalne, ale na pewno maść fenogel, którą używasz jest w tym względzie skuteczniejsza

ciężko w Twoim przypadku ustalić co może być przyczyną i jakie leczenie można zastosować poza objawowym, może jeszcze coś ortopeda wymyśli, a jeśli nie to trzeba będzie poobserwować kolano i poczekać, być może wszystko ustąpi z biegiem czasu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.